WROCŁAWSKIE KRASNALE (2 dni)

WYCIECZKI SZKOLNE » 2 DNI

Fot. Krasnale.pl
Fot. Krasnale.pl


WROCŁAWSKIE KRASNALE

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

We wrocławskim Podziemnym Mieście Krasnali żyje ponad trzysta skrzatów. I ciągle wprowadzają się nowe. Jak to się jednak stało, że to właśnie tutaj krasnoludki postanowiły się osiedlić i żyć wspólnie z mieszkańcami Wrocławia? Jak głosi legenda pewnego razu przybył tu na niewielkiej tratwie Chochlik Odrzański. Dobił do brzegu i zacumował we Wrocławiu na dłużej. Przez długi czas męczył mieszkańców miasta i drażnił się z nimi. Rozwiązywał ludziom sznurowadła, barwił wodę w miejskich fontannach albo dosypywał soli do cukiernicy. Wkrótce wszyscy mieli już dość chochlika. Wtedy władze miasta zwróciły się o pomoc do krasnali, a te z chęcią przybyły na ratunek, aby uwolnić wrocławian od kłopotów. Wkrótce pojmały złośliwego stwora i sprawiły, że Chochlik odpłynął swoją tratwą, a mieszkańcy miasta i turyści mogą znów chodzić po ulicach bez obaw. W dowód wdzięczności, władze miasta postanowiły oddać małym skrzatom część Wrocławia. Krasnale szybko zadomowiły się na naszych chodnikach i pilnują, by nikomu nic złego się już nie stało.


Zwiedzamy:
SZLAKI STAREGO MIASTA:
Ostrów Tumski z katedrą, Rynek z Ratuszem, kamieniczki Jaś i Małgosia, pomnik Aleksandra Fredry, ulica Jatki z pomnikiem zwierząt, budynki Ossolineum i Leopoldina. W trakcie spaceru poznamy także najciekawsze wrocławskie krasnale.
ZOO I AFRYKARIUM:
fauna i flora Czarnego Lądu, w tym m. in. rafa koralowa i ryby Morza Czerwonego, żółwie pustynne, ryby z jezior Tanganika i Malawia, płaszczki, rekiny młoty i rekiny lamparcie, hipopotamy nilowe i zwierzęta sawanny (mrówniki, antylopy), pingwiny oraz kotiki z Wybrzeża Namibii, a także krokodyle i manaty występujące w dżungli Kongo (bilet).
SKY TOWER:
Jest pionierem, który odważnie wytycza nowy kierunek. Nowoczesny, doskonale wyposażony stał się symbolem nowego, dynamicznego Wrocławia - miasta, które odgrywa coraz większą rolę w Europie. Z okien jego apartamentów rozpościera się wspaniały widok na tętniącą życiem aglomerację. To najwyższy budynek i najwyższy punkt widokowy w Polsce wjazd windą ekspresową (bilet).
PANORAMA RACŁAWICKA:
to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło (15x 114 m.), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście), "przenosi" widza w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju. Panoramiczny obraz przedstawiający bitwę pod Racławicami z 1794 r. namalowany został z okazji 100-lecia insurekcji (bilet).

Cena:
~ na zapytanie
Oferujemy także atrakcyjne ceny dla grup wyjeżdżających z innych miejsc niż Białystok.
Aby otrzymać aktualną ofertę prosimy o kontakt:
tel. +48 858798400, ramisbort@wp.pl

Świadczenia:
1 nocleg, 1 śniadanie, 2 obiadokolacje.
Transport autokarem, opłaty drogowe i parkingowe.
Pakiet ubezpieczeń NNW.
Usługi przewodnickie, opieka pilota.
Opłaty parkigowe i opłaty drogowe.
Bilety wstępów.

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę.
Dodatkowych informacji udzielą Państwu pracownicy
Biura Podróży "RAMIS"
Białystok, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
tel. +48 691 798 400

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH