BILETY W SUDETY

--» OFERTA GRUPOWA » 4 DNI

od 989 zł

 

Niemal w samym sercu Sudetów leży Kotlina Kłodzka. To obietnica wybornej wycieczki bo kusi bezmiarem piękna i ogromem atrakcji. Dookoła kotliny rozciągają się liczne pasma górskie: m.in. Góry Stołowe, Masyw Śnieżnika i Góry Złote. Zróżnicowana rzeźba terenu, doliny rzek i sporo lasów czynią z tych okolic wyjątkowo atrakcyjny cel podróży dla tych, którzy uwielbiają kontakt z naturą, piękne widoki i aktywny wypoczynek.

BILETY W SUDETY                  
PROPONOWANY PROGRAM

1 DZIEŃ

06:00 -- SPOTKANIE W MIEJSCU ZBIÓRKI I ODJAZD AUTOKARU.
14:00 -- PRZYJAZD DO WROCŁAWIA I ZWIEDZANIE MIASTA.
Położony u podnóża Sudetów, nad rzeką Odrą , poprzecinany jej licznymi dopływami i kanałami WROCŁAW, jest wyjątkowym miastem 12 wysp i 112 mostów. Bywa często nazywany "polską Wenecją”. Przykładowa trasa zwiedzania: Plac Solny- Kościół Św. Elżbiety- Stare Jatki Miejskie- Dawne Więzienie Miejskie- Uniwersytet Wrocławski ul. Grodzka (widok na wyspy Wrocławia)- Zakład Narodowy im. Ossolińskich- Hala Targowa- Wyspa Na Piasku, Kościół NMP- Ostrów Tumski- Katedra i Kościół Św. Krzyża- ul. Szewska- ul. Oławska (deptak handlowy)- największy w Polsce Rynek z Ratuszem, kamieniczki Jaś i Małgosia, pomnik Aleksandra Fredry. Po zakończonym zwiedzaniu czas wolny we Wrocławiu, odpoczynek, posiłek we własnym zakresie.
+ OPCJONALNIE: zwiedzanie PANORAMY RACŁAWICKIEJ [+ dopłata].
17/18:00 -- WYJAZD W REJON KOTLINY KŁODZKIEJ.
20/21:00 -- PRZYJAZD NA MIEJSCE, OBIADOKOLACJA. NOCLEG.

2 DZIEŃ
08:00 -- ŚNIADANIE.
09:00 -- WYJAZD NA CAŁODZIENNĄ WYCIECZKĘ.
Odwiedzimy GÓRY STOŁOWE: czyli jedyne w Polsce góry o charakterze płytowym. Występujące tam na kilku poziomach płaskie powierzchnie są oddzielone urwistymi i skalistymi krawędziami. Zwiedzimy SZCZELINIEC WIELKI: najwyższy punkt Gór Stołowych- skalny labirynt wąskich korytarzy i szczelin (bilet) lub BŁĘDNE SKAŁY: labirynt skalny, rezerwat przyrody (bilet). Następnie złożymy wizytę w CZERMNEJ, gdzie zobaczymy Kaplicę Czaszek (bilet). To wielki wspólny grobowiec ofiar wojen Śląskich oraz chorób zakaźnych z XVIII wieku. Ściany i sufit kaplicy wyłożone są olbrzymią ilością czaszek i kości ludzkich. Kolejną atrakcją dnia będzie KUDOWA ZDRÓJ. To niezwykła, malowniczo położona miejscowość o charakterze uzdrowiskowym. Zobaczymy tam Park Zdrojowy, który odzyskał niedawno oryginalny, XIX- wieczny charakter. Na jego terenie stoi efektowny Teatr, Zameczek, fontanna i słynna Pijalnia Wód. Wart odwiedzenia jest również pobliski Ogród Muzyczny, gdzie różnorakie instrumenty zyskały formę pomników. W programie także wizyta w WAMBIERZYCACH. Ta zaciszna, niezwykła miejscowość odtwarza wyglądem topografię Jerozolimy. Zwiedzimy tam bazylikę z XVIII w. oraz szopkę ruchoma (bilet): dzieło z 8oo figurkami, z których aż 300 jest ruchomych. W naszej wycieczce nie może zabraknąć KŁODZKA. To jedno z najstarszych miast na Dolnym Śląsku z 981 r. W trakcie krótkiego spaceru zobaczymy Rynek, Ratusz, kościół NMP i gotycki most z X w.
19:30 -- POWRÓT DO MIEJSCA NOCLEGU. OBIADOKOLACJA. NOCLEG.

3 DZIEŃ
08:00 -- ŚNIADANIE.
09:00 -- WYJAZD NA CAŁODZIENNĄ WYCIECZKĘ.
Zwiedzanie uzdrowiska LĄDEK ZDRÓJ. Wg legendy już w 1241 roku istniały tu urządzenia kąpielowe zniszczone przez Mongołów wracających z bitwy pod Legnicą. Tym sposobem byłoby to najstarsze uzdrowisko w Polsce! Zobaczymy najstarszy zakład przyrodoleczniczy "Jerzy", który powstał w 1498 roku. Podziwiamy WODOSPAD WILCZKI - największy w Masywie Śnieżnika i drugi co do wysokości w Sudetach. Powstał na linii uskoku tektonicznego, skąd rzeka Wilczka spada z 22 m. do kotła i dalej płynie tzw. "kanionem amerykańskim". Jego pionowe skały osiągają nawet 25 m. Następnie wejdziemy krótkim szlakiem (około 30 minut) na GÓRĘ CZERNIEC. To druga co do wielkości góra w paśmie Gór Bystrzyckich, na której stanęła drewniana wieża widokowa z drzewa modrzewiowego o wysokości ok. 24 m. Położenie góry Czerniec sprawia, że z samego szczytu mamy jedyny i niepowtarzalny widok jednocześnie na Góry Bystrzyckie i Masyw Śnieżnika.
14:00 -- DALSZY PROGRAM ZWIEDZANIA PROPONUJEMY WG WŁASNEGO WYBORU:
# 1. Wizyta w OGRODZIE BAJEK [+ opłata za bilet]. Zgromadzone tu liczne okazy ozdobnych roślin ogrodowych oraz górskich są tłem dla wykonanych z korzeni, konarów drzew i kamieni motywów baśniowych. Następnie wejście na GÓRĘ IGLICZNA. W XVIII w. została tutaj przywieziona kopia figurki Matki Bożej Śnieżnej z Maria Zell w Austrii, którą umieszczono na drzewie. Gdy podczas burzy drzewo złamało się, a figurka ocalała nienaruszona- przeniesiono ją niżej, gdzie zbudowano małą kapliczkę, a później sanktuarium maryjne.
# 2. WĘDRÓWKA NA ŚNIEŻNIK- najwyższy szczyt Sudetów Wschodnich o wys. 1423 m.n.p.m. Szlak liczy 6 km (3 godziny) w jedną stronę, jest bardzo przyjemny, po drodze możemy odpocząć w schronisku i być może ujrzeć kozice a na wierzchołku skosztować wody ze źródła rzeki Morawy, która popłynie hen aż do Morza Czarnego.
# 3. "ŚCIEŻKA W CHMURACH" LUB "SKY BRIDGE"- najdłuższy most wiszący na świecie. 721 metrów długości, 95 metrów nad ziemią, 1135 m. nad poziomem morza- te liczby oprócz niezwykłych widoków zapierają dech w piersiach [+ dopłata]
# 4. CAŁODZIENNA WYCIECZKA DO PRAGI [+ dopłata]. STRACHOV, HRADCZANY- dziedziniec Zamku Praskiego (z zewnątrz), Pałac Toskański, Pałac Arcybiskupi, Pałac Schwarcenbergów, katedra św. Wita, panorama Starego Miasta. MALA STRANA: ulica Nerudowa, kościół św. Mikołaja oraz ściana Johnna Lenona. STARE MIASTO: most Karola, Rynek Staromiejski, ratusz, zegar Orloj, Kościół Matki Bożej przed Tynem, VACLAVSKE NAMESTI - Plac Świętego Wacława.
+ OPCJONALNIE MUZEUM ZAMKU HRADCZANY: ekspozycje muzealne, wejście do ołtarza katedry św. Wita, zwiedzanie wnętrz Starego Pałacu Królewskiego, bazyliki św. Jerzego, wejście na Złotą Uliczkę i do Wieży Daliborka [+ dopłata].
19:30 -- POWRÓT DO MIEJSCA ZAKWATROWANIA. OBIADOKOLACJA. NOCLEG.

4 DZIEŃ
07:00 -- ŚNIADANIE.
08:00 -- WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
+ OPCJONALNIE: zwiedzanie KOPALNI ZŁOTA [+ dopłata]. To jedna z piękniejszych atrakcji w Polsce! Zwiedzamy dwie niezwykle ciekawe sztolnie: „Gertruda” oraz „Sztolnię Czarną Górną” z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem, z której wyjeżdża się Pomarańczowym Tramwajem. Bajkowy świat stworzony pod ziemią (gnom, szalony alchemik oraz postać górnika) i nietuzinkowy sposób oprowadzania wprowadzają turystów w zachwyt i zadowolenie. Zamiennie proponujemy zwiedzanie JASKINI NIEDŹWIEDZIEJ [+ dopłata]. To najdłuższa Jaskinia w całych Sudetach, znajdujemy w niej liczne szczątki żyjących tu niegdyś zwierząt.
15/16:00 -- OBIAD W TRASIE POWROTNEJ.
22/23:00 -- POWRÓT I ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI.
Niniejszy program jest orientacyjny i poszczególne godziny mogą ulec zmianom.

ŚWIADCZENIA:
* Przejazd autokarem, opłaty parkingowe i drogowe.
* Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad w drodze powrotnej.
* Usługa przewodnika.
* Opieka pilota (istnieje możliwość że wsiądzie po trasie).
* Ubezpieczenie NNW. Obowiązkowe składki na UFG i TFG.
* Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów- zgodnie z opisem.
* 3 noclegi (zwykle w pokojach 3- 5- osobowych z łazienkami).
+ na życzenie pokoje o wyższym standardzie: 2- 3- os. z łazienkami i TV.
+ Dodatkowe opcje zwiedzania zgodnie z w/w ofertą.

UWAGI:
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
Optymalna liczba uczestników:
A. Grupy SZKOLNE: 42 uczniów + 3 opiekunów
B. Grupy DOROSŁYCH: ok. 40 osób.

Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
+48 793 809 546
, ramisbort@wp.pl

Po jej akceptacji zarezerwujemy nocleg, autokar, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
_____
ZAPRASZAMY TEŻ NA WYCIECZKI PRYWATNE