KRAINA JANOSIKA (4 dni)

WYCIECZKI SZKOLNE » 4 DNI

* ZAMEK SPISKI jest najbardziej rozległym zabytkiem kultury UNESCO na Słowacji. Jest największym średniowiecznym kompleksem zamkowym w Europie Środkowej [bilet].

* SŁOWACKI RAJ: wapienne wzgórza porośnięte sosnowymi lasami są poprzecinane głębokimi wąskimi rozpadlinami, znajdziemy tu liczne groty i górskie wodospady. Podróż koleją przez wąwozy i tunele:
od dorzecza Hronu do Doliny Hnileckiej. DOBSZYŃSKA JASKINIA LODOWA (UNESCO): przez cały rok utrzymuje się tu zimne powietrze. Lód powstał w niej ok. 250 tys. lat temu i ma postać lodowych stalagmitów, nacieków, lodospadów itp. [bilet]. Czynna od 15.V.

* LEWOCZA: miasto z mnóstwem zabytków wpisanych na listę UNESCO: gotycki kościół farny, ratusz, kamienice mieszczańskie, kamienica mistrza Pawła z Lewoczy, oryginalny pręgierz z 1600 roku.

* VRBOV: kąpielisko termalne. Jest to 10 basenów, w tym 4 dla dzieci. Temperatura wody wynosi od 26 C do 38 C. Termalna woda mineralna ma korzystne działanie na zdrowie [bilet]  LUB AQUA PARK z wodą termalną w Prednej Hore położonym
w malowniczym otoczeniu przyrody Parku Narodowego Murańska Planina- na łonie natury pełnej magicznego czaru.