JEST DOBRZE PANIE BOBRZE

--» OFERTA GRUPOWA » 1 DNIOWE

od 99 złPUSZCZA BIAŁOWIESKA to ostatnia pozostałość lasów, które przed tysiącami lat porastały Europę od Uralu po Atlantyk. Stwierdzono w niej występowanie ponad 12 tys. gatunków zwierząt oraz tysiące gatunków roślin, setki gatunków ptaków. Liczba gatunków roślin występująca w tej puszczy wynosi około 1000 oraz 250 mchów, co jest liczbą naprawdę imponującą. W puszczy znajduje się również 26 gatunków drzew oraz 55 krzewów, z czego większość to gatunki bardzo rzadkie. W otoczeniu puszczy działają liczne gospodarstwa agroturystyczne, które pozwalają nam poznać, jak puszcza wpływała niegdyś na życie człowieka.


"JEST DOBRZE PANIE BOBRZE"
WYCIECZKA BEZ OPIEKI PILOTA

PRZYKŁADOWY PROGRAM WYCIECZKI
:
08:00 -- ZBIÓRKA I WYJAZD.
09:30 -- WIZYTA W PARKU EDUKACJI LEŚNEJ [bilet]. Miejsce to jest przystosowane do przeprowadzania zajęć z edukacji leśnej – znajdują się tu dwie klasopracownie, w których odbywają się spotkania o tematyce przyrodniczej. W ośrodku zlokalizowana jest ekspozycja edukacyjna – dotycząca fauny i flory lasów. Organizowane są tu także okolicznościowe wystawy przyrodnicze oraz plastyczne. Zobaczymy tam również malownicze herbarium, a w nim słoneczny poromierz, oryginalne barcie, „stołówkę” dla zwierząt, celtycki krąg mocy, oryginalną kapliczkę w starym dębie oraz wieżę widokową.
11:00 -- ODWIEDZINY W BOBROWEJ ZAGRODZIE. Jest to gospodarstwo agroturystyczne położone wśród łąk i lasów Puszczy Białowieskiej. Na miejscu dzieciaki wezmą udział w programie: "jak powstają tradycyjne wyroby". Przybliżymy cały proces powstawania bochenka chleba oraz w sposób interaktywny pokażemy typowe zajęcia którymi trudniono się kiedyś na wsi. Po pokazie, uczestnicy mogą sami pod okiem animatora sprawdzić swoje umiejętności. Program zajęć: zapoznanie z podstawowymi gatunkami zbóż, sianie, koszenie, młócenie, przesiewanie wymłóconego zboża, mielenie na żarnach, robienie kaszy, zapoznanie z rodzajami mąk i kasz, zapoznanie z procesem wypieku chleba tradycyjnym metodami. Ponadto odbędą się gry i zabawy oraz „turniej łuczniczy” – indywidualna rywalizacja w strzelaniu z łuku do tarczy.
PIECZENIE KIEŁBASEK PRZY OGNISKU: wliczone w cenę wycieczki.
14:00 -- WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
+ OPCJONALNIE: w drodze powrotnej możliwość przystanku nad ZALEWEM SIEMIANÓWKA: BONDARY, to miejscowość gdzie linia brzegowa jeziora jest pokryta złotym piachem, a na plaży umieszczono parasole z trzcinowym poszyciem, przywodzącym na myśl gorące tropiki. Czeka nas tam spacer po imponujących rozmiarów pomostach, wejście na drewnianą wieżę widokową z której zobaczymy malowniczy pejzaż zalewu.
15:00 -- ORIENTACYJNA GODZINA POWROTU I ZAKOŃCZENIA WYCIECZKI.

ŚWIADCZENIA:
* Przejazd autokarem pod opieką kierowcy.
* Ubezpieczenie NNW.
* Bilety wstępów do wyszczególnionych obiektów.
* Ognisko z kiełbaskami.

UWAGI:
Optymalna grupa minimum 42 uczniów + 3 opiekunów.
Cena wycieczki nie zawiera opieki pilota. Grupa na miejsce dojeżdża pod opieką kierowcy RAMIS.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy dokładny program.
Czas trwania: ok. 8/9 godzin.
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
___
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:

P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546