STATKIEM PO TRAWIE

→ WYCIECZKI SZKOLNE I WYJAZDY DLA FIRM » 2 DNI

Fot. zegluga.com.pl
Fot. zegluga.com.pl
od 549 zł

Warmia, jest krainą historyczną, z bogatą przeszłością i tradycjami. Nazwa pochodzi od pruskiego plemienia Warmów, które zamieszkiwało te terytorium. Największy wpływ na architekturę Warmii wywarła jej etniczna i kulturowa różnorodność. Charakterystycznymi dla miast warmińskich są gotyckie kościoły katolickie z masywnymi wieżami oraz gotyckie zamki biskupie. Najwyższym budynkiem na Warmii i Mazurach jest wieża Katedry św. Mikołaja w Elblągu (95 metrów). Można zobaczyć z niej Gdańsk. Kanał Ostródzko- Elbląski powstał w XIX wieku- to atrakcja na skalę światową. Dzięki pięciu pochylniom statki mogą poruszać się po szynach.

"WARMIA I KANAŁ ELBLĄSKI"          
ORIENTACYJNY PROGRAM WYCIECZKI
Podane godziny mogą ulec zmianie.


I DZIEŃ
07:00 -- ZBIÓRKA I ROZPOCZĘCIE WYCIECZKI.
11:30 -- PRZYJAZD DO OLSZTYNA. Pierwsza wzmianka o mieście pochodzi z roku 1334, kiedy to Henryk von Luter założył w zakolu rzeki Łyny drewnianą strażnicę puszczańską, nadając jej nazwę Allenstein. Zwiedzimy Stare Miasto: Wysoką Bramę, dziedziniec Zamku Kapituły Warmińskiej, ulicę Staromiejską i ratusz barokowy, kościół św. Jakuba, pomnik Jana Nepomucena.
16:00 -- WIZYTA WE FROMBORKU.
Z przewodnikiem zwiedzimy miasto Mikołaja Kopernika. Ten wielki polski astronom urodził się 19 lutego 1473 roku w Toruniu i tu skończył pierwsze nauki w szkole parafialnej. Po studiach ukończonych na Akademii Krakowskiej i Uniwersytecie w Bolonii objął we władanie kanonię warmińską- zamieszkując w Lidzbarku oraz w Olsztynie. Po przeprowadzce do Fromborka poświęcił się już pracy naukowej, spędzając tu większość życia, pisząc m.in. słynne dzieło „De revolutionibus...”. Tu też zmarł w roku 1543. Teraz zapraszamy do spaceru śladami naszego wielkiego astronoma, który wbrew wszystkim- ruszył Ziemię i wstrzymał Słońce. W programie zwiedzania: katedra (bilet), fortyfikacje wokół wzgórza katedralnego, Muzeum lub Wieża Mikołaja Kopernika (bilet), Wieża Dzwonna, kanonie oraz seans w planetarium (bilet).
20:00 -- PRZYJAZD DO PENSJONATU. ZAKWATEROWANIE GRUPY W POKOJACH.
20:30 -- OBIADOKOLACJA. NOCLEG.

II DZIEŃ
07:30 -- ŚNIADANIE. NASTĘPNIE WYJAZD Z MIEJSCA ZAKWATEROWANIA.
09:30 -- ROZPOCZĘCIE "REJSU PO TRAWIE".
Jest to najdłuższy, przeszło 4,5 godzinny rejs po Kanale Elbląskim trasą Elbląg – Buczyniec (bilet). Rejs przebiega przez odcinek Kanału Elbląskiego, na którym znajduje się m.in.: system 5 pochylni, uważany za jedno z najznakomitszych rozwiązań hydrotechnicznych na świecie oraz rezerwat ornitologiczny na jeziorze Drużno. Dodatkową ciekawostką turystyczną jest historia legendarnej osady Truso. Po zakończonym rejscie zwiedzanie Izby Historii Kanału Elbląskiego w Buczyńcu.
15:30 -- PRZYJAZD DO NIDZICY- zwiedzanie Zamku Krzyżackiego.
Poznawanie Warmii i Mazur nie można uznać za kompletne bez obejrzenia stojącego od wieków zamku w Nidzicy. A może taka wycieczka pozwoli nam na chwilę cofnąć się do czasów pięknych księżniczek i dzielnych rycerzy? Zamek powstał w drugiej połowie XIX w. we stylu gotyckim na niewielkim wzgórzu, a nieopodal płynie rzeka Nida. Zbudowano go na planie prostokąta, który tworzy mały dziedziniec zamknięty czterema skrzydłami. Zwiedzanie zamku z przewodnikiem (bilet).
17:30 -- WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
19:00 -- OBIAD W TRASIE.
--- POWRÓT W GODZINACH WIECZORNYCH.

Świadczenia zawarte w cenie:
* 1 nocleg (zwykle w pokojach 3- 6- osobowych)
+ na życzenie pokoje o lepszym standardzie, 2- 3- osobowe z łazienkami i TV.
* Wyżywienie: 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad. 
* Bilety wstępu oznaczone jako: (bilet).
* Usługa przewodnika we Fromborku.
* Opiekun grupy (możliwość dołączenia po trasie).
* Przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe.
* Ubezpieczenie NNW, obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
+ Dodatkowe opcje zwiedzania płatne we własnym zakresie.

Uwagi:
Optymalne grupy:
A. Szkolne min. 42 uczniów + 3 opiekunów, B. Dorosłych: min. 40 uczestników.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, nocleg, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
--
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH