700 URODZINY WILNA

--» OSOBY PRYWATNE

Cena:149.00
W tej cenie: 5 wolnych miejsc.


700 URODZINY WILNA- NIESAMOWITY i ZJAWISKOWY EVENT!
Już po raz czwarty Wilno swoje urodziny będzie świętować jaśniej i wyraziściej. Wileński Festiwal Świateł to instalacje świetlne na Starym Mieście, jego uliczkach, zaułkach i placach. Kilkanaście świetlnych kompozycji przygotuje międzynarodowy zespół artystów. Oświetlone skwery, dziedzińce oraz rzeźby będą jakby bawiły się światłem, a jednocześnie także z widzami. W wielu miejscach muzyka w połączeniu z nowoczesnymi technologiami oświetleniowymi opowiedzą historie współczesnego Wilna. Trasa obejmie 16 instalacji na dziedzińcach, które zadziwią niespodziewanymi transformacjami, wyeksponowaną architekturą. Każdy oświetlony punkt tej niezwykłej ścieżki będzie posiadał swoją wyjątkową historię, którą na swój sposób odzwierciedlą instalacje, muzyka oraz imprezy.

FESTIWAL ŚWIATEŁ W WILNIE
27.01.2023 (sobota)
CENA REGULARNA: 199 ZŁ + 25 €

PROGRAM WYCIECZKI
:
07:45 -- SPOTKANIE W MIEJSCU ZBIÓRKI I ODJAZD AUTOKARU.
14:00 -- PRZYJAZD DO WILNA (czasu lit.) I CZAS NA ZAKUPY W MARKECIE. Będzie możliwość zakupu tradycyjnych produktów litewskich (np. piwo, likier Trzy Dziewiątki, sery, chleby, sękacze- które mogą być smaczną pamiątką z wycieczki.
15:00 -- OBIAD w Restauracji Uzupio- na Zarzeczu. Jest to znany od lat wileński lokal prowadzony przez Polaków, serwujący dania z kuchni litewskiej oraz polskiej. W menu: zupa, 1 cepelin, 1 placek po żmudzku z okrasą, zimna woda z cytryną oraz deser- ciasto i kawa lub herbata.
16:00 -- SPOTKANIE Z PRZEWODNIKIEM I ZWIEDZANIE WILNA.
Na początek odbędziemy spacer do REPUBLIKI ZARZECZA, dzielnicy porównywanej do paryskiego Monmartru. Dzielnica ma własny hymn, konstytucję, prezydenta oraz patrona – Anioła Zarzecza z brązu… Rzeka Wilenka stanowi nieodłączną jej część, nic więc dziwnego, że jeszcze jednym jej symbolem jest Rusałeczka. Figurka z brązu umieszczona jest na nabrzeżu Wilenki. Odwiedzimy też malownicze PODWÓRKA WILEŃSKIE– one odsłaniają prawdziwą opowieść miejską, to tu można przysiąść na schodach, przytulić się do ciepłej od słońca ściany, ukryć się przed ludzkim okiem, uciec od gwaru. Zaglądając przez drewniane stare bramy widzimy często kocie łby, galeryjki wzdłuż ścian, dobudówki, schodki, wykusze – bije stąd ciepło dawności. Odwiedzimy ZAUŁEK GOTYCKI, w którym znajdziemy pomnik Adama Mickiewicza, Kościół św. Teresy, kościół św. Anny. Następnie ZAUŁEK LITERACKI: w domu pod nr 5 mieszkał przez pewien czas wieszcz co upamiętnia specjalna tablica. Zajrzymy do CELI KONRADA w Klasztorze Bazylianów w którym więziony był Mickiewicz (z zewnątrz) oraz przejdziemy ULICĄ ZAMKOWĄ: głównym traktem Starego Miasta. Zwiedzimy też OSTRĄ BRAMĘ, a w niej obraz MB Ostrobramskiej o której Adam Mickiewicz napisał: "Panno Święta, co w Ostrej świecisz Bramie!", klasztor Bazylianów, katedrę św. Stanisława, Aleję Gedymina, Cerkiew Św. Ducha i gmach Uniwersytetu Wileńskiego (z zewnątrz).
18:00 -- PRZERWA NA ODPOCZYNEK I ROZGRZEWKĘ- MOŻNA WSTĄPIĆ DO JEDNEJ Z LICZNYCH KAWIARNI NA GORĄCĄ HERBATĘ.
19:00 -- NOCNE ZWIEDZANIE WILNA- w oprawie FESTIWALU ŚWIATEŁ.
Ok. 21:00 -- WYJAZD Z WILNA.
OK. 01:00 -- POWRÓT I ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI.
Powyższy program jest orientacyjny i może ulec zmianie.

ŚWIADCZENIA
:
* transport autokarem,
* opłaty drogowe oraz parkingi,
* ubezpieczenie NNW i KL.

DOPŁATY:
~ 25 €: OBIAD ORAZ OBSŁUGA PRZEWODNICKA Z ZESTAWEM SŁUCHAWKOWYM.

UMOWA ORGANIZACJI IMREZY TURYSTYCZNEJ

____________________________________________________________

P.T.T. „RAMIS-BORT” BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15, lokal 116
+48858798400, +48691798400, FAX: +48857446449
E-MAIL: RAMISBORT@WP.PL, GADU-GADU: 668136