WARMIA- KANAŁ ELBLĄSKI

WYCIECZKI DLA FIRM » WYCIECZKI KRAJOWE

Fot. zegluga.com.pl
Fot. zegluga.com.pl
od 549 zł

Warmia, jest krainą historyczną, z bogatą przeszłością i tradycjami. Nazwa pochodzi od pruskiego plemienia Warmów, które zamieszkiwało te terytorium. Największy wpływ na architekturę Warmii wywarła jej etniczna i kulturowa różnorodność. Charakterystycznymi dla miast warmińskich są gotyckie kościoły katolickie z masywnymi wieżami oraz gotyckie zamki biskupie. Najwyższym budynkiem na Warmii i Mazurach jest wieża Katedry św. Mikołaja w Elblągu (95 metrów). Można zobaczyć z niej Gdańsk. Kanał Ostródzko- Elbląski powstał w XIX wieku- to atrakcja na skalę światową. Dzięki pięciu pochylniom statki mogą poruszać się po szynach.

WARMIA I KANAŁ ELBLĄSKI
OLSZTYN- FROMBORK- LIDZBARK WARMIŃSKI
ORIENTACYJNY PROGRAM

I DZIEŃ
07:00 -- ZBIÓRKA I ROZPOCZĘCIE WYCIECZKI.
11:30 -- PRZYJAZD DO LIDZBARKA WARMIŃSKIEGO.
Zwiedzamy zamek - historyczną rezydencję biskupów warmińskich, obecnie Muzeum Warmińskie (bilet). Budowla należy do najlepiej zachowanych zabytków architektury gotyckiej w Polsce. Ze względu na dużą wartość artystyczną i historyczną został uznany za pomnik kultury o skali światowej. W latach 1350- 1795 stanowił siedzibę biskupów warmińskich – wybitnych osobowości świata kultury i polityki, którzy uczynili z niego wspaniałą, tętniącą życiem rezydencję. 
14:30 -- WIZYTA WE FROMBORKU.
Z przewodnikiem zwiedzimy miasto Mikołaja Kopernika. Ten wielki polski astronom urodził się 19 lutego 1473 roku w Toruniu i tu skończył pierwsze nauki w szkole parafialnej. Po studiach ukończonych na Akademii Krakowskiej i Uniwersytecie w Bolonii objął we władanie kanonię warmińską- zamieszkując w Lidzbarku oraz w Olsztynie. Po przeprowadzce do Fromborka poświęcił się już pracy naukowej, spędzając tu większość życia, pisząc m.in. słynne dzieło „De revolutionibus...”. Tu też zmarł w roku 1543. Teraz zapraszamy do spaceru śladami naszego wielkiego astronoma, który wbrew wszystkim- ruszył Ziemię i wstrzymał Słońce. W programie zwiedzania: katedra (bilet), fortyfikacje wokół wzgórza katedralnego, Muzeum lub Wieża Mikołaja Kopernika (bilet), Wieża Dzwonna, kanonie oraz seans w planetarium (bilet).
19:00 -- PRZYJAZD DO PENSJONATU. ZAKWATEROWANIE W POKOJACH Z ŁAZIENKAMI.
19:30 -- OBIADOKOLACJA. NOCLEG.

II DZIEŃ
07:30 -- ŚNIADANIE. NASTĘPNIE WYJAZD Z MIEJSCA ZAKWATEROWANIA.
09:30 -- ROZPOCZĘCIE "REJSU PO TRAWIE".
Jest to najdłuższy, przeszło 4,5 godzinny rejs po Kanale Elbląskim trasą Elbląg – Buczyniec (bilet). Rejs przebiega przez odcinek Kanału Elbląskiego, na którym znajduje się m.in.: system 5 pochylni, uważany za jedno z najznakomitszych rozwiązań hydrotechnicznych na świecie oraz rezerwat ornitologiczny na jeziorze Drużno. Dodatkową ciekawostką turystyczną jest historia legendarnej osady Truso. Po zakończonym rejscie zwiedzanie Izby Historii Kanału Elbląskiego w Buczyńcu.
15:30 -- PRZYJAZD DO OLSZTYNA.
Pierwsza wzmianka o mieście pochodzi z roku 1334, kiedy to Henryk von Luter założył w zakolu rzeki Łyny drewnianą strażnicę puszczańską, nadając jej nazwę Allenstein. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta. Zwiedzimy Stare Miasto: Wysoką Bramę, dziedziniec Zamku Kapituły Warmińskiej, ulicę Staromiejską i ratusz barokowy, kościół św. Jakuba, pomnik Jana Nepomucena.
17:30 -- WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
-- POWRÓT W GODZINACH WIECZORNYCH. OBIAD W TRASIE.
PODANY PROGRAM JEST ORIENTACYJNY I MOŻE ULEC ZMIANIE.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
* Przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe.
* Przewodnicy we Fromborku i Olsztynie.
* Opiekun/ pilot ze strony organizatora (może dołączyć po trasie).
* 1 nocleg, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja.
* Ubezpieczenie NW.
* Bilety wstępu oznaczone w programie jako (bilet).

UWAGI:
Optymalna grupa minimum 40 osób.
Powyższy program jest przykładowy, a kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, nocleg, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
___
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:

P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546

 

Polecamy WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH.