LITWO, OJCZYZNO MOJA

→ WYCIECZKI SZKOLNE I WYJAZDY DLA FIRM » 1 DNIOWE

od 169 zł


"Litwo Ojczyzno moja, ty jesteś jak zdrowie, ile cię trzeba cenić ten tylko się dowie, kto cię stracił..."- pisał wieszcz Adam Mickiewicz. Kraj ten ma dla Polaków szczególne znaczenie. Duża część wspólnej historii, wielu tych samych bohaterów narodowych. Sporo mieszkańców Litwy ma polskie korzenie, a język polski jest popularny. Do tego piękne krajobrazy, lasy, jeziora, plaże bałtyckie i Wilno - to niewątpliwie ciekawy kraj dla polskiego turysty.


LITWO, OJCZYZNO MOJA!

WYIECZKA BEZ PILOTA

PRPONOWANY PROGRAM
06:30 -- SPOTKANIE NA MIEJSCU ZBIÓRKI I ODJAZD AUTOKARU.
12:30 -- CZASU LITEWSKIEGO- PRZYJAZD DO TROK.
W trakcie jazdy jest przewidziany jeden postój do toalet na granicy. Przejazd na Litwę odbywa się bez pilota- pod opieką kierowców BP RAMIS.
TROKI
: warowne zabudowania z czerwonej cegły, przyozdobione zielenią drzew, odbijają się w toni jeziora. Nad nim góruje błękitne niebo przesłonięte białymi chmurkami. Troki niegdyś stanowiły centrum polityczne Litwy. Powstały w XII lub XIII w. i były siedzibą księcia Giedymina. W średniowieczu były stolicą państwa litewskiego. W XIV w. gdy Wielkie Księstwo rozciągało się po Wołgę, dzikie tatarskie stepy i Morze Czarne, na półwyspie wcinającym się w Jezioro Galve powstał drewniany zamek lądowy, który w XV w. przebudowano na ZAMEK MUROWANY. W tej postaci budowla przetrwała aż do współczesności, dzięki czemu zachwyca licznie tu przybywających gości [+ dopłata za bilet].
14:00 -- ZAKOŃCZENIE POBYTU W TROKACH I PRZEJAZD DO WILNA.
WILNO: zwiedzamy miasto z przewodnikiem (ok. 4 h). Naszą wizytę rozpoczynamy od CMENTARZA NA ROSSIE. Rossa to pomnik historyczno- kulturalny, miejsce przypominające o dziejach Wilna, Wileńszczyzny, Polski, Litwy, Wielkiego Księstwa Litewskiego. Tu spoczywa serce marszałka Józefa Piłsudskiego u stóp trumny ze szczątkami jego matki, obok pochowani są także jego żołnierze. Następnie zobaczymy GÓRĘ ZAMKOWĄ, na jej wierzchołku wznosi się BASZTA GIEDYMINA - to zachodnia wieża Zamku Górnego w Wilnie, który zbudowano w 1409 roku. Murowany zamek z trzema basztami zastąpił drewnianą warownię, która istniała już w XIV wieku za panowania Giedymina. Z wierzchołka rozpościera się malownicza panorama miasta. Zwiedzamy takżę OSTRĄ BRAMĘ, a w niej obraz MB Ostrobramskiej, klasztor Bazylianów, ANTOKOL- kościół św. Piotra i Pawła- arcydzieło sztuki barokowej, STARE MIASTO: katedrę św. Stanisława z grobami królewskimi. Następnie spacer wzdłuż ALEI GEDYMINA- to jedna z najważniejszych i najbardziej reprezentacyjnych ulic stolicy Litwy, częściowo przekształcona w deptak.
+ OPCJONALNIE: WIEŻA TELEWIZYJNA [dopłata za bilet]: wjazd windą ekspresową na taras obserwacyjny z wirującym talerzem. Wieża telewizyjna o wysokości 327 metrów, to najwyższa wolno stojąca budowla w kraju. Konstrukcja wieży rozpoczęła się w maju 1974 roku i trwała do końca 1980 roku. Szacuje się, że cała konstrukcja waży od 25 do 30 tysięcy ton. Do wysokości 190 metrów wieża jest zbudowana z betonu, natomiast górne 136 metrów stanowi stalowa część konstrukcji.
OK. 18:30 -- ZAKOŃCZENIE PROGRAMU ZWIEDZANIA.
Możliwy jest krótki czas do dyspozycji grupy, zakup pamiątek na kiermaszu, etc.
OK. 19:30 -- WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
--- WIECZOREM ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI (dokładną godzinę poda kierowca).
Program jest orientacyjny i może ulec zmianie. Czas trwania wycieczki: ok. 14/16 godz.

Cena:
* Podana cena jest orientacyjna. Dokładna kwota zależy od terminu i miejsca wyjazdu, wieku uczestników oraz liczebności grupy. Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą. Po jej akceptacji zarezerwujemy nocleg, autokar, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
+48 793 809 546, ramisbort@wp.pl

Co jest wliczone w cenę:
* Przejazd autokarem bez opieki pilota.
* Opłaty drogowe i parkingi.
* Przewodnik polskojęzyczny w Trokach i Wilnie.
* Ubezpieczenie NNW i KL.

Co można zamówić dodatkowo (za dopłatą):
+ Bilety wstępu do Zamku w Trokach: 6 € dzieci, 12 € dorośli.
+ Obiad w Wilnie: 10 €.

Uwagi:
Optymalne grupy:
A. Szkolne min. 42 uczniów + 3 opiekunów, B. Dorosłych: min. 40 uczestników.
_____

ZAPRASZAMY TEŻ NA WYCIECZKI INDYWIDUALNIE
P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
© 2023