FESTIWAL ŚWIATEŁ W WILNIE

Wycieczki indywidualne

Cena:159.00


NIESAMOWITY, ZJAWISKOWY EVENT!
Już po raz drugi urodziny miasta Wilna świętujemy jaśniej i wyraziściej. Wileński Festiwal Świateł to instalacje świetlne na Starym Mieście, jego uliczkach i skwerach. 16 instalacji przygotują artyści z Litwy, Francji, Rumunii, Słowacji, Łotwy i in. Oświetlone skwery, dziedzińce oraz rzeźby będą jakby bawiły się światłem, a jednocześnie także z widzami. W wielu miejscach muzyka w połączeniu z nowoczesnymi technologiami oświetleniowymi opowiedzą historie współczesnego Wilna. W bieżącym roku trasa festiwalu będzie przebiegała nie tylko przez centrum, lecz także zaprosi do oświetlonych historycznych dziedzińców: Pałacu Władców, Uniwersytetu Wileńskiego i obserwatorium, hotelu „Pacų”, Pałacu Prezydenckiego, Litewskiego Muzeum Sztuki, Domu Nauczyciela oraz innych. Trasa obejmie 16 instalacji na dziedzińcach, które zadziwią niespodziewanymi transformacjami, wyeksponowaną architekturą. Każdy oświetlony dziedziniec posiada swoją wyjątkową historię, którą na swój sposób odzwierciedlą instalacje, muzyka oraz imprezy.

FESTIWAL ŚWIATEŁ W WILNIE
14.08.2021 (sobota)


PROGRAM WYCIECZKI
:
09:45 Zbiórka, sprawdzenie obecności. Wyjazd.
15:15 Przyjazd do Wilna. Czas na obiad w Restauracji Sakwa- na Antokolu. Jest to znany od lat wileński lokal prowadzony przez Polaków, serwujący dania z kuchni litewskiej oraz polskiej. Można zamówić obiad w biurze korzystając ze zniżki grupowej. Menu za 12 €: chłodnik litewski, 1 cepelin, 1 placek po żmudzku z okrasą, ciasto- sernik domowy, kawa lub herbata, zimna woda z cytryną bez ograniczeń lub wybrać coś z karty i zapłacić na miejscu.
17:00 Spotkanie z przewodnikiem przy kościele św. Piotra i Pawła na Antokolu i rozpoczęcie zwiedzania.
20:00 Przerwa- czas wolny na pyszną kawkę i ciastko.
22:00 NOCNE ZWIEDZANIE- w oprawie FESTIWALU ŚWIATEŁ.
Ok. 24:30 Wyjazd z Wilna. Powrót w godzinach wczesnorannych (ok. 4:00).
Godziny podane w czasie polskim.

WILNO: zwiedzamy: OSTRĄ BRAMĘ, a w niej obraz MB Ostrobramskiej o której Adam Mickiewicz napisał: "Panno Święta, co w Ostrej świecisz Bramie!", klasztor Bazylianów, ANTOKOL- kościół św. Piotra i Pawła- arcydzieło sztuki barokowej, STARE MIASTO: katedrę św. Stanisława, Aleję Gedymina, Cerkiew Św. Ducha, gmach Uniwersytetu Wileńskiego (z zewnątrz). ZAUŁEK GOTYCKI: Pomnik Adama Mickiewicza, Kościół św. Teresy, kościół św. Anny. ZAUŁEK LITERACKI: w domu pod nr 5 mieszkał przez pewien czas wieszcz co upamiętnia specjalna tablica. CELA KONRADA w Klasztorze Bazylianów w którym więziony był Mickiewicz (z zewnątrz), ULICA ZAMKOWA: główny trakt Starego Miasta. Fakultatywnie: MUZEUM MICKIEWICZA w domu, w którym mieszkał poeta (bilet płatny). Można tu zobaczyć przedmioty związane z wieszczem, m. in. krzesło poety przywiezione z Paryża, oraz część sprzętów domowych z jego mieszkania.
Spacer do REPUBLIKI ZARZECZA dzielnicy porównywanej do paryskiego Monmartru. Dzielnica ma własny hymn, konstytucję, prezydenta oraz patrona – Anioła Zarzecza z brązu… Rzeka Wilenka stanowi nieodłączną jej część, nic więc dziwnego, że jeszcze jednym jej symbolem  jest Rusałeczka. Figurka z brązu umieszczona jest na nabrzeżu Wilenki. Odwiedzimy też malownicze PODWÓRKA WILEŃSKIE– one odsłaniają prawdziwą opowieść miejską, to tu można przysiąść na schodach, przytulić się do ciepłej od słońca ściany, ukryć się przed ludzkim okiem, uciec od gwaru. Zaglądając przez drewniane stare bramy widzimy często kocie łby, galeryjki wzdłuż ścian, dobudówki, schodki, wykusze – bije stąd ciepło dawności.

WJAZD NA LITWĘ- PROCEDURY COVID
AKTUALNIE WJAZD NA LITWĘ ODBYWA SIĘ BEZ TESTU NA COVID ORAZ BEZ KWARANTANNY DLA OSÓB:
1. Zaszczepionych pełną dawką przeciw COVID-19
2. Które chorowały na COVID-19 w ciągu 180 dni przed przyjazdem na Litwę (zostało to potwierdzone testem PCR lub AT lub RAT).
W przypadku szczepienia i przebytej choroby należy mieć zaświadczenie ze swojego zakładu opieki zdrowotnej w języku polskim lub międzynarodowy certyfikat szczepień.
Przed wjazdem na Litwę należy wypełnić zgłoszenie on-line: https://keleiviams.nvsc.lt/en/form
UWAGA!
Certyfikat Covid będzie sprawdzany przy wejściu do autokaru. Zgłoszenia wjazdu na Litwę można dokonać już w czasie podróży.


ŚWIADCZENIA
:
transport komfortowym autokarem,
opłaty drogowe oraz parkingi,
ubezpieczenie NNW i KL.

DOPŁATY:
~ Bilety wstępów oraz przewodnik: 5 €
~ Obiad: 12 €

UMOWA ORGANIZACJI IMREZY TURYSTYCZNEJ

____________________________________________________________

P.T.T. „RAMIS-BORT” BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15, lokal 116
+48858798400, +48691798400, FAX: +48857446449
E-MAIL: RAMISBORT@WP.PL, GADU-GADU: 668136