NA POŁONINIE (4 dni)

WYCIECZKI SZKOLNE » 4 DNI


BIESZCZADY- SANDOMIERZ lub ZAMOŚĆ

PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień
Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.
Przejazd do Sandomierza (lub Zamościa).
Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta:
ZAMOŚĆ zwany „Perłą Renesansu”. Zobaczymy tam Rynek Wielki z kamienicami, Ratusz i kamienice, katedrę (w podziemiach prochy rodu Zamojskich) oraz Muzeum Sakralne (bilet), Twierdzę Zamość (bilet)- która oparła się Chmielnickiemu i Szwedom), kościół Franciszkanów oraz Bramę Lubelską.
LUB SANDOMIERZ: Rynek z ratuszem z XIV w., kamieniczki, domek Długosza, Brama Opatowska, bazylika katedralna fundacji Kazimierza Wielkiego, zamek, Wąwóz Jadwigi, kość. Jakuba, Collegium Gostomianum, Wąwóz Piszczele, "ucho igielne" i podziemna trasa turystyczna (bilet wliczony) + Fakultatywnie REJS STATKIEM Kapitan Prokop po Wiśle i panorama miasta [bilet płatny dodatkowo 16 zł.]
Po południu wyjazd w dalszą trasę.
Wieczorem przyjazd do ośrodka. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Wyjazd z ośrodka.
Przejazd do SOLINY. Zalew Soliński to 500 mln. m3 wody, które w ryzach trzymają „zielone wzgórza” oraz 2 mln. ton betonu. Dziś zbiornik powstały w sercu Bieszczadów, to serce turystyczne całego regionu. Sama zapora to obiekt naprawdę imponujący. Efektem 8 lat pracy 2000 robotników jest żelbetonowy kolos o długości 664 metrów o łamanym przebiegu. Jest to tzw. zapora typu ciężkiego, grawitacyjna – czyli jej ciężar skutecznie walczy z naporem wody. Korona zapory to droga wzdłuż całej długości budowli o szerokości 8 m., to najludniejszych deptak w Bieszczadach. Wnętrze zapory to niemal sam żelbeton. W środku znajdują się jednak tunele serwisowe nazywane galeriami o łącznej długości 2,5 km. Dwa z tych tuneli są udostępnione turystom. W programie spacer po koronie zapory i panorama Jeziora Solińskiego. + Fakultatywnie zwiedzanie wnętrza zapory i budynków elektrowni [bilet płatny dodatkowo].
W następnej kolejności odwiedzimy MUZEUM MŁYNARSTWA w dawnym młynie (bilet wliczony). Poznamy tu nie tylko historię młynarstwa, ale także prześledzimy skomplikowany proces mielenia zboża oraz interesujące dzieje tego budynku wraz z najbliższym otoczeniem. Obejrzymy maszyny i urządzenia młynarskie, głównie z lat międzywojennych i ekspozycję narzędzi i urządzeń związnych ze wsią.
LUB SKANSEN BÓBRKA: zamiennie z Muzeum Młynarstwa zwiedzanie jedynego muzeum położonego na terenie czynnej kopalni ropy naftowej. Do najcenniejszych zabytków należą obiekty, pochodzące z czasów Ignacego Łukasiewicza: obelisk z 1872 r., wykonana ręcznie kopanka Franek, kopanka Janina, warsztat mechaniczny z 1864 r.- znajdują się w nim najprostsze maszyny obróbcze, między innymi tokarka i wiertarka napę­dzana ręcznie za pośrednictwem pasów transmisyjnych (bilet wliczony).
PARK MINIATUR CERKWI i KOŚCIOŁÓW: na prawie hektarowej powierzchni parkowej zgromadzono 140 makiet cerkwi greckokatolickich, prawosławnych oraz kościołów rzymskokatolickich z terenu południowo-wschodniej Polski, Słowacji oraz Ukrainy. Miniatury zostały wykonane w skali 1:25. Uzupełnieniem ekspozycji są wydobywające się z głośników muzyka i śpiewy religijne, odpowiadające poszczególnym grupom etnicznym. Na terenie Ośrodka znajduje się także stadnina koni, służących do jazdy rekreacyjnej i hipoterapii, Mini ZOO a także Ogród Biblijny (bilet).
Następnie powrót do ośrodka.
Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Wyjazd z ośrodka na całodzienne zwiedzanie.
SUCHY PROWIANT (za dopłatą 6 zł).
BIESZCZADZKIE POŁONINY: rozległe hale górskie - sięgają daleko, aż po kresy horyzontu i dotykają niemal nieba. Wędrówką na wybrany szlak pieszy: 1. Połonina Wetlińska ze schroniskiem Chatka Puchatka, 2. Tarnica (bilet). Tarnica to najwyższy szczyt polskich Bieszczadów, górująca 1346 m n.p.m.. Nazwa ta po wołosku oznacza "siodło" – wystarczy spojrzeć na jej kształt , aby przekonać się, że w istocie – góra wraz z przełęczą i ciągnącym się dalej na zachód Szerokim Wierchem tworzy charakterystyczne siodło. Najkrótsza droga prowadzi z Wołosatego niebieskim oraz żółtym szlakiem i przejście w obie strony zajmie nam około trzech godzin.
GÓRZANKA: drewniana cerkiew, wyjątkowy skarb pogranicza bojkowsko – łemkowskiego.
Następnie powrót do ośrodka.
Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Wyjazd z ośrodka w drogę powrotną.
+ Fakultatywnie proponujemy zwiedzanie:
* ŁAŃCUT [dopłata za bilet]: Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji Zwiedzamy Wnętrza Pałacowe, Stajnię, Powozownię i Park.
LUB KRASICZYN [dopłata za bilet]: zamek Krasickich, polski skarb architektury renesansowo- manierystycznej. Od końca XVI w. Stanisław Krasicki i kolejny właściciel, Marcin Krasicki, rozbudowali i przekształcili surową warowną siedzibę w obronny zespół pałacowy na planie prostokąta, otoczony murem obronnym z czterema narożnymi basztami. Wzdłuż muru, po wschodniej stronie, pobudowano nowe skrzydło mieszkalne. Charakterystyczne dla zamku są 4 odmienne wieże narożne: Boska, Papieska, Królewska i Szlachecka. Miały one odzwierciedlać wieczny porządek oraz role Kościoła, króla, papieża i szlachty. Baszta Boska z kopułą na szczycie mieściła kaplicę. Basztę Papieską wieńczy attyka. Znajdowały się w niej pokoje gościnne przeznaczone dla wysokich dostojników kościelnych. W Baszcie Królewskiej mieściły się apartamenty królewskie. Baszta Szlachecka jest zwieńczona koroną. Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników zabytków i architektury do zwiedzania XVI-wiecznego zamku w Krasiczynie. Trasa zwiedzania obejmuje m.in.: dziedziniec zamkowy, kryptę w Baszcie Boskiej, gabinet myśliwski w Baszcie Szlacheckiej, kaplicę zamkową pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, sale ekspozycyjne.
Następnie wyjazd w drogę powrotną.
W przerwie obiad.
Powrót i zakończenie wycieczki w godzinach powrotnych.
Proponowany program jest orientacyjny i może ulec zmianie.

