SZLAK PIASTOWSKI

WYCIECZKI DLA FIRM » WYCIECZKI KRAJOWE


Któż nie pamięta legendy o Lechu, Czechu i Rusie, legendy o Popielu, którego w Kruszwicy myszy zjadły. Kto był twórcą Państwa Polskiego, a kto pierwszym Piastem? Te odpowiedzi można znaleźć, wybierając się na Szlak Piastowski. Średniowieczne grodziska, pozostałości zamkowych ruin, zabytkowe kościoły, pomniki to tylko namiastka tego czego można doświadczyć na tej trasie. O dynastii Piastów, chrzcie Mieszka, zwycięskich bitwach Bolesława Chrobrego i chrześcijańskiej działalności świętego Wojciecha- na szlaku dowiemy się jeszcze bardziej szczegółowo.

"SZLAK PIASTOWSKI"
PRZYKŁADOWY PROGRAM WYCIECZKI


1 DZIEŃ
07:00 -- SPOTKANIE W MIEJSCU ZBIÓRKI I WYJAZD.
14:00 -- PRZYJAZD DO KRUSZWICY i zwiedzanie Mysiej Wieży (bilet płatny). Jej nazwę jedni tłumaczą legendą, kiedy to król Popiel wraz z rodziną został zjedzony przez mściwe myszy. Inni uważają, że nazwa pochodzi od rodu Myszków, którzy panowali tu nad ludem goplańskim. Jest jeszcze inna wersja która głosi, że nazwę tę przynieśli ze sobą Krzyżacy. Widzieli oni w tej wieży zwierciadlane odbicie Mysiej Wieży w Bingen na wyspie Renu. Górująca nad miastem 32-metrowa ceglana wieża to pozostałość zamku zbudowanego przez Kazimierza Wielkiego ok. 1350 roku. W 1657 roku Szwedzi zniszczyli zamek, wysadzając go w powietrze. Pozostała po nim jedynie ośmioboczna wieża zwana "Mysią Wieżą". Na szczyt Wieży dochodzi się 109 schodami.
16:00 -- BISKUPIN: zwiedzanie rezerwatu archeologicznego i muzeum z ekspozycją o osadnictwie na Pałukach (bilet jest płatny). Zobaczymy m.in. rekonstrukcje wiosek i osad z epoki kamienia, czy okresu wszesnopiastowskiego. Muzeum zwiedzimy razem z przewodnikiem, będzie również czas na seans filmu “Biskupin – pomnik historii”.
18:00 -- PO ZAKOŃCZENIU ZWIEDZANIA OBIADOKOLACJA
19:00 -- PRZEJAZD DO MIEJSCA ZAKWATEROWANIA.
ZAKWATEROWANIE GRUPY W POKOJACH 2- 4- OSOBOWYCH- OBIEKT NIEKATEGORYZOWANY. NA ŻYCZENIE GRUPY KWATERUJEMY W POKOJACH O PODWYŻSZONYM STANDARDZIE 2-3 LUB 4****- 2- 3- OSOBOWYCH [OPCJONALNIE].

2 DZIEŃ
08:00 -- ŚNIADANIE.
09:00 -- WYKWATEROWANIE I WYJAZD Z OŚRODKA.
10:00 -- PRZYJAZD DO GNIEZNA. O początkach historii miasta mówi legenda o trzech braciach: Lechu, Czechu i Rusie. Na Wzgórzu Lecha wznosi się jeden z najwspanialszych i najcenniejszych zabytków Polski - Katedra gnieźnieńska (bilet płatny). Obecna gotycka budowla pochodzi z przełomu XIV i XV w. Pierwsza świątynia powstała w latach 970-977. Niemal od tysiąca lat z katedrą w Gnieźnie związany jest kult św. Wojciecha. Do jego grobu pielgrzymowali wielcy tego świata: Otton III, Bolesław Chrobry, Władysław Jagiełło, Jan Olbracht, Zygmunt III Waza Wspaniały jest wystrój architektoniczny katedry. Na szczególną uwagę zasługują brązowe Drzwi Gnieźnieńskie, dzieło sztuki romańskiej z XII w., ilustrujące żywot św. Wojciecha. Wzrok przyciąga srebrna trumna z relikwiami świętego Wojciecha (dzieło Piotra van der Rennena z Gdańska) płyty nagrobne św. Wojciecha (Hansa Brandta z Gdańska) i biskupa Zbigniewa Oleśnickiego (autorstwa Wita Stwosza).
Następnie udamy się na plenerową ekspozycję do OSTROWA LEDNICKIEGO, gdzie zobaczymy ruiny kompleksu pałacowego, zbudowanego za czasów Mieszka I, wraz z kaplicą na planie krzyża greckiego (bilet płatny). Jest to prawdopodobnie miejsce chrztu Mieszka I.
15:00 -- WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
18:00 -- OBIAD W TRASIE.
--- ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI W GODZINACH WIECZORNYCH (DOKŁADNĄ GODZINĘ POWROTU PODA PILOT).

Świadczenia zawarte w cenie:
* 1 nocleg w pokojach 2- 4- osobowych,
* 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad.
* Opieka osoby ze strony organizatora (istnieje możliwość że opiekun/ pilot może dołączyć po trasie).
* Przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe.
* Ubezpieczenie NNW, obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Świadczenia płatne dodatkowo:
* Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z obsługą przewodnicką.

UWAGI:
Optymalna grupa minimum 40 osób.
Powyższy program jest przykładowy, a kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, nocleg, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
___
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:

P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546