4.2 Polak- Węgier

--» OFERTA GRUPOWA » ZAGRANICZNE

 

"POLAK- WĘGIER"                  
PROPONOWANY PROGRAM

1 DZIEŃ
05:45 -- SPOTKANIE W MIEJSCU ZBIÓRKI.
07:00 -- WYJAZD AUTOKARU, PRZEJAZD PRZEZ POLSKĘ, SŁOWACJĘ I WĘGRY.
15:00 -- PRZYSTANEK NA POSIŁEK (we własnym zakresie).
19:00 -- PRZYJAZD do malowniczego, pełnego zabytków węgierskiego EGER.
Nad miastem wznosi się WZGÓRZE ZAMKOWE. Przez wieki było ono miejscem ważnych wydarzeń dla historii regionu i Węgier. Pierwsza budowla warowna istniała tu już w XI wieku. W późniejszych stuleciach rozbudowywano twierdzę, która stała się symbolem zwycięstwa Węgrów nad Turkami. Dowódcą zamku był wówczas István Dobó - genialny strateg, dzięki któremu Eger powstrzymał turecki najazd. Możliwość zwiedzania Muzeum Zamkowego (bilet). Następnie spacer na główny plac Egeru, czyli Dobó tér. Ten barokowy plac latem napełnia się śródziemnomorską atmosferą, a zimą nastrój jest jak z baśni braci Grimm. Z jednej strony plac jest zamknięty kościołem Minorytów, jest to jeden z najpiękniejszych kościołów barokowych w Europie – warto wejść i zobaczyć go od środka. Zobaczymy także MINARET- najlepiej zachowany na Węgrzech. Historia budowli, wzniesionej około roku 1596, kryje w sobie wiele ciekawostek. Pierwotnie minaret był częścią meczetu, który jednak w 1841 roku został rozebrany, i tak powstał układ, jaki widzimy obecnie.
23:00 -- ORIENTACYJNA GODZINA PRZYJAZDU.
23:15 -- ROZMIESZCZENIE GRUPY W POKOJACH. NOCLEG.

2 DZIEŃ
07:00 -- ŚNIADANIE.
07:30 --- WYJAZD Z PENSJONATU I REALIZACJA PROGRAMU ZWIEDZANIA.
Przejazd autokarem w ZAKOLE DUNAJU. Jest to przełomowy odcinek Dunaju, leżący na Węgrzech, na północ od Budapesztu. Odcinek doliny Dunaju zwany Zakolem Dunaju zaczyna się w mieście Ostrzyhom, kończy się w mieście Szentendre. OSTRZYHOM: miasto jest jednym z najważniejszych historycznych miejsc na Węgrzech. Jest to kolebka węgierskiego katolicyzmu. Jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych „bratanków”. Bazylika przyciąga setki tysięcy pątników rocznie. Ponadto tutaj urodził się książę Vajk, który szerzej znany jest jako król Stefan. Przyjął on chrzest, schrystianizował kraj i otrzymał koronę od Papieża. Zobaczymy tam Bazylikę- to największy kościół na Węgrzech. Położona na wzgórzu, robi ogromne wrażenie. Wzniesiona w klasycystycznym stylu ma 118 metrów długości i 40 szerokości. Kopuła mierzy 100 metrów wysokości. Została zbudowana w latach 1822-1856 (bilet).
WYSZEHRAD: z zamku (bilet) rozpościera się jeden z najpiękniejszych krajobrazów w Europie- Zakole Dunaju. To dawna siedziba węgierskich królów. To właśnie w Wyszehradzie w 1335 roku spotkał się król Polski Kazimierz Wielki z królami Czech i Węgier, aby ustalić strefy wpływów w średniowiecznej Europie. SZETENDRE: mówi się, że to najbardziej śródziemnomorskie miasteczko ze wszystkich, które nie mają dostępu do Morza Śródziemnego. To mekka artystów, mieszka ich tu kilkuset, tak samo jak kilkuset mieszkańców przyznaje się do narodowości… serbskiej. Życie płynie tu wolniej, smaczniej, milej i pewnie dlatego mieszkańcu Budapesztu uciekają to w ciepłe wieczory lub na cały weekend. Historia miasta sięga czasów rzymskich. W trakcie pobytu obejrzymy Rynek Foto Ter. Tak jak kiedyś tak i teraz tętni życiem, otaczają go piękne, XVIII wieczne kamieniczki, reprezentujące rokoko i klasycyzm. Ponadto zobaczymy cerkiew Zwiastowania i cerkiew Belgradzką, plac Kościelny, synagogę. Do ciekawostek należy najstarszy na Węgrzech zegar słoneczny oraz jedyne na świecie Muzeum Marcepanu (bilet).
+ OPCJONALNIE: możliwy jest wieczorny REJS PO DUNAJU z Szentendre do Budapesztu [+ dopłata].
Ok. 20:00 -- PRZYJAZD DO PENSJONATU.
Ok. 20:30 -- OBIADOKOLACJA. NASTĘPNIE NOCLEG.

3 DZIEŃ
08:00 -- ŚNIADANIE I WYJAZD NA CAŁODZIENNĄ WYCIECZKĘ.
10:00 -- PRZYJAZD DO BUDAPESZTU.
Spotkanie z przewodnikiem i rozpoczęcie zwiedzania. W pierwszej kolejności zwiedzimy BUDĘ. Najważniejszym miejscem jest tam Wzgórze Zamkowe- Zamek Vajdahunyad i Starówka. Zamek królewski w Budapeszcie zwiedzić można z zewnątrz bezpłatnie – taras zachodni, wchodni oraz adziedziniec są otwarte dla turystów. Zamek wraz z całym Wzgórzem wpisany jest na listę światowego dziedzictwa ludzkości UNESCO i jest jednym z najbardziej znaczących obiektów Węgier. W czasie naszego spaceru podziwiamy monumentalne budynki, piękne barokowe zdobienia oraz pomniki i fontanny rozlokowane w różnych miejscach budowli. Jak każda siedziba władców – Zamek królewski w Budapeszcie może poszczycić się strażą. Jej oficjalna zmiana jest kolejną ukrytą tutejszą atrakcją. Od 5.00 do 23.00 co godzinę można podziwiać przepiękny spektakl pełen salutowania, marszruty i machania bronią. Następnym punktem programu jest Stare Miasto. Odbędziemy po nim krótki spacer, podczas którego zobaczymy plac św. Trójcy oraz z zewnątrz kościół św. Macieja i Basztę Rybacką.
Następnym punktem naszej wycieczki będzie PESZT. Peszt różni się od Budy, jest starszy i stanowił uboższą dzielnicę przemysłową. Zwiedzanie rozpoczniemy od gmachu Parlamentu oraz Wzgórza Zamkowego. Następnie przejedziemy wzdłuż rzeki aż do zielonego mostu Wolności, mijając po drodze most łańcuchowy św. Elżbiety. Sprawia ono sprawia wrażenie wiecznie żywego i potwornie zatłoczonego, a na głównej ulicy Vaci usłyszeć można praktycznie wszystkie języki świata. Miejsce to tętni życiem 24 godziny na dobę, pełno jest restauracji, sklepów z pamiątkami i... nocnych klubów. Wąskimi uliczkami docieramy do Bazyliki św. Stefana. Tam przechowywana jest najważniejsza relikwia- zasuszona dłoń króla św. Stefana. Od Bazyliki spacer na Andrassy ut.- jedną z najpiękniejszych ulic Budapesztu, panorama Mostu Łańcuchowego.
Ok. 16:00 -- PO ZAKOŃCZENIU ZWIEDZANIA CZAS WOLNY NA STARÓWCE.
Ok. 18:00 -- POWRÓT DO PENSJONATU.
Ok. 19:00 -- OBIADOKOLACJA A NASTĘPNIE NOCLEG.

4 DZIEŃ
07:30 -- ŚNIADANIE.
08:30 -- WYKWATEROWANIE GRUPY I WYJAZD Z HOTELU.
11:00 -- Przyjazd do TOKAJU. "Polak Węgier dwa bratanki i do bitki i do szklanki": tym cytatem zachęcamy do wędrówki historycznym szlakiem bursztynowym, wprost do krainy win białych – Tokaju. Na pierwszy rzut oka widać jak jest urozmaicona, ale dopiero z bliska dostrzec można jej prawdziwe wartości – piwnice należące do UNESCO, narodowe tradycje, spokój wiosek… Podczas tej wycieczki zagościmy w legendarnym miasteczku Tokaj, położonym u zbiegu rzek Bodrog i Cisa – świętej rzeki Węgrów. Spacer po mieście: pomnik Bachusa, kościół z Czarną Madonną, punkt widokowy na rzekę Cisa i wpadającą do niej rzekę Bodrog. „Tokajski Region winiarski” zapoznanie z kulturą winną tego regionu i degustacja różnych gatunków Tokaju wraz z deską serów. Podczas degustacji goście poznają piwnicę win tokajskich, gdzie przedstawiamy im metody produkcji win w regionie Tokaj-hegyalja, szczepy oraz warunki przyrodnicze regionu. Oferta zawiera degustację płatną (w odróżnieniu od ofert niektórych sklepików, w których turyści otrzymują próbkę wina wzamian za dokonanie zakupów).
13:00 -- WYJAZD W KIERUNKU POLSKI.
18:00 -- POSTÓJ NA OBIADOKOLACJĘ.
--- WIECZOREM ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI (dokładną godzinę poda pilot).

ŚWIADCZENIA:
* Przejazd autokarem z klimatyzacją. Opłaty drogowe i parkingi.
* Opiekun grupy/ pilot (istnieje możliwość że będzie wsiadał po trasie).
* Usługi przewodnickie.
* Pakiet ubezpieczeń NNW, KL.
* Obowiązkowe składki na TFG i UFG.
* Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje.
* 3 noclegi (zwykle w pokojach 2- 6- osobowe z łazienkami).
+ na życzenie pokoje o wyższym standardzie: 2- 3- os. z łazienkami i TV.
+ Bilety wstępu i zestawy słuchawkowe: płatne dodatkowo.

UWAGI:
* Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
* Optymalna liczba uczestników:
A. Grupy SZKOLNE: 42 uczniów + 3 opiekunów
B. Grupy DOROSŁYCH: ok. 40 osób.
* Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
+48 793 809 546
, ramisbort@wp.pl

Po jej akceptacji zarezerwujemy nocleg, autokar, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
_____
ZAPRASZAMY TEŻ NA WYCIECZKI PRYWATNE