Cena
:
~ na zapytanie
Oferujemy także atrakcyjne ceny dla grup wyjeżdżających z innych miejsc niż Białystok.
Aby otrzymać aktualną ofertę prosimy o kontakt:
tel. +48 858798400, ramisbort@wp.pl

Świadczenia:
3 noclegi w pokojach 2- 6 osobowych,
wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad w drodze powrotnej,
Przejazd autokarem, opłaty parkingowe i drogowe, ubezpieczenie NNW,
usługa przewodnika w wyznaczonych miejscach, opieka osoby ze strony organizatora,
bilety wstępu zgodnie z programem w Polsce, opłaty drogowe i parkingowe.
W nawiasach [...] podane są propozycje fakultatywne- za dodatkową opłatą.

Proponowane dopłaty:
~ NOCLEG w LEPSZYM STANDARDZIE (pokoje 2- 4 os. z łazienkami): 45- 60 zł.
~ zwiedzanie dodatkowe: PAŁAC W ŁAŃCUCIE, ZAMEK W KRASICZYNIE, WNĘTRZA ZAPORY W SOLINIE.
~ REJS STATKIEM w Sandomierzu.

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę.
Dodatkowych informacji udzielą Państwu pracownicy
Biura Podróży "RAMIS"
Białystok, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
tel. +48 691 798 400

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH