LABIRYNT FAUNA (4 dni)

WYCIECZKI SZKOLNE » 4 DNI


LABIRYNT FAUNA

PROPONOWANY PROGRAM

* WROCŁAW: położony u podnóża Sudetów, nad rzeką Odrą, poprzecinany jej licznymi dopływami i kanałami, jest wyjątkowym miastem 12 wysp i 112 mostów, nazywany często polską Wenecją”. Przykładowa trasa zwiedzania: Plac Solny- Kościół Św. Elżbiety- Stare Jatki Miejskie- Dawne Więzienie Miejskie- Uniwersytet Wrocławski ul. Grodzka (widok na wyspy Wrocławia)- Zakład Narodowy im. Ossolińskich- Hala Targowa- Wyspa Na Piasku, Kościół NMP- Ostrów Tumski- Katedra i Kościół Św. Krzyża- ul. Szewska- ul. Oławska (deptak handlowy)- największy w Polsce Rynek z Ratuszem, kamieniczki Jaś i Małgosia, pomnik Aleksandra Fredry. Po zakończonym zwiedzaniu czas wolny we Wrocławiu, odpoczynek, posiłek we własnym zakresie.
* GÓRY STOŁOWE: jedyne w Polsce góry o charakterze płytowym, w których występujące na kilku poziomach płaskie powierzchnie są oddzielone urwistymi i skalistymi krawędziami. Zwiedzamy SZCZELINIEC WIELKI: najwyższy punkt Gór Stołowych- skalny labirynt wąskich korytarzy i szczelin (bilet) lub BŁĘDNE SKAŁY: labirynt skalny, rezerwat przyrody (bilet). MUZEUM ŻABY.
* KŁODZKO: jedno z najstarszych miast na Dolnym Śląsku z 981 r. Zwiedzamy Rynek, Ratusz, kościół NMP i gotycki most z X w.
* DUSZNIKI znane są z leczniczych właściwości tutejszych wód mineralnych. Leczone są tutaj choroby układu pokarmowego, choroby układu krążenia i oddechowego. Ciekawostką jest, że kurację leczenia gruźlicy przeszedł tutaj sam Fryderyk Chopin. Podstawą leczenia w Dusznikach są wody mineralne o szczególnych właściwościach, tryskające z tutejszych źródeł - Pieniawa Chopina (szczawy ziemno-żelaziste o temperaturze 20°C), Jan Kazimierz, Zimny Zdrój i Agata. Zobaczymy tutaj kościół św. Piotra i Pawła, park zdrojowy, dworek Chopina i pijalnię wód mineralnych.
* CZERMNA: zwiedzamy Kaplicę Czaszek (bilet) to wielki wspólny grobowiec ofiar wojen Śląskich z lat 1740-42 i 1744-45 oraz chorób zakaźnych z XVIII wieku. Ściany i sufit kaplicy wyłożone są olbrzymią ilością czaszek i kości ludzkich. Pod podłogą natomiast spoczywa kilkadziesiąt tys. szczątków ludzi.
* WAMBIERZYCE: bazylika z XVIII w., obok odtworzona topografia Jerozolimy, szopka ruchoma (bilet): dzieło z 8oo figurkami, w tym 300 jest ruchomych.
* KUDOWA ZDRÓJ to niezwykła miejscowość o charakterze uzdrowiskowym, malowniczo położona w zachodniej części Kotliny Kłodzkiej. Zobaczymy tam Park Zdrojowy ze źródłami mineralnymi. Odzyskał on niedawno oryginalny, XIX-wieczny charakter, z pięknymi budowlami, fontanną i innymi atrakcjami. Stoi tu efektowny Teatr, Zameczek i słynna Pijalnia Wód. Wart odwiedzenia jest również pobliski Ogród Muzyczny, gdzie różnorakie instrumenty zyskały formę pomników.
Odwiedzimy także Muzem Żaby (bilet). Znajduje się tam kolekcja ponad 3 tysięcy eksponatów pochodzących z blisko 20 krajów świata i 6 kontynentów. Prezentowane eksponaty mają na celu przybliżenie idei ochrony płazów oraz działań jakie w tym celu zostały podjęte lub będą podejmowane.
* KOPALNIA WĘGLA: jedna z najstarszych w Polsce – pochodzi z początku XV w. Wędrówka po kopalni rozpoczyna się od budynku muzeum, gdzie można zobaczyć eksponaty górnictwa podziemnego, najciekawszym jednak punktem jest licząca około 700 m. podziemna trasa i przejażdżka podziemną kolejką. Wielką atrakcją jest spotkanie z duchem- strażnikiem tajemnic (bilet).
Zamiennie proponujemy odwiedziny PAŁACU W MOSZNEJ: jest on jedną z największych atrakcji Opolszczyzny i jednym z najciekawszych zamków w Polsce. Swoją sławę zawdzięcza bajkowemu wyglądowi. Obiekt ma 365 pomieszczeń i co najmniej 37 wież i wieżyczek. Zadziwia ogromem i disnejowską bryłą. Do pałacu przylega szklana oranżeria z egzotycznymi roślinami (bilet).

+ OPCJE FAKULTATYWNE:
* PANORAMA RACŁAWICKA [wstęp opłacają uczestnicy]: panoramiczny obraz przedstawiający bitwę pod Racławicami z 1794 r.
* ZOO I AFRYKARIUM [wstęp opłacają uczestnicy]: fauna i flora Czarnego Lądu, rafy koralowej i ryb Morza Czerwonego oraz wiele innych atrakcji.
* PRAGA [+ 50 zł]: HRADCZANY- Zamek Praski (panorama), katedra św. Wita, Pałac Królewski, bazylika św. Jerzego, Plac Hradczański, Pałac Sternberk, klasztor na Strahovie. STARE MIASTO- most Karola, Rynek Staromiejski, Ratusz,
zegar astronomiczny Orloj, Kościół Tyński. VACLAVSKE NAMESTI. Dzielnica artystów- MALA STRANA.

ORIENTACYJNY PROGRAM
1 DZIEŃ
05:00 proponowany wyjazd spod szkoły.

14:00 przyjazd do Wrocławia i zwiedzanie miasta.
17:00 PANORAMA RACŁAWICKA lub Wrocławskie ZOO + AFRYKARIUM (opcje fakultatywna)
18:00 Wyjazd w rejon Kotliny Kłodzkiej.
22:00 Orientacyjna godzina przyjazdu na nocleg. Obiadokolacja i zakwaterowanie.

2 DZIEŃ
08:00 śniadanie, 09:00 wyjazd na całodzienną wycieczkę.
10:00 Wizyta w Parku Narodowym Gór Stołowych- wejście do rezerwatu Szczeliniec Wielki.
14:00 Przyjazd do WAMBIERZYC: zwiedzamy bazylikę z XVIII w. oraz szopkę ruchomą.
16:00 Zwiedzamy Kaplica Czaszek w CZERMNEJ. Przejazd do DUSZNIK: kościół św. Piotra i Pawła, park zdrojowy, dworek Chopina, pijalnia wód mineralnych.
19:30 Powrót do miejsca noclegu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ
08:00 śniadanie, 09:00 wyjazd na całodzienną wycieczkę w Kotlinę Kłodzką.
Fakultatywnie wyjazd do Pragi.
19:30 Powrót do miejsca noclegu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ
07:00 śniadanie.
08:00 wyjazd z miejsca zakwaterowania.
Po drodze zwiedzanie KOPALNI WĘGLA lub PAŁACU W MOSZNEJ.
Obiad w trasie około godziny 16:00.
Powrót i zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.
Niniejszy program jest orientacyjny i poszczególne godziny mogą ulec zmianom.

Cena:
na zapytanie: ramisbort@wp.pl, +4885878400.
Oferujemy także atrakcyjne ceny dla grup wyjeżdżających z innych miejsc niż Białystok.

Świadczenia:
3 noclegi w pokojach 2-6 osobowych, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad. 
przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe,
usługa przewodnika w wyznaczonych miejscach, opieka osoby ze storny organizatora,
ubezpieczenie NNW, bilety wstępu zgodnie z programem,
W nawiasach [...] podane są propozycje fakultatywne- za dodatkową opłatą.

Proponowane dopłaty:
Oferujemy Pańswu także dopłatę za wyższy standard noclegu i pokoje z łazienkami.

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH