BAJECZNY BUDAPESZT (4 dni)

WYCIECZKI DLA FIRM » WYCIECZKI ZAGRANICZNE

 

 

BAJECZNY BUDAPESZT
PROPONOWANY PROGRAM

1 dzień
21:15 Zbiórka uczestników i sprawdzenie obecności.
21:30 Wyjazd autokaru w kierunku Budapesztu.

2 dzień
09:30 Przyjazd do Budapesztu. Spotkanie z przewodnikiem i rozpoczęcie zwiedzania.
Realizacja programu zwiedzania: BUDA. Najważniejszym miejscem jest Wzgórze Zamkowe- Zamek Vajdahunyad i Starówka. Zamek królewski w Budapeszcie zwiedzić można z zewnątrz bezpłatnie – taras zachodni, wchodni oraz adziedziniec są otwarte dla turystów. Zamek wraz z całym Wzgórzem wpisany jest na listę światowego dziedzictwa ludzkości UNESCO i jest jednym z najbardziej znaczących obiektów Węgier. W czasie naszego spaceru podziwiamy monumentalne budynki, piękne barokowe zdobienia oraz pomniki i fontanny rozlokowane w różnych miejscach budowli. Jak każda siedziba władców – Zamek królewski w Budapeszcie może poszczycić się strażą. Jej oficjalna zmiana jest kolejną ukrytą tutejszą atrakcją. Od 5.00 do 23.00 co godzinę można podziwiać przepiękny spektakl pełen salutowania, marszruty i machania bronią. Następnym punktem programu jest Stare Miasto. Odbędziemy po nim krótki spacer, podczas którego zobaczymy plac św. Trójcy oraz z zewnątrz kościół św. Macieja i Basztę Rybacką.
PESZT. Peszt różni się od Budy, jest starszy i stanowił uboższą dzielnicę przemysłową. Zwiedzanie rozpoczniemy od gmachu Parlamentu oraz Wzgórza Zamkowego. Następnie przejedziemy wzdłuż rzeki aż do zielonego mostu Wolności, mijając po drodze most łańcuchowy św. Elżbiety. Sprawia ono sprawia wrażenie wiecznie żywego i potwornie zatłoczonego, a na głównej ulicy Vaci usłyszeć można praktycznie wszystkie języki świata. Miejsce to tętni życiem 24 godziny na dobę, pełno jest restauracji, sklepów z pamiątkami i... nocnych klubów. Wąskimi uliczkami docieramy do Bazyliki św. Stefana. Tam przechowywana jest najważniejsza relikwia- zasuszona dłoń króla św. Stefana. Od Bazyliki spacer na Andrassy ut.- jedną z najpiękniejszych ulic Budapesztu, panorama Mostu Łańcuchowego.
Około 16:00 po zakończeniu zwiedzania czas wolny na starówce.
Około 18:00 przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień
08:30 śniadanie.
10:00 kontynuacja zwiedzania miasta.
W tym dniu zwiedzimy PESZT. Peszt różni się od Budy, jest starszy i stanowił uboższą dzielnicę przemysłową. Zwiedzanie rozpoczniemy od gmachu Parlamentu oraz Wzgórza Zamkowego. Następnie przejedziemy wzdłuż rzeki aż do zielonego mostu Wolności, mijając po drodze most łańcuchowy św. Elżbiety. Sprawia ono sprawia wrażenie wiecznie żywego i potwornie zatłoczonego, a na głównej ulicy Vaci usłyszeć można praktycznie wszystkie języki świata. Miejsce to tętni życiem 24 godziny na dobę, pełno jest restauracji, sklepów z pamiątkami i... nocnych klubów. Wąskimi uliczkami docieramy do Bazyliki św. Stefana. Tam przechowywana jest najważniejsza relikwia- zasuszona dłoń króla św. Stefana. Od Bazyliki spacer na Andrassy ut.- jedną z najpiękniejszych ulic Budapesztu, panorama Mostu Łańcuchowego.
Około 16:00 po zakończeniu zwiedzania czas wolny na starówce.
Około 18:00 przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja (jeśli zdecydują się Państwo na bankiet lub wieczór węgierski to obiadokolację możemy przenieść na niedzielę. Nocleg.
Fakultatywnie za dopłatą: 120/130 zł.: wieczór węgierski lub kolacja bankietowa.

4 dzień
Śniadanie, następnie wykwaterowanie grupy i wyjazd z hotelu.
W godzinach przedpołudniowych przyjazd do Tokaju. "Polak Węgier dwa bratanki i do bitki i do szklanki": tym cytatem zachęcamy do wędrówki historycznym szlakiem bursztynowym, wprost do krainy win białych – Tokaju. Na pierwszy rzut oka widać jak jest urozmaicona, ale dopiero z bliska dostrzec można jej prawdziwe wartości – piwnice należące do UNESCO, narodowe tradycje, spokój wiosek… Podczas tej wycieczki zagościmy w legendarnym miasteczku Tokaj, położonym u zbiegu rzek Bodrog i Cisa – świętej rzeki Węgrów. Spacer po mieście: pomnik Bachusa, kościół z Czarną Madonną, punkt widokowy na rzekę Cisa i wpadającą do niej rzekę Bodrog. „Tokajski Region winiarski” zapoznanie z kulturą winną tego regionu i degustacja różnych gatunków Tokaju wraz z deską serów. Podczas degustacji goście poznają piwnicę win tokajskich, gdzie przedstawiamy im metody produkcji win w regionie Tokaj-hegyalja, szczepy oraz warunki przyrodnicze regionu.
Oferta zawiera degustację profesjonalną- płatną (w odróżnieniu od ofert niektórych sklepików, w których turyści otrzymują próbkę wina wzamian za dokonanie zakupów).
Wyjazd w drogę powrotną.
Przyjazd z Węgier do Polski.
Przyjazd do Białegostoku w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia wliczone w cenę wycieczki:
1) przejazd autokarem z klimatyzacją,
2) 2 noclegi (pokoje 2- 3 osobowe z łazienką) standard hotelu 3***,
3) koszt przewodników lokalnych: 2 dni w Budapeszcie.
4) opieka pilota,
5) ubezpieczenie nnw + kl,
6) posiłki (2 śniadania, 2 obiadokolacje).


Świadczenia nie wliczone w cenę wycieczki:
1) bilety wstępu, degustacja win wraz z deską serów: 70 zł.
2) obiad w niedzielę: 30 zł.
3) impreza integracyjna lub wieczór węgierski: 120- 130 zł.