FERIE W TATRACH (5 dni)

Wycieczki indywidualne

Cena:399.00


FERIE W TATRACH
PROGRAM IMPREZY


ZAKOPANE
: uważane za „zimową stolicą Polski"- najwyżej położone miasto w Polsce. Otoczone jest od północy pasmem Gubałówki, a z południowej strony spogląda na osadę majestatyczny Giewont. Historia pępka świata rozpoczyna się w drugiej połowie XIX wieku, kiedy słynny lekarz warszawski Tytus Chałubiński zaczyna kierować pod Tatry swoich pacjentów. Tutejszy klimat dobrze wpływa na choroby płuc, można też złapać głębszy oddech od narzuconych pod zaborami zasad i nakazów. W Zakopanem rozmawia się swobodniej, tańczy dłużej i śmieje głośniej. Przyjezdni czerpią stąd energię – połączenie gór, kultury ludowej i salonów daje twórczy zapłon.
Zobaczyć tu cmentarz na Pęksowym Brzyzku [gdzie spoczywają ludzie, którzy tworzyli legendę Tatr: Orkan, Chałubiński, Sabała, Tetmajer, Makuszyński i in.], sanktuarium na Krzeptówkach, sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach, Krupówki. Miłośników skoków narciarskich zaporsimy na Skocznię "Wielka Krokiew"- wstępy są płatne dodatkowo.
TATRY to najwyższe pasmo górskie w Karpatach. Są to jednocześnie najwyższe góry w Polce, ale najwyższy szczyt Tatr położony jest na terytorium Słowacji. Tatry są częstym celem podróży wielu Polaków jak również gości z zagranicy. Dla wielu Polaków są także symbolem narodowym.

1 DZIEŃ
24.01.2018 ŚRODA
06:00 WYJAZD Z BIAŁEGOSTOKU
18:00 PRZYJAZD DO ZAKOPANEGO- ZAKWATEROWANIE. NOCLEG

2 DZIEŃ
25.01.2018 CZWARTEK
08-09:00 ŚNIADANIE
FAKULTATYWNA WYCIECZKA DO TERMY BANIA. POBYT 4 GODZINY.
Termy Bania to dobry adres dla zdrowia, relaksu i dobrego samopoczucia. Woda z basenów termalnych charakteryzuje się korzystnym stopniem mineralizacji, zróżnicowanym składem fizykochemicznym, niską kwasowością oraz bakteriologiczną czystością. Więcej o Termach, cenach biletów i atrakcjach poczytasz tutaj: Terma Bania
CENA 12 ZŁ + WYBRANY BILET WSTĘPU (od 49 zł).
CZAS DO WŁASNEJ DYSPOZYCJI.
NOCLEG.

3 DZIEŃ
26.01.2018 PIĄTEK
08:00 ŚNIADANIE
WYCIECZKA FAKULTATYWNA NA SŁOWACJĘ: 12 €
We wrześniu 2017 została uruchomiona wyjątkowa ścieżka, gdyż unosi się nad koronami drzew, dokładnie 24 metry nad ziemią. Ścieżka w koronach drzew Bachledka mierzy około 600 m długości, a na jej końcu znajduje się 32- metrowa wieża, z której można podziwiać piękno Tatr Bielskich, a z drugiej strony nasze Pieniny z Trzema Koronami. Chodnik znajduje się w samym sercu lasu Doliny Bachledzkiej, która zachwyca praktycznie każdego, kto się tam pojawi. Do samej ścieżki można dojechać wyciągiem, ale jest on dodatkowo płatny 7 € w dwie strony.
Więcej o ścieżce poczytasz tutaj: Chodnik Korunami Stromov
WIECZORNY POWRÓT DO ZAKOPANEGO.
NOCLEG.

4 DZIEŃ
27.01.2018 SOBOTA
08-09:00 ŚNIADANIE
CZAS DO WŁASNEJ DYSPOZYCJI.
NOCLEG.

5 DZIEŃ
28.01.2018 NIEDZIELA
08-09:00 ŚNIADANIE
11:00 WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
23:00 POWRÓT DO BIAŁEGOSTOKU I ZAKOŃCZENIE IMPREZY.

Ponieważ w tak krótkim czasie nie zobaczymy wszystkiego- polecamy spacer następujacymi trasami do własnego wyboru:
1. Nad MORSKIE OKO. Trasa całodzienna licząca około 20 km w dwie strony. Droga od początku do samego końca jest asfaltowa i biegnie obok słynnych Wodogrzmotów Mickiewicza oraz przez Dolinę Rybiego Potoku. Na miejscu podziwiamy przepiękną panoramę Tatr zawieszoną nad lustrem Morskiego Oka (z przewodnikiem i komentarzem).
2. TATRZAŃSKIE DOLINKI: wchodzimy Doliną Strążyska- wędrując nią aż do wodospadu Siklawica. Jest ona bardzo łatwa- przez przewodników nazywana "trasa dla bobasa". Aby urozmaicić sobie wędrówkę i wspiąć się nieco w górę wrócić możemy Ścieżką pod Reglami i następnie zejść do Zakopanego Doliną Białego. Klimat Doliny Białego jest nieco chłodniejszy, między innymi z powodu zacienienia przez ogromny masyw Giewontu (z przewodnikiem i komentarzem).
3. DOLINA KOŚCIELISKA: bardzo przyjemna, wręcz spacerowa trasa. Biegnie przez gigantyczną Dolinę Kościeliską- jedną z najśliczniejszych w Tatrach. Oblegana latem i zimą przez rzesze turystów. Trasa prowadzi częściowo przez Wąwóz Kraków do schroniska "Ornak" (z przewodnikiem i komentarzem).
4. GUBAŁÓWKA I POLANA SZYMOSZKOWA: najciekawsza i najbardziej lubiana przez dzieci- zaczyna się od widowiskowego wjazdu koleją gondolową (bilet) na Polanę Szymoszkową. Stamtąd zaczynamy lekki i miły spacer na Gubałówkę podziwiając przy okazji wspaniałą panoramę Tatr i śpiącego rycerza- Giewontu- będącego symbolem Zakopanego (z pilotem- bez oprowadzania). Po chwili relaksu na Gubałówce powrót na Szymoszkową i zjazd koleją do Zakopanego.

Oferujemy także odjazdy z nastęujących miejscowości:
ZAMBRÓW, OSTRÓW MAZOWIECKA, WYSZKÓW, WARSZAWA

Świadczenia zawarte w cenie wycieczki:
4 noclegi w pokojach 2- 3 osobowych, 4 śniadania. 
Przejazd autokarem, ubezpieczenie NNW.
W nawiasach [...] podane są propozycje fakultatywne- za dodatkową opłatą.

Proponowane dopłaty i wycieczki fakultatywne:
~ WYCIECZKA

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę.
Dodatkowych informacji udzielą Państwu pracownicy
Biura Podróży "RAMIS"
Białystok, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
tel. +48 691 798 400

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA POZOSTAŁE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH