4.1 Bajeczny Budapeszt

--» OFERTA GRUPOWA » ZAGRANICZNE

od 999 zł


Zdaniem UNESCO Budapeszt jest jedną z najpiękniejszych stolic świata. Ponadstuletnie miasto, pełne fascynujących kontrastów, nosi w sobie dziedzictwo rzymskiego Aquincum i średniowiecznej Budy. Wzgórza na prawym brzegu Dunaju wznoszą się stromo nad równiną lewobrzeżnego miasta, a industrialne dzielnice po jednej stronie rzeki współistnieją z rezerwatami przyrody, lasami i jaskiniami na drugim brzegu. Zachęcamy do odwiedzenia tego bajecznego miasta.

"BAJECZNY BUDAPESZT"
PRZYKŁADOWY PROGRAM

1 DZIEŃ
07:00 -- ZBIÓRKA UCZESTNIKÓW I ROZPOCZĘCIE WYCIECZKI.
15:00 -- PRZYJAZD DO KRAKOWA, który był drugą- po Gnieźnie stolicą Polski. Z Krakowem wiąże się legenda o trębaczu, który ostrzegał hejnałem przed niebezpieczeństwem. Strzała wroga trafiła w jego pierś- trębacz zginął a hym się urwał. Na pamiątkę tego o godzinie 12.00 jest grany ten hejnał z Wieży Mariackiej cztery razy, w każdą stronę świata. Zwiedzimy tutaj najciekawsze zabytki: WZGÓRZE WAWELSKIE- na nim Katedrę i Dzwon Zygmunta (bilet), Groby Królewskie. Następnie pokonamy DROGĘ KRÓLEWSKĄ- to szlak uroczystych monarszych wjazdów koronacyjnych, pogrzebowych pochodów oraz procesji- ciesząc się widokiem stojących przy niej obiektów. Zobaczymy Dom Długosza, Dom Dziekański, zabytkową ulicę Kanoniczą, Collegium Maius, plac św. Marii Magdaleny. Następnie wejdziemy na RYNEK z Sukiennicami, przy którym stoi słynny KOŚCIÓŁ MARIACKI (z zewnątrz). Jeżeli starczy nam czasu i chęci możemy zerknąć też na Barbakan oraz Bramę Floriańską.
21:00 -- PRZYJAZD DO PENSJONATU.
--- ZAKWATEROWANIE UCZESTNIKÓW. OBIADOKOLACJA. NOCLEG.

2 DZIEŃ
07:00 -- ŚNIADANIE.
07:30 --- WYJAZD Z PENSJONATU I REALIZACJA PROGRAMU ZWIEDZANIA.
Przejazd autokarem w ZAKOLE DUNAJU. Jest to przełomowy odcinek Dunaju, leżący na Węgrzech, na północ od Budapesztu. Odcinek doliny Dunaju zwany Zakolem Dunaju zaczyna się w mieście Ostrzyhom, kończy się w mieście Szentendre. OSTRZYHOM: miasto jest jednym z najważniejszych historycznych miejsc na Węgrzech. Jest to kolebka węgierskiego katolicyzmu. Jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych „bratanków”. Bazylika przyciąga setki tysięcy pątników rocznie. Ponadto tutaj urodził się książę Vajk, który szerzej znany jest jako król Stefan. Przyjął on chrzest, schrystianizował kraj i otrzymał koronę od Papieża. Zobaczymy tam Bazylikę- to największy kościół na Węgrzech. Położona na wzgórzu, robi ogromne wrażenie. Wzniesiona w klasycystycznym stylu ma 118 metrów długości i 40 szerokości. Kopuła mierzy 100 metrów wysokości. Została zbudowana w latach 1822-1856 (bilet).
WYSZEHRAD: z zamku (bilet) rozpościera się jeden z najpiękniejszych krajobrazów w Europie- Zakole Dunaju. To dawna siedziba węgierskich królów. To właśnie w Wyszehradzie w 1335 roku spotkał się król Polski Kazimierz Wielki z królami Czech i Węgier, aby ustalić strefy wpływów w średniowiecznej Europie. SZETENDRE: mówi się, że to najbardziej śródziemnomorskie miasteczko ze wszystkich, które nie mają dostępu do Morza Śródziemnego. To mekka artystów, mieszka ich tu kilkuset, tak samo jak kilkuset mieszkańców przyznaje się do narodowości… serbskiej. Życie płynie tu wolniej, smaczniej, milej i pewnie dlatego mieszkańcu Budapesztu uciekają to w ciepłe wieczory lub na cały weekend. Historia miasta sięga czasów rzymskich. W trakcie pobytu obejrzymy Rynek Foto Ter. Tak jak kiedyś tak i teraz tętni życiem, otaczają go piękne, XVIII wieczne kamieniczki, reprezentujące rokoko i klasycyzm. Ponadto zobaczymy cerkiew Zwiastowania i cerkiew Belgradzką, plac Kościelny, synagogę. Do ciekawostek należy najstarszy na Węgrzech zegar słoneczny oraz jedyne na świecie Muzeum Marcepanu (bilet).
+ OPCJONALNIE: możliwy jest wieczorny REJS PO DUNAJU z Szentendre do Budapesztu [+ dopłata].
Ok. 20:00 -- PRZYJAZD DO PENSJONATU.
Ok. 20:30 -- OBIADOKOLACJA. NASTĘPNIE NOCLEG.

3 DZIEŃ
08:00 -- ŚNIADANIE I WYJAZD NA CAŁODZIENNĄ WYCIECZKĘ.
10:00 -- PRZYJAZD DO BUDAPESZTU.
Spotkanie z przewodnikiem i rozpoczęcie zwiedzania. W pierwszej kolejności zwiedzimy BUDĘ. Najważniejszym miejscem jest tam Wzgórze Zamkowe- Zamek Vajdahunyad i Starówka. Zamek królewski w Budapeszcie zwiedzić można z zewnątrz bezpłatnie – taras zachodni, wchodni oraz adziedziniec są otwarte dla turystów. Zamek wraz z całym Wzgórzem wpisany jest na listę światowego dziedzictwa ludzkości UNESCO i jest jednym z najbardziej znaczących obiektów Węgier. W czasie naszego spaceru podziwiamy monumentalne budynki, piękne barokowe zdobienia oraz pomniki i fontanny rozlokowane w różnych miejscach budowli. Jak każda siedziba władców – Zamek królewski w Budapeszcie może poszczycić się strażą. Jej oficjalna zmiana jest kolejną ukrytą tutejszą atrakcją. Od 5.00 do 23.00 co godzinę można podziwiać przepiękny spektakl pełen salutowania, marszruty i machania bronią. Następnym punktem programu jest Stare Miasto. Odbędziemy po nim krótki spacer, podczas którego zobaczymy plac św. Trójcy oraz z zewnątrz kościół św. Macieja i Basztę Rybacką.
Następnym punktem naszej wycieczki będzie PESZT. Peszt różni się od Budy, jest starszy i stanowił uboższą dzielnicę przemysłową. Zwiedzanie rozpoczniemy od gmachu Parlamentu. Następnie przejedziemy wzdłuż rzeki aż do zielonego mostu Wolności, mijając po drodze most łańcuchowy św. Elżbiety. Sprawia ono sprawia wrażenie wiecznie żywego i potwornie zatłoczonego, a na głównej ulicy Vaci usłyszeć można praktycznie wszystkie języki świata. Miejsce to tętni życiem 24 godziny na dobę, pełno jest restauracji, sklepów z pamiątkami i... nocnych klubów. Wąskimi uliczkami docieramy do Bazyliki św. Stefana. Tam przechowywana jest najważniejsza relikwia- zasuszona dłoń króla św. Stefana. Idąc dalej dojdziemy na Andrassy ut. To reprezentacyjna aleja Budapesztu łącząca plac Elżbiety z placem Bohaterów. Wzdłuż niej wznoszą się eklektyczne neorenesansowe budynki, m.in. gmach opery węgierskiej. Na koniec zobaczymy Plac Tysiąclecia, jeden z największych i najważniejszych w Budapeszcie. Na środku stoi monumentalny pomnik przedstawiający 7 wodzów Madziarów i innych przywódców ważnych dla kraju.
Ok. 16:00 -- PO ZAKOŃCZENIU ZWIEDZANIA CZAS WOLNY NA STARÓWCE.
Ok. 18:00 -- POWRÓT DO PENSJONATU.
Ok. 19:00 -- OBIADOKOLACJA A NASTĘPNIE NOCLEG.

