WROCŁAWSKIE KRASNALE

→ WYCIECZKI SZKOLNE I WYJAZDY DLA FIRM » 2 DNI

od 619 zł


We wrocławskim Podziemnym Mieście Krasnali żyje ponad trzysta skrzatów. I ciągle wprowadzają się nowe. Jak to się jednak stało, że to właśnie tutaj postanowiły się osiedlić krasnoludki? Jak głosi legenda pewnego razu przybył tu na tratwie Chochlik Odrzański. Przez długi czas męczył mieszkańców i drażnił się z nimi. Rozwiązywał ludziom sznurowadła, barwił wodę w fontannach albo dosypywał soli do cukiernicy. Wkrótce wszyscy mieli już dość chochlika. Wtedy władze miasta zwróciły się o pomoc do krasnali, a te z chęcią przybyły na ratunek, aby uwolnić wrocławian od kłopotów. Wkrótce pojmały złośliwego stwora i sprawiły, że Chochlik odpłynął swoją tratwą. W dowód wdzięczności, władze miasta postanowiły oddać małym skrzatom część Wrocławia. Krasnale szybko zadomowiły się na naszych chodnikach i pilnują, by nikomu nic złego się już nie stało.

"WROCŁAWSKIE KRASNALE"
WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

PRZYKŁADOWY PROGRAM:

1 DZIEŃ
07:00 -- WYJAZD Z MIEJSCA ZBIÓRKI.
15:30 -- PRZYJAZD DO WROCŁAWIA.
Z przewodnikiem zwiedzamy SZLAKI STAREGO MIASTA. Zobaczymy Plac Solny- Kościół Św. Elżbiety- Stare Jatki Miejskie- Dawne Więzienie Miejskie- Uniwersytet Wrocławski- ulicę Grodzką (widok na wyspy Wrocławia)- Zakład Narodowy im. Ossolińskich- Halę Targową- Wyspę Na Piasku- Kościół NMP- Ostrów Tumski- Katedrę i Kościół Św. Krzyża- ul. Szewską i Oławską (deptak handlowy)- największy w Polsce Rynek z Ratuszem, kamieniczki Jaś i Małgosia, pomnik Aleksandra Fredry. W trakcie spaceru poznamy także najciekawsze wrocławskie krasnale. Po zakończonym zwiedzaniu czas wolny we Wrocławiu, odpoczynek, czas na drobne zakupy na kiermaszu pamiątek.
18:30 -- WYJAZD Z WROCŁAWIA.
20:00 -- ZAKWATEROWANIE W OŚRODKU WYPOCZYNKOWYM. OBIADOKOLACJA. NOCLEG.

2 DZIEŃ
07:00 -- ŚNIADANIE.
08:00 -- WYKWATEROWANIE Z OŚRODKA I POWRÓT DO WROCŁAWIA.
09:00 -- WIZYTA W SKY TOWER: jest pionierem, który odważnie wytycza nowy kierunek. Nowoczesny, doskonale wyposażony stał się symbolem nowego, dynamicznego Wrocławia - miasta, które odgrywa coraz większą rolę w Europie. Z okien jego apartamentów rozpościera się wspaniały widok na tętniącą życiem aglomerację. To najwyższy budynek i najwyższy punkt widokowy w Polsce - wjazd windą ekspresową na taras widokowy (bilet).
11:00 -- ODWIEDZIMY ZOO I AFRYKARIUM. Tam zapoznać się możemy z fauną i florą Czarnego Lądu, zobaczymy m. in. rafę koralową i ryby Morza Czerwonego, żółwie pustynne, ryby z jezior Tanganika i Malawia, płaszczki, rekiny młoty i rekiny lamparcie, hipopotamy nilowe i zwierzęta sawanny (mrówniki, antylopy), pingwiny oraz kotiki z Wybrzeża Namibii, a także krokodyle i manaty występujące w dżungli Kongo (bilet).
+ OPCJONALNIE: PANORAMA RACŁAWICKA. To jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło (15x 114 m.), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście), "przenosi" widza w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju. Panoramiczny obraz przedstawiający bitwę pod Racławicami z 1794 r. namalowany został z okazji 100-lecia insurekcji [+ dopłata za bilet].
OK. 14/15:00 -- WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
OK. 22/23:00 -- POWRÓT I ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI (DOKŁADNĄ GODZINĘ PODA PILOT).

Świadczenia zawarte w cenie:
* 1 nocleg (zwykle w pokojach 3- 6- os.)
+ na życzenie pokoje o lepszym standardzie, 2- 3- os. z łazienkami i TV.
* 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad.
* Usługa przewodnicka (1 dzień).
* Opiekun grupy (możliwość że dołączy po trasie).
* Przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe.
* Ubezpieczenie NNW, obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
* Bilety wstępu: ZOO, Sky Tower.
+ Propozycje fakultatywne- za dodatkową opłatą.

Uwagi:
Optymalne grupy:
A. Szkolne min. 42 uczniów + 3 opiekunów, B. Dorosłych: min. 40 uczestników.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, nocleg, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program. Za imprezę można dopłacić także bonem turystycznym. Zastrzegamy że pilot może dołączyć do grupy po trasie.
--
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546
© 2023

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH