WARMIA- KAN. ELBLĄSKI (2 DNI)

WYCIECZKI DLA FIRM » WYCIECZKI KRAJOWE

Fot. zegluga.com.pl
Fot. zegluga.com.pl

Warmia, jest krainą historyczną, z bogatą przeszłością i tradycjami. Nazwa pochodzi od pruskiego plemienia Warmów, które zamieszkiwało te terytorium. Największy wpływ na architekturę Warmii wywarła jej etniczna i kulturowa różnorodność. Charakterystycznymi dla miast warmińskich są gotyckie kościoły katolickie z masywnymi wieżami oraz gotyckie zamki biskupie. Najwyższym budynkiem na Warmii i Mazurach jest wieża Katedry św. Mikołaja w Elblągu (95 metrów). Można zobaczyć z niej Gdańsk. Kanał Ostródzko- Elbląski powstał w XIX wieku- to atrakcja na skalę światową. Dzięki pięciu pochylniom statki mogą poruszać się po szynach.

WARMIA I KANAŁ ELBLĄSKI
OLSZTYN- FROMBORK- LIDZBARK WARM.

ORIENTACYJNY PROGRAM
I DZIEŃ
06:00 Rozpoczęcie wycieczki. Wyjazd z Białegostoku.
Przyjazd do Lidzbarka Warmińskiego. Rozpoczęcie zwiedzania zamku. Zamek w Lidzbarku to historyczna rezydencja biskupów warmińskich, obecnie Muzeum Warmińskie. Należy do najlepiej zachowanych zabytków architektury gotyckiej w Polsce. Ze względu na dużą wartość artystyczną i historyczną został uznany za pomnik kultury o skali światowej. W latach 1350-1795 stanowił siedzibę biskupów warmińskich – wybitnych osobowości świata kultury i polityki, którzy uczynili z niego wspaniałą, tętniącą życiem rezydencję. 
Przyjazd do Fromborka. Spotkanie z przewodnikiem. Rozpoczęcie zwiedzania Wzgórza Katedralnego.
Frombork: katedra, fortyfikacje wokół wzgórza katedralnego, Muzeum Mikołaja Kopernika lub Wieża Kopernika.
Wieża Dzwonna, kanonie. Zwiedzanie Pałacu Biskupów.
19:00 Przyjazd na nocleg. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.

II DZIEŃ
08:00 Śniadanie. Wykwaterowanie.
Rejs statkiem po Kanale Ostródzko- Elbląskim trasą Elbląg – Buczyniec. Rejs przebiega przez odcinek Kanału Elbląskiego, na którym znajdują się m.in.: system 5 pochylni, uważany za jedno z najznakomitszych rozwiązań hydrotechnicznych na świecie oraz rezerwat ornitologiczny na jeziorze Druzno. Dodatkową ciekawostką turystyczną jest historia legendarnej osady Truso, która znajdowała się w okolicy jeziora Druzno (bilet 85 zł). Po zakończonym rejscie zwiedzanie Izby Historii Kanału Elbląskiego w Buczyńcu.
Przyjazd do Olsztyna. Spotkanie z przewodnikiem. Rozpoczęcie zwiedzania. Olsztyn: pierwsza wzmianka o mieście pochodzi z roku 1334, kiedy to Henryk von Luter założył w zakolu rzeki Łyny drewnianą strażnicę puszczańską, nadając jej nazwę Allenstein. Zwiedzamy Stare Miasto: Wysoka Brama, dziedziniec Zamku Kapituły Warmińskiej, ulica Staromiejska i ratusz barokowy, kościół św. Jakuba, pomnik Jana Nepomucena).
Czas wolny na starówce na spacer i posiłek we własnym zakresie. Na uliczkach Starego Miasta znajduje się wiele restauracji serwujących dania regionalne.
Wyjazd w drogę powrotną do Białegostoku.
Powrót do Białegostoku w późnych godzinach wieczornych.
Podany program jest orientacyjny i może ule zmianie.

ŚWIADCZENIA:  
Przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe.
Przewodnicy w Lidzbarku, Froborku i Olsztynie.
Osoba ze strony organizatora na czas realizacji programu,
1 nocleg, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja.
Ubezpieczenie NW.
Bilety wstępu płatne dodatkowo.

Polecamy Państwu także nasze wycieczki dla osób indywidualnych.
Dodatkowych informacji udzielą Państwu pracownicy
Biura Podróży "RAMIS"
Białystok, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
tel. +48 691 798 400