CHATA NA KOŃCU ŚWIATA

--» OFERTA GRUPOWA » 1 DNIOWE

od 129 zł

 

Zamknij oczy! Wyobraź sobie miejsce, gdzie rośnie prawdziwy, pradawny las. Wyobraź sobie jego zapach. Tak, on pachnie inaczej. Pachnie wolnością, gdzie prawa natury, zupełnie wolne, wyraźnie szczęśliwe- rządzą się same, bez ingernecji człowieka. A pośród tego lasu, niemalże w jego sercu, na samym końcu świata stoi niezywkła chata. Miejsce jest wyjątkowe. Bez względu na to ile masz lat, stajesz się dzieckiem. Znów możesz robić rzeczy na które już dawno sobie nie pozwalasz. Tu wszystko dozwolone. Autentyczność tego miejsca powoduje, że nie tylko dzieci ale również rodzice, dziadkowie, ciocie… wszyscy którzy tu wejdą przenoszą się cudowny świat bajki.

"CHATA NA KOŃCU ŚWIATA"
PROGRAM WYCIECZKI:

09:00 -- SPOTKANIE UCZESTNIKÓW WYCIECZKI I ODJAZD KU PRZYGODZIE.
10:00 -- ROZPOCZĘCIE REALIZACJI PROGRAMU
MUZEUM WSI: ciekawym miejscem, które naprawdę warto zobaczyć Muzeum Wsi. Jego właściciel gromadzi w nim różne stare narzędzia i przedmioty wpisane niegdyś w życie wsi. poznamy tu stare narzędzia, wykorzystywane niegdyś w gospodarstwach rolnych, przedmioty codziennego użytku takie jak gliniane garnki, kołowrotek. W zbiorach znajdują się także stare narzędzia wykorzystywane w przeszłości: maszynę do szycia, żelazka, warsztat tkacki, żelazny wóz gospodarski, kierat, sieczkarnię, żarna do mielenia zboża, pompę strażacka z połowy XIX w. i inne...
CHATA BABY JAGI: na skraju Puszczy Białowieskiej znajduje się chatka Baby Jagi. Jest prawdziwa i można ją zobaczyć na własne oczy. Miejsce jest wyjątkowe. Tu każdy znów staje się dzieckiem, a wszystko znów jest dozwolone. Autentyczność tego miejsca powoduje, że nie tylko dzieci ale i dorośli przenoszą się cudowny świat bajki.
PIERNIKOWE WARSZTATY: nauka malowania piernika.
OGNISKO wliczone w cenę wycieczki. WŁASNY PROWIANT DO OGNISKA.
+ OPCJONALNIE:
1. REZERWAT ŻUBRÓW i Tarpanów w Puszczy Białowieskiej [+ bilet].
2. KOLEJKA WĄSKOTOROWA [+ bilet]: wprawdzie do Białowieży nie można już dojechać pociągiem, ale za to Puszczę Białowieską można oglądać z wagoników kolejki wąskotorowej. W czasie I wojny światowej Niemcy sieć kolejek wąskotorowych. Były one wykorzystywane aż do końca lat 80-tych XX wieku do wywozu drewna z puszczy.

OK. 13:00 -- ZAKOŃCZENIE PROGRAMU I WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
OK. 14/15:00 -- POWRÓT.

Świadczenia wliczone w cenę:
* Przejazd autokarem, opłaty drogowe.
* Opieka osoby ze strony organizatora.
* Ubezpieczenie NNW.
* Bilety wstępów do Muzeum Wsi.
* Zwiedzane Chatki Baby Jagi i piernikowe warsztaty.
* Ognisko (prowiant własny).

Za co obowiązują dopłaty:
+ Opcje fakultatywne: zwiedzanie Rezerwatu Żubrów, przejazd kolejką wąskotorową.
+ Obiad.
+ Prowiant do ogniska.

UWAGI:
Optymalna grupa minimum 42 uczniów + 3 opiekunów.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy dokładny program i aktualną cenę.
Pilot może dołączyć do grupy po trasie.
Czas trwania: ok. 6/7 godzin.
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
___
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:

P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546