KSIĘŻNICZKA CZARDASZA (3 dni)

WYCIECZKI DLA FIRM » WYCIECZKI ZAGRANICZNE

 

KSIĘŻNICZKA CZARDASZA
PROPONOWANY PROGRAM

1 dzień 
06:00 Zbiórka uczestników i sprawdzenie obecności.
06:30 Wyjazd autokaru w kierunku Budapesztu. Przejazd przez Polskę, Słowację i Węgry.
21:00 Przyjazd do Budapesztu. Zakwaterowanie. Nocleg.

2 dzień
08:00 śniadanie.
09:00 Przyjazd do centrum Budapesztu. Spotkanie z przewodnikiem i rozpoczęcie zwiedzania.
Realizacja programu zwiedzania: BUDA. Najważniejszym miejscem Budy jest Wzgórze Zamkowe- Zamek Vajdahunyad i Starówka. Zamek królewski w Budapeszcie zwiedzić można z zewnątrz bezpłatnie – taras zachodni, wchodni oraz adziedziniec są otwarte dla turystów. Zamek wraz z całym Wzgórzem wpisany jest na listę światowego dziedzictwa ludzkości UNESCO i jest jednym z najbardziej znaczących obiektów Węgier. W czasie naszego spaceru podziwiamy monumentalne budynki, piękne barokowe zdobienia oraz pomniki i fontanny rozlokowane w różnych miejscach budowli. Jak każda siedziba władców – Zamek królewski w Budapeszcie może poszczycić się strażą. Jej oficjalna zmiana jest kolejną ukrytą tutejszą atrakcją. Od 5.00 do 23.00 co godzinę można podziwiać przepiękny spektakl pełen salutowania, marszruty i machania bronią. Następnym punktem programu jest Stare Miasto. Odbędziemy po nim krótki spacer, podczas którego zobaczymy plac św. Trójcy oraz z zewnątrz kościół św. Macieja i Basztę Rybacką. Następnym miejscem, na które się udamy, jest góra Gellerta. Mimo że może się to wydawać dużym wysiłkiem, podejście nie jest trudne. Droga od strony Dunaju prowadzi łagodnie nachylonymi ścieżkami, gdy zaś dochodzi się do szczytu, wyłania się potężna postać statuy Wolności, stamtąd roztacza się piękna panorama miasta.
Następnie zwiedzimy PESZT. Różni się on od Budy, jest starszy i stanowił uboższą dzielnicę przemysłową. Zwiedzanie rozpoczniemy od gmachu Parlamentu oraz Wzgórza Zamkowego. Następnie przejedziemy wzdłuż rzeki aż do zielonego mostu Wolności, mijając po drodze most łańcuchowy św. Elżbiety. Sprawia ono sprawia wrażenie wiecznie żywego i potwornie zatłoczonego, a na głównej ulicy Vaci usłyszeć można praktycznie wszystkie języki świata. Miejsce to tętni życiem 24 godziny na dobę, pełno jest restauracji, sklepów z pamiątkami i... nocnych klubów. Wąskimi uliczkami docieramy do Bazyliki św. Stefana. Tam przechowywana jest najważniejsza relikwia- zasuszona dłoń króla św. Stefana. Od Bazyliki spacer na Andrassy ut.- jedną z najpiękniejszych ulic Budapesztu. Przejazd najstarszą na kontynencie linią metra, panorama Mostu Łańcuchowego.
17:00 czas wolny do dyspozycji grupy.
19:00 przyjazd do hotelu Griff*** (lub podobnego). Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień
07:00 śniadanie. Wykwaterowanie grupy i wyjazd z hotelu.
12:00 przyjazd do Tokaju. "Polak Węgier dwa bratanki i do bitki i do szklanki": tym cytatem zachęcamy do wędrówki historycznym szlakiem bursztynowym, wprost do krainy win białych – Tokaju. Na pierwszy rzut oka widać jak jest urozmaicona, ale dopiero z bliska dostrzec można jej prawdziwe wartości – piwnice należące do UNESCO, narodowe tradycje, spokój wiosek… Podczas tej wycieczki zagościmy w legendarnym miasteczku Tokaj, położonym u zbiegu rzek Bodrog i Cisa – świętej rzeki Węgrów. Spacer po mieście: pomnik Bachusa, kościół z Czarną Madonną, punkt widokowy na rzekę Cisa i wpadającą do niej rzekę Bodrog. „Tokajski Region winiarski” zapoznanie z kulturą winną tego regionu i degustacja różnych gatunków Tokaju wraz z deską serów. Podczas degustacji goście poznają piwnicę win tokajskich, gdzie przedstawiamy im metody produkcji win w regionie Tokaj-hegyalja, szczepy oraz warunki przyrodnicze regionu.
Dopłata za degustację 30 zł/ os.
Obiadokolacja.
Wyjazd w drogę powrotną.
Przejazd z Węgier do Polski.
Zakończenie wycieczki.

Świadczenia wliczone w cenę wycieczki:
1) przejazd autokarem z klimatyzacją,
3) 2 noclegi (pokoje 2- 3 osobowe z łazienką),
4) koszt przewodników lokalnych,
5) opiekę pilota,
6) ubezpieczenie,
7) posiłki (2 śniadania, 2 obiadokolacje).

Bilety wstępu płatne dodatkowo: degustacja win wraz z deską serów.