4.6 Złota Praga

--» OFERTA GRUPOWA » ZAGRANICZNE


Praga bywa nazywana Złotym Miastem. W rzeczywistości mieni się jednak kolorami: błękitem Wełtawy, wielobarwnością fasad na Złotej Ulicy, zimną szarością zabytkowych kamienic i czerwienią ich dachów. To tętniący życiem Most Karola, gwarne uliczki wypełnione turystami i niemal sto wież górująych nad miastem- tego opisu nie da się pomylić z żadną inną stolicą.
Aby przekonać się o pięknie tego miejsca- trzeba je ujrzeć na własne oczy.

"ZŁOTA PRAGA"                   
PRZYKŁADOWY PROGRAM

1 DZIEŃ

-- ZBIÓRKA UCZESTNIKÓW I ROZPOCZĘCIE WYCIECZKI.
-- PODRÓŻ AUTOKAREM PRZEZ POLSKĘ.
-- NASTĘPNIE ZWIEDZANIE WG WŁASNEGO WYBORU:
# WARIANT 1: Wizyta w ZAMKU KSIĄŻ. Książ to jeden z największych zamków w Polsce. Tak monumentalny i pięknie położony kompleks architektoniczny jest wyjątkowy w skali całej Europy. Odkryjemy miejsce spotkań koronowanych głów, w którym historia arystokratycznego rodu von Hochberg przeplata się z tajemnicami II Wojny Światowej [+ bilet].
# WARIANT 2: Zwiedzanie SZTOLNI WALIMSKICH "RIESE". Jest to tzw. kompleks „Rzeczka”, jeden z siedmiu kompleksów „Riese” wybudowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej w Górach Sowich. Budowa kompleksu „Riese” była jedną z największych militarnych inwestycji III Rzeszy, która nigdy nie została ukończona. „Riese” już o wielu lat rozpala umysły poszukiwaczy przygód i badaczy historii. Sztolnie Walimskie są kompleksem udostępnionym do zwiedzani. Zapraszamy wszystkich miłośników historii i podziemnych atrakcji! [+ bilet].
-- ZAKWATEROWANIE I ROZMIESZCZENIE GRUPY W POKOJACH.
-- OBIADOKOLACJA. NOCLEG.

2 DZIEŃ
-- ŚNIADANIE.
-- WYJAZD Z HOTELU I PRZEJAZD DO PRAGI.
Jest to stolica Czech, miasto z ponad tysiącletnią historią, położone po obu stronach głębokiej doliny rzeki Wełtawy. STARE MIASTO to żelazny punkt każdej, także i naszej wycieczki. Obejrzymy tu liczne atrakcje oraz unikalne zabytki od starych romańskich, gotyckich i renesansowych kamienic, przez wspaniałe kościoły i barokowe pałace aż po nieliczne, ale spektakularne przykłady secesji. Zobaczymy MOST KAROLA z figurą św. Jana Nepomucena i barokowymi rzeźbami świętych, Rynek Staromiejski, ratusz, zegar astronomiczny Orloj, dom pod kamiennym dzwonem, pomnik Jana Husa, Kościół Matki Bożej przed Tynem, Clementinum, Dom Franza Kafki. Odwiedzimy też VACLAVSKE NAMESTI- największy plac Pragi. Był miejscem historycznych wydarzeń, dziś to główna arteria praska. Zarówno w dzień, jak i w nocy tętni życiem kulturowym, towarzyskim oraz handlowym. Plac otaczają kamienice pochodzące z przełomu XIX i XX wieku, a wśród nich Pałac Korona (palác Koruna). Zajrzymy też do dzielnicy żydowskiej JOSEFOV. Na przestrzeni 800 lat miejsce to było zamieszkiwane przez jedną z największych, europejskich społeczności żydowskich. Znajduje się tu Stary Cmentarz Żydowski, ratusz, sala obrzędowa oraz aż sześć synagog: Staronowa, Pinkasa, Maiselowa, Hiszpańska, Klausowa i Wysoka.
+ OPCJONALNIE: BROWAR STAROPRAMEN [+ dopłata]. Wejście do browaru imituje poczucie, że gość stoi na starym praskim rynku. Następnie zobaczymy peryskop oraz ekrany dotykowe z historycznymi zdjęciami. Dalsze pomieszczenia to autentyczne laboratorium i warzelnia gdzie na gigantycznych ekranach jest wyświetlany cały proces warzenia piwa, począwszy od uprawiania chmielu, poprzez warzenie, kwaszenie aż do końca produkcji. Można wziąć do ręki chmiel i słody (pilzeński, baworski, karamelowy i kolorowy), zobaczyć miniaturę linii produkcyjnej oraz spróbować tutejszego piwa w stylowym pubie.
lub MUZEUM TECHNIKI [+ dopłata]. Wewnątrz znajdują się
działy poświęcone chemii, górnictwu, astronomii, drukowi, fotografii. Największe wrażenie robi jednak część dotycząca środków transportu. Olbrzymia sala wypełniona zabytkowymi samochodami, lokomotywami, rowerami, motorami i samolotami (jest i Pierwsze automobile z drewnianymi kołami, potężne limuzyny z początku 20 wieku, lokomotywy, bicykle o najdziwniejszych kształtach… W części motoryzacyjnej jest też elegancki wagon restauracyjny (jako eksponat), baaa… urządzono tu cały dworzec kolejowy.
-- WIECZOREM PRZYJAZD DO MIEJSCA ZAKWATEROWANIA.
-- OBIADOKOLACJA. NOCLEG.

3 DZIEŃ
-- ŚNIADANIE.
-- WYJAZD Z HOTELU I POWRÓT DO PRAGI. CIĄG DALSZY ZWIEDZANIA.
Tego dnia odwiedzimy STRACHOV, gdzie zobaczymy Klasztor Strachowski i Pałac Szternberski oraz HRADCZANY. Tam wejdziemy na okazały dziedziniec Zamku Praskiego, podziwiać będziemy otaczające go budowle (z zewnątrz): Pałac Toskański, Pałac Arcybiskupi, Pałac Schwarcenbergów, katedrę św. Wita. Kolejną atrakcją będzie zmiana warty na Placu Hradczańskim i panorama widokowa na Stare Miasto. Na wzgórzu obejrzymy także Pałac Sternberk. Kontynuując zwiedzanie schodkami zejdziemy na MALĄ STRANĘ. Ta malownicza dzielnica położona jest u stóp zamku praskiego. Jej główne atrakcje to ulica Nerudowa, kościół św. Mikołaja, ściana Johnna Lenona (miejsce swobodnej twórczości i graffiti w okresie socjalizmu; takim miejscem pozostała do dnia dzisiejszego, ciągle się zmienia, a kolejni turyści chcą po sobie zostawić tutaj swój własny ślad). Współczesna stolica Czech to jednak nie tylko zabytki. Najbardziej znany przykład architektury nowoczesnej to TAŃCZĄCY DOM. Z początku odbierany był z dystansem i krytykowany, wkrótce jednak stał się popularną atrakcją turystyczną. Jego autor, architekt Milunić, zaprosił do współpracy renomowanego kanadyjsko- amerykańskiego designera Franka Gery'ego i tak powstał "Ginger & Fred" (nazwany- na cześć pary tancerzy- Freda Astaira i Ginger Rogers). Nazwa jest bardzo trafna- każdy z nas dopatrzeć się może w tym budynku sylwetek tancerzy i trafnie wskazać gdzie Ginger a gdzie Fred...:-).
+ OPCJONALNIE: MUZEUM HRADCZAŃSKIE [+ dopłata]: ekspozycje muzealne, pokoje królewskie, całe wnętrze katedry św. Wita i Starego Pałacu Królewskiego, wejście do bazyliki św. Jerzego, na Złotą Uliczkę i do Wieży Daliborka.
REJS STATKIEM po Wełtawie (1 godzina): można zamówić także opcję z obiadem (drink powitalny oraz szwedzki bufet: ciepła płyta, zimna płyta, desery i owoce, bez napojów).
-- POWRÓT DO HOTELU.
-- OBIADOKOLACJA. NOCLEG.


4 DZIEŃ
-- ŚNIADANIE.
-- WYKWATEROWANIE Z POKOJÓW.
-- PRZYJAZD DO REZERWATU SKALNE MIASTA ADRSPACH [+ bilet]. Podziwiamy tam przepiękne unikalne formy skalne zbudowane z piaskowca płytowego malowniczo i wspaniale wyrzeźbione przez Naturę. 100 metrowe skalne ściany sprawiają często monumentalne wrażenie. Znajdziemy tutaj skalny wodospad, piękne szmaragdowe jezioro starej piaskarni otoczone różnobarwną roślinnością. Wiele skał posiada własną nazwę jak: Głowa cukru, Kochankowie czy Starosta i Starościna, Komin Cukrowy, Ząb, itd. Obszar Skał Adrszpasko- Cieplickich został objęty rezerwatem przyrody. Jest bardzo cenny nie tylko ze względów geologicznych i geomorfologicznych, lecz także pod względem różnorodności fauny i roślinności. Przepiękną atrakcją są również jeziorka. Wokół dużego prowadzi szlak z punktami widokowymi. Natomiast na małym nie lada atrakcją jest pływanie łodziami.
13:00 -- WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
17:00 -- PRZYSTANEK NA OBIAD W TRASIE (we własnym zakresie).
--- POWRÓT I ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI W GODZINACH NOCNYCH.
Podany program jest przykładowy i może ulec zmianie.

ŚWIADCZENIA:
* Transport autokarem, opłaty drogowe i parkingowe.
* Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje.
* Pakiet ubezpieczeń NNW, KL.
* Obowiązkowa składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i UFG.
* Opiekun grupy/ pilot (istniej możliwość że wsiądzie po trasie).
* Usługa przewodnika we Wrocławiu i Pradze.
* 3 noclegi (zwykle w pokojach 2- 6- osobowych).
+ na życzenie pokoje o wyższym standardzie: 2- 3- os. z łazienkami i TV.
+ Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów płatne we własnym zakresie.
+ Obiad w drodze powrotnej płatny we własnym zakresie.

UWAGI:
* Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
* Optymalna liczba uczestników:
A. Grupy SZKOLNE: 42 uczniów + 3 opiekunów
B. Grupy DOROSŁYCH: ok. 40 osób.
* Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
+48 793 809 546
, ramisbort@wp.pl

Po jej akceptacji zarezerwujemy nocleg, autokar, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
_____
ZAPRASZAMY TEŻ NA WYCIECZKI PRYWATNE