AWANTURY I WYBRYKI

--» OFERTA GRUPOWA » 1 DNIOWE

od 109 zł


Tykocin był miastem chętnie odwiedzanym przez królów, magnatów i szlachtę. To właśnie tu August II ustanowił najstarsze odznaczenie państwowe RP – Order Orła Białego. Na każdym kroku spotykamy tam
miejsca upamiętniające ważne wydarzenia i postacie, a zabytki są odzwierciedleniem historii tych ziem. Sam układ urbanistyczny jest ciekawą, rzadko już spotykaną atrakcją. Tykocin to nie tylko miejscowość o ciekawej historii, ale także wyjątkowa przyrodniczo okolica. Już samo położenie Tykocina, na lewym brzegu Narwi wskazuje na bogate w faunę i florę tereny. Zapraszamy do poznania szlacheckiej historii Tykocina i jego okolic.

 

AWANTURY I WYBRYKI
PROGRAM WYCIECZKI:

09:00 -- ZBIÓRKA I WYJAZD AUTOKARU
09:30 -- PRZYJAZD DO TYKOCINA
Zwiedzamy ZAMEK W TYKOCINIE (bilet). Powstał on na bazie drewnianej warowni. W połowie XVI wieku król Zygmunt II August bardzo upodobał sobie twierdzę tykocińską i utworzył tu arsenał konny, skarbiec i bibliotekę, tworząc tym samym z zamku rezydencję królewską. Zwiedzimy podziemia zamkowe, wystawę historii zamku, kolekcję broni, Salę Szklaną z odtworzonym największym piecem kaflowym oraz wieżę więzienną.
Wizyta w PACOWEJ CHACIE (bilet): poznajemy szlacheckie tradycje kresowe. W programie zwiedzanie kolekcji historycznej: zobaczymy rzeźbione pianino z XIX wieku, średniowieczne żarna kamienne z okrągłym pięściakiem do ścierania zboża, dawną broń i wiele innych eksponatów związanych z regionem i kulturą Podlasia. Program pobytu oparty jest o metodę pedagogiki i zabawy a w nim: - edukacja historyczna i przyrodnicza, - musztra i pojedynki szlacheckie, - poszukiwanie skarbów, - konkurencje i zabawy integracyjne, - w szlacheckiej oprawie, - zajęcia plastyczne „Pocztówka z przysiółka”.
13:30 -- ZAKOŃCZENIE REALIZACJI PROGRAMU, OPCJONALNIE OGNISKO LUB OBIAD.
14/15:00 -- POWRÓT

ŚWIADCZENIA:
* przejazd autokarem pod opieką kierowcy RAMIS (wycieczka bez pilota),
* przewodnik w Zamku Tykocin i Pacowej Chacie,
* ubezpieczenie NNW,
* bilety wstępów do wyszczególnionych obiektów.

OPCJE DODATKOWO PŁATNE:
+ ognisko z kiełbaskami: 20 zł
+ obiad: 35 zł

WAŻNE INFORMACJE
:
Czas trwania: ok. 5- 6 godzin.
Podana cena zależy od terminu wyjazdu, wielkości grupy oraz miejsca wyjazdu.

Oferta na rok 2023 dla grupy 42 osoby płatne + 3 opiekunów, odjazd z Białegostoku.

___
Aby otrzymać aktualną ofertę na inne grupy oraz miejsca odjazdu proszę o kontakt z doradcą:
P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546