NA SKALNYM PODHALU (4 dni)

WYCIECZKI SZKOLNE » 4 DNI

 

NA SKALNYM PODHALU
PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień
Wyjazd spod szkoły w godzinach porannych.
Przejazd autokarem w rejon Krakowa.
Realizacja wybranego programu:
KOPALNIA SOLI WIELICZKA: świat solnych korytarzy, komór i kaplic (bilet wliczony) 
LUB OJCOWSKI PARK NARODOWY: spacer Doliną Sąspowską i dnem doliny Prądnika od Kaplicy na Wodzie i ruin Zamku w Ojcowie przez Wąwóz Ciasne Skałki do Groty Łokietka (bilet), zobaczymy m.in. Skały Panieńskie, Igłę Deotymy, Bramę Krakowską. Zamek Pieskowa Skała- wejście na dziedziniec, Maczuga Herkulesa.
Przejazd w rejon Tatr.
Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień
Śniadanie.
Zwiedzanie Zakopanego i okolic.
ZAKOPANE: uważane za „zimową stolicą Polski"- najwyżej położone miasto w Polsce. Otoczone jest od północy pasmem Gubałówki, a z południowej strony spogląda na osadę majestatyczny Giewont. Zobaczymy tu cmentarz na Pęksowym Brzyzku [gdzie spoczywają ludzie, którzy tworzyli legendę Tatr: Orkan, Chałubiński, Sabała, Tetmajer, Makuszyński i in.], sanktuarium na Krzeptówkach, sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach, Krupówki. Miłośników skoków narciarskich zaprosimy na Skocznię "Wielka Krokiew"- lecz wstęp na nią jest płatny dodatkowo.
GUBAŁÓWKA
I POLANA SZYMOSZKOWA: najciekawsza i najbardziej lubiana przez dzieci- zaczyna się od widowiskowego wjazdu koleją gondolową (bilet) na Polanę Szymoszkową. Stamtąd zaczynamy lekki i miły spacer na Gubałówkę podziwiając przy okazji wspaniałą panoramę Tatr i śpiącego rycerza- Giewontu- będącego symbolem Zakopanego (z pilotem- bez oprowadzania). Po chwili relaksu na Gubałówce powrót na Szymoszkową i zjazd koleją do Zakopanego.
+ AQUAPARK [+ 37 zł/ 2,5 h.]: wejście do kompleksu basenów.
W skład kompleksu wchodzą 4 baseny sportowe, rekreacyjne i lecznicze z dodatkowymi atrakcjami, tory pływackimie, zewnętrzny basen termalny, 5 zjeżdżalni w tym dwie rurowe.
Powrót do ośrodka. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień
Śniadanie.
Wycieczka w Tatry.
TATRY to najwyższe pasmo górskie w Karpatach. Są to jednocześnie najwyższe góry w Polce, ale najwyższy szczyt Tatr położony jest na terytorium Słowacji. Tatry są częstym celem podróży wielu Polaków jak również gości z zagranicy. Dla wielu Polaków są także symbolem narodowym.  Ponieważ w tak krótkim czasie nie zobaczymy wszystkiego- polecemy trasy do własnego wyboru:
1. Nad MORSKIE OKO. Trasa całodzienna licząca około 20 km w dwie strony. Droga od początku do samego końca jest asfaltowa i biegnie obok słynnych Wodogrzmotów Mickiewicza oraz przez Dolinę Rybiego Potoku. Na miejscu podziwiamy przepiękną panoramę Tatr zawieszoną nad lustrem Morskiego Oka (z przewodnikiem i komentarzem).
2. TATRZAŃSKIE DOLINKI: wchodzimy Doliną Strążyska- wędrując nią aż do wodospadu Siklawica. Jest ona bardzo łatwa- przez przewodników nazywana "trasa dla bobasa". Aby urozmaicić sobie wędrówkę i wspiąć się nieco w górę wrócić możemy Ścieżką pod Reglami i następnie zejść do Zakopanego Doliną Białego. Klimat Doliny Białego jest nieco chłodniejszy, między innymi z powodu zacienienia przez ogromny masyw Giewontu (z przewodnikiem i komentarzem).
3. DOLINA KOŚCIELISKA: bardzo przyjemna, wręcz spacerowa trasa. Biegnie przez gigantyczną Dolinę Kościeliską- jedną z najśliczniejszych w Tatrach. Oblegana latem i zimą przez rzesze turystów. Trasa prowadzi częściowo przez Wąwóz Kraków do schroniska "Ornak" (z przewodnikiem i komentarzem).
4. PROGRAM AUTORSKI Z NIESPODZIANKĄ- zapytaj w naszym biurze.
Powrót do ośrodka. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień
Śniadanie.
Wykwaterowanie i wyjazd z ośrodka.
Przejazd do Krakowa.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem.
* KRAKÓW to duże miasto leżące na południu Polski w województwie małopolskim. Było ono drugą- po Gnieźnie stolicą Polski. Z Krakowem wiąże się legenda o trębaczu, który ostrzegał hejnałem przed niebezpieczeństwem. Strzała wroga trafiła w jego pierś- trębacz zginął a hym się urwał. Na pamiątkę tego w Krakowie o godzinie 12.00 jest grany ten hejnał z Wieży Mariackiej cztery razy, w każdą stronę świata. Zwiedzimy tutaj najciekawsze zabytki: WZGÓRZE WAWELSKIE- na nim Katedrę i Dzwon Zygmunta (bilet), Groby Królewskie. Następnie pokonamy DROGĘ KRÓLEWSKĄ- to szlak uroczystych monarszych wjazdów koronacyjnych, pogrzebowych pochodów oraz procesji- ciesząc się widokiem stojących przy niej obiektów. Zobaczymy Dom Długosza, Dom Dziekański, zabytkową ulicę Kanoniczą, Collegium Maius, plac św. Marii Magdaleny. Następnie wejdziemy na RYNEK z Sukiennicami, przy którym stoi słynny KOŚCIÓŁ MARIACKI z ołtarzem mistrza Wita Stwosza (bilet). Jeżeli starczy nam czasu i chęci możemy zerknąć też na Barbakan oraz Bramę Floriańską.
Po południu wyjazd w drogę powrotną.
Obiad w trasie.
Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.
Podany program jest przykładowy i może ulec zmianie.

Cena:
~ na zapytanie
Oferujemy także atrakcyjne ceny dla grup wyjeżdżających z innych miejsc niż Białystok.
Aby otrzymać aktualną ofertę prosimy o kontakt:
tel. +48 858798400, ramisbort@wp.pl

Świadczenia:
3 noclegi w pokojach 2- 6 osobowych,
wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad w drodze powrotnej,
Przejazd autokarem, opłaty parkingowe i drogowe, ubezpieczenie NNW,
usługa przewodnika w wyznaczonych miejscach, opieka osoby ze strony organizatora,
bilety wstępu zgodnie z programem, opłaty drogowe i parkingowe.
W nawiasach [...] podane są propozycje fakultatywne- za dodatkową opłatą.

Proponowane dopłaty:
~ NOCLEG w LEPSZYM STANDARDZIE (pokoje 2- 3 os. z łazienkami): 50- 60 zł.

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę.
Dodatkowych informacji udzielą Państwu pracownicy
Biura Podróży "RAMIS"
Białystok, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
tel. +48 691 798 400

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH