4.3 Trzy Stolice Nad Dunajem

--» OFERTA GRUPOWA » ZAGRANICZNE

od 1299 zł

Dunaj to druga co do długości po Wołdze rzeka w Europie. To rzeka granic i jedności, małości i potęgi, Zachodu i Wschodu, wiosek i stolic, brzydoty i piękna. Na 2850 km swojego biegu mija wyjątkowe atrakcje i niezwykle urokliwe zakątki. Zapraszamy w podróż po najpiękniejszych miejscach wzdłuż Dunaju. 

"3 STOLICE NAD DUNAJEM"   
ORIENTACYJNY PROGRAM

1 DZIEŃ

05:00 -- WYJAZD Z MIEJSCA ZBIÓRKI. PRZEJAZD PRZEZ POLSKĘ I SŁOWACJĘ.
14:30 -- POSTÓJ NA OBIAD W TRASIE.
18:00 -- PRZYJAZD DO BRATYSŁAWY. Stolica Republiki Słowackiej,nazywana często „Klejnotem Dunaju“, rozpościera się na obydwu brzegach tej rzeki oraz u podnóża pasma górskiego Małych Karpat. Już od zamierzchłych czasów, dzięki tak doskonałemu położeniu, koncentrowało się w tym miejscu ożywione życie. W programie wieczorny spacer po wąskich uliczkach Starego Miasta: trasa od Pałacu Prymasowskiego i Starego Ratusza poprzez elegancki Rynek Główny i kameralny Rynek Franciszkanów ulicę Białą. Przy ulicy Michalskej przejdziemy pod jedną z dominant Bratysławy, Wieżą Michalską. Następnie przejdziemy ulicami Ventúrska i Panská do budowli tworzącej sylwetkę miasta: Katedry Św. Marcina. Najwspanialszą budowlą tworzącą sylwetkę miasta jest Zamek Bratysławski (z zewnątrz).
22:00 -- WIECZOREM ZAKWATEROWANIE GRUPY W MIEJSCU NOCLEGU.

2 DZIEŃ
08:00 -- ŚNIADANIE.
09:00 -- WYJAZD NA CAŁODZIENNĄ WYCIECZKĘ DO STOLICY AUSTRII.
WIEDEŃ: Wzgórze KAHLENBERG (po polsku Łysa Góra) z której w 1683 roku król Jan III Sobieski dowodził odsieczą wiedeńską. Znajduje się tam kaplica Sobieskiego oraz punkt widokowy z panoramą miasta. Zwiedzanie CENTRUM otoczonego jest Ringstrasse- ulicą przy, której znajduje się większość głównych publicznych budynków: opera, parlament, ratusz, teatr, muzea. Nad słynnym Stephansplatz góruje katedra św. Szczepana. Jest to ścisłe centrum Wiednia, gdzie czuje się prawdziwą atmosferę dużego europejskiego miasta. Mnóstwo kawiarenek, ulicznych grajków i "Mozartów" sprzedających bilety do opery. Na tyłach katedry obejrzymy Figarohaus, czyli dom w którym mieszkał Mozart. Zwiedzimy HOFBURG: Pałac Habsburgów- Apartamenty Królewskie, Muzeum Sisi i kolekcję sreber [bilet płatny dodatkowo]. Następnie udamy się na Graben, gdzie wrażenie robi Kolumna Zarazy (Pestsaule) i pod Dom Hundertwassera – austriackiego dziwaka. To jedna z najważniejszych, architektonicznych atrakcji Austrii, która przyciąga turystów z całego świata. Posiada charakterystyczne elementy, a zewnętrzna fasada ozdobiona jest wieloma różnymi kolorowymi elementami, które w niemal magiczny sposób przyciągają wzrok (panorama z zewnątrz). Schonbrunn: z pilotem odwiedzimy letnią rezydencję cesarską gdzie zobaczymy wspaniały budynek palmiarni Palmenhaus oraz parku pałacowy (Schlosspark) w którym podziwiać będziemy fontannę Neptuna, skąd z jednej strony roztacza się piękny widok na sam Schonbrunn, a z drugiej strony możemy obejrzeć Gloriette- pawilon ogrodowy i ruiny rzymskie. Z okien autokaru zobaczymy też Prater i jego symbol: Diabelskie Koło oraz siedzibę ONZ.
OK. 20:00 -- POWRÓT DO HOTELU NA OBIADOKOLACJĘ I NOCLEG.

3 DZIEŃ
08:00 -- ŚNIADANIE.
09:00 -- WYKWATEROWANIE Z HOTELU I PRZEJAZD NA WĘGRY.
Tego dnia odwiedzimy BUDAPESZT. Wizytę rozpoczniemy od BUDY, a jej nażniejszym miejscem jest Wzgórze Zamkowe. Zobaczymy taras zachodni oraz dziedziniec, podziwiamy monumentalne budynki, piękne barokowe zdobienia oraz pomniki i fontanny rozlokowane w różnych miejscach budowli. Jak każda siedziba władców – Zamek królewski w Budapeszcie może poszczycić się strażą. Jej zmiana jest kolejną atrakcją- można bowiem podziwiać przepiękny spektakl pełen salutowania, marszruty i machania bronią. Następnym punktem programu jest Stare Miasto. Odbędziemy po nim krótki spacer, podczas którego zobaczymy plac św. Trójcy oraz z zewnątrz kościół Macieja i Basztę Rybacką. W dalszej kolejności udamy się na Górę Gellerta. Droga od strony Dunaju prowadzi łagodnie nachylonymi ścieżkami, gdy zaś dochodzi się do szczytu, wyłania się potężna postać statuy Wolności. Stamtąd roztacza się piękna panorama miasta. W drodze na szczyt mijamy pomnik biskupa Gellerta, któremu Góra zawdzięcza swoją nazwę. Następnie zobaczymy PESZT. Różni się on od Budy, jest starszy i stanowił uboższą dzielnicę przemysłową. Zwiedzanie rozpoczniemy od Parlamentu. Następnie przejedziemy wzdłuż rzeki aż