4 DZIEŃ
07:00 -- ŚNIADANIE.
09:00 -- WYJAZD NA CAŁODZIENNĄ WYCIECZKĘ.
Tego dnia zobaczymy ZAKOPANE, uważane za „zimową stolicą Polski" najwyżej położone miasto w Polsce. Otoczone jest pasmem Gubałówki, a z południowej strony spogląda na nie majestatyczny Giewont. Zwiedzanie zaczynamy od wjazdu koleją gondolową (bilet) na Polanę Szymoszkową. Stamtąd spacer z pilotem na GUBAŁÓWKĘ w towarzystwie panoramy Tatr i śpiącego rycerza- Giewontu. Następnie zjazd do Zakopanego, gdzie zobaczymy KRUPÓWKI- najsłynniejszą ulicę w Polsce oraz panoramę skoczni Wielka Krokiew (z zewnątrz).
+ ZAMIENNIE: BASENY TERMALNE [dopłata]: wody termalne cieszą się ogromną popularnością. Termy relaksują i odprężają nasze ciało, woda termalna zawiera potas, krzem, żelazo, magnez, siarkę, chrom, mangan, selen i wapń, a te pierwiastki należą do grupy niezbędnych dla ludzkiego organizmu. Mają też korzystny wpływ na pracę serca, eliminują bóle mięśni i stawów, podkręcają metabolizm, obnizają poziom stresy, stabilizują system nerwowy. Warto również wspomnieć o korzystnym działaniu na kondycję skóry, ujędrniają ją, wygładzają i usprawniają proces regeneracji.
--- PO ZAKOŃCZENIU PROGRAMU WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
--- W TRASIE POSTÓJ NA OBIAD (NP MC DONALD). PŁATNY WE WŁASNYM ZAKRESIE.
--- ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI W GODZINACH NOCNYCH.

ŚWIADCZENIA:
* Przejazd autokarem z klimatyzacją. Opłaty drogowe i parkingi.
* 3 noclegi (zwykle w pokojach 2- 6- osobowe z łazienkami).
+ na życzenie pokoje o wyższym standardzie: 2- 3- os. z łazienkami i TV.
* Opiekun grupy/ pilot (istnieje możliwość że będzie wsiadał po trasie).
* Usługi przewodnickie.
* Pakiet ubezpieczeń NNW, KL.
* Obowiązkowe składki na TFG i UFG.
* Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje.
* Bilety wstępu oznaczone symbolem (bilet).
+ Zwiedzanie opcjonalne [oznaczone pochyłym drukiem w nawiasach]- za dopłatą.
+ 1 obiad w trasie powrotnej.

UWAGI:
* Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
* Optymalna liczba uczestników:
A. Grupy SZKOLNE: 42 uczniów + 3 opiekunów
B. Grupy DOROSŁYCH: ok. 40 osób.
* Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
+48 793 809 546
, ramisbort@wp.pl

Po jej akceptacji zarezerwujemy nocleg, autokar, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
_____
ZAPRASZAMY TEŻ NA WYCIECZKI PRYWATNE