MAJÓWKA W WILNIE

Wycieczki indywidualne

Cena:149.00


MAJÓWKA W WILNIE
SZLAKIEM ADAMA MICKIEWICZA
1.05.2021 (sobota)


PROGRAM WYCIECZKI
:
06:45 Zbiórka, sprawdzenie obecności. Wyjazd
12:15 Przyjazd do Wilna, spotkanie z przewodnikiem i rozpoczęcie zwiedzania
17:15 Zakończenie zwiedzania Wilna, czas wolny.
Wieczorem wyjazd z Wilna. Powrót w godzinach nocnych.
Godziny podane w czasie polskim.

WILNO: zwiedzamy: OSTRĄ BRAMĘ, a w niej obraz MB Ostrobramskiej o której Adam Mickiewicz napisał: "Panno Święta, co w Ostrej świecisz Bramie!", klasztor Bazylianów, ANTOKOL- kościół św. Piotra i Pawła- arcydzieło sztuki barokowej, STARE MIASTO: katedrę św. Stanisława, Aleję Gedymina, Cerkiew Św. Ducha, gmach Uniwersytetu Wileńskiego (z zewnątrz). ZAUŁEK GOTYCKI: Pomnik Adama Mickiewicza, Kościół św. Teresy, kościół św. Anny. ZAUŁEK LITERACKI: w domu pod nr 5 mieszkał przez pewien czas wieszcz co upamiętnia specjalna tablica. CELA KONRADA w Klasztorze Bazylianów w którym więziony był Mickiewicz (z zewnątrz), ULICA ZAMKOWA: główny trakt Starego Miasta. Fakultatywnie: MUZEUM MICKIEWICZA w domu, w którym mieszkał poeta (bilet płatny). Można tu zobaczyć przedmioty związane z wieszczem, m. in. krzesło poety przywiezione z Paryża, oraz część sprzętów domowych z jego mieszkania.
Spacer do REPUBLIKI ZARZECZA dzielnicy porównywanej do paryskiego Monmartru. Dzielnica ma własny hymn, konstytucję, prezydenta oraz patrona – Anioła Zarzecza z brązu… Rzeka Wilenka stanowi nieodłączną jej część, nic więc dziwnego, że jeszcze jednym jej symbolem  jest Rusałeczka. Figurka z brązu umieszczona jest na nabrzeżu Wilenki.
PAŁAC w Werkach: w odległych czasach był rezydencją biskupów wileńskich. Odwiedzimy też malownicze PODWÓRKA WILEŃSKIE– one odsłaniają prawdziwą opowieść miejską, to tu można przysiąść na schodach, przytulić się do ciepłej od słońca ściany, ukryć się przed ludzkim okiem, uciec od gwaru. Zaglądając przez drewniane stare bramy widzimy często kocie łby, galeryjki wzdłuż ścian, dobudówki, schodki, wykusze – bije stąd ciepło dawności.

ŚWIADCZENIA:
transport komfortowym autokarem,
opieka przewodnika w Wilnie,
ubezpieczenie NNW i KL.
Bilety wstępu płatne dodatkowo.

DOPŁATY:
~ Bilety wstępów: 5 €

UMOWA ORGANIZACJI IMREZY TURYSTYCZNEJ

____________________________________________________________

P.T.T. „RAMIS-BORT” BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15, lokal 116
+48858798400, +48691798400, FAX: +48857446449
E-MAIL: RAMISBORT@WP.PL, GADU-GADU: 668136