NAD MODRYM DUNAJEM (4 dni)

WYCIECZKI SZKOLNE » 4 DNI

 

Wiedeń to wspaniałe miasto europejskie pełne cudownych zabytków, pomników, ale także kwitnącej młodej kultury. Jest stolicą Austrii. Leży w północno- wschodniej części tego kraju, nad Dunajem w Kotlinie Wiedeńskiej, u podnóża lasu Wiedeńskiego. Został założony około 500 p.n.e. jako osada celtycka. Prawa miejskie uzyskał w roku 1221, stając się jednym z największych i najważniejszych miast Świętego Cesarstwa Rzymskiego, a po jego upadku – stolicą Cesarstwa Austrii. Historyczne centrum miasta, pełne zabytków ze wszystkich epok historycznych z przewagą XIX-wiecznego historyzmu i secesji przełomu XIX i XX wieku, zostało w 2001 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ze względu na bogactwo atrakcji należy do najchętniej odwiedzanych miast Europy.

NAD PIĘKNYM, MODRYM DUNAJEM
ORIENTACYJNY PROGRAM

1 DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.
Przerwa w trasie na zwiedzanie KOPALNI GUIDO w Zabrzu. To jedyna w swoim rodzaju kopalnia węgla kamiennego, do której można zjechać prawdziwą klatką szybową i przekonać się, jak wygląda praca górników pod ziemią. Tak wyjątkowego zabytku techniki górniczej nie ma w całej Europie!
Obecnie w Kopalni Guido zamiast pokładów węgla wydobywa się turystykę, kulturę i rozrywkę - na udostępnionych do zwiedzania poziomach 170, 320 i 355 czeka na turystów moc atrakcji. Aby przekonać się, jak wygląda współczesne i historyczne górnictwo, wystarczy włożyć kask, pobrać lampę i ruszyć na spotkanie podziemnej przygody.
Następnie przejazd na Słowację.
Przyjazd do miejsca docelowego w godzinach wieczornych.
Zakwaterowanie i nocleg.

2 DZIEŃ
Śniadanie.
Wyjazd z hotelu i realizacja programu zwiedzanie.
ZAMEK DEVIN: zwiedzamy średniowieczny zespół zamkowy: grobowiec z epoki rzymskiej z IV w., Bramę Morawską, 2 baszty z XV w., ruiny średniej i górnej części zamku, studnia, taras obserwacyjny z widokiem na Dunaj i austriackie wzgórze Braunsberg, wieża dziewicza z zębatymi murami, pozostałości baszty z XIII wieku, platforma widokowa (bilet).
W godzinach popołudniowych BRATYSŁAWA: spacer po wąskich uliczkach Starego Miasta: trasa od Pałacu Prymasowskiego i Starego Ratusza poprzez elegancki Rynek Główny i kameralny Rynek Franciszkanów ulicę Białą. Przy ulicy Michalskej przejdziemy pod jedną z dominant Bratysławy, Wieżą Michalską. Następnie przejdziemy ulicami Ventúrska i Panská do budowli tworzącej sylwetkę miasta: Katedry Św. Marcina. Najwspanialszą budowlą tworzącą sylwetkę miasta jest Zamek Bratysławski (bilet).
Po zakończeniu zwiedzania czas wolny.
Następnie obiadokolacja.
Nocleg.

3 DZIEŃ
Śniadanie i wyjazd na całodzienną wycieczkę do Wiednia.
WIEDEŃ: Wzgórze KAHLENBERG (po polsku Łysa Góra) z której w 1683 roku król Jan III Sobieski dowodził odsieczą wiedeńską. Znajduje się tam kaplica Sobieskiego oraz punkt widokowy z panoramą miasta. Zwiedzanie CENTRUM otoczonego jest Ringstrasse- ulicą przy, której znajduje się większość głównych publicznych budynków: opera, parlament, ratusz, teatr, muzea. Nad słynnym Stephansplatz góruje katedra św. Szczepana. Jest to ścisłe centrum Wiednia, gdzie czuje się prawdziwą atmosferę dużego europejskiego miasta. Mnóstwo kawiarenek, ulicznych grajków i "Mozartów" sprzedających bilety do opery. Na tyłach katedry obejrzymy Figarohaus, czyli dom w którym mieszkał Mozart. Zwiedzimy HOFBURG: Pałac Habsburgów- Apartamenty Królewskie, Muzeum Sisi i kolekcję sreber [bilet płatny dodatkowo]. Następnie udamy się na Graben, gdzie wrażenie robi Kolumna Zarazy (Pestsaule) i pod Dom Hundertwassera – austriackiego dziwaka. To jedna z najważniejszych, architektonicznych atrakcji Austrii, która przyciąga turystów z całego świata. Posiada charakterystyczne elementy, a zewnętrzna fasada ozdobiona jest wieloma różnymi kolorowymi elementami, które w niemal magiczny sposób przyciągają wzrok (panorama z zewnątrz). Schonbrunn: z pilotem odwiedzimy letnią rezydencję cesarską gdzie zobaczymy wspaniały budynek palmiarni Palmenhaus oraz parku pałacowy (Schlosspark) w którym podziwiać będziemy fontannę Neptuna, skąd z jednej strony roztacza się piękny widok na sam Schonbrunn, a z drugiej strony możemy obejrzeć Gloriette- pawilon ogrodowy i ruiny rzymskie. Z okien autokaru zobaczymy też Prater i jego symbol: Diabelskie Koło oraz siedzibę ONZ.
W godzinach wieczornych zakończenie zwiedzania.
Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ
Śniadanie w godzinach porannych.
Wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w drogę powrotną do Polski.
Zwiedzamy ZAMEK ORAWSKI należy do największych atrakcji turystycznych północnej Słowacji. To narodowa pamiątka kultury. Tworzy go kompleks budynków na wysokiej na 112 m skale, wznoszącej się nad rzeką Orawą. Teren zamkowy tworzą dolny, średni i górny zamek, bramy, wieże i pałace. W pomieszczeniach zamku znajduje się Muzeum Orawskie (bilet). Obiad w trasie.
Zakończenie wycieczki w godzinach nocnych.

Cena: na zapytanie ramisbort@wp.pl
Świadczenia: przejazd autobusem klasy lux z klimatyzacją, pilot, ubezpieczenie NW i KL. 3 noclegi ze śniadaniem, 3 obiadokolacje. Usługi przewodnickie: Wiedeń i Bratysława. Opłaty autostradowe i parkingi. Bilety wstępu płatne dodatkowo.
Rekomendowana grupa: 40 osób płatnych.

Fakultatywnie polecamy:
~ zestawy głośnomówiące
~ dodatkowy obiad

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę.
Dodatkowych informacji udzielą Państwu pracownicy
Biura Podróży "RAMIS", Białystok, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
tel. +48 691 798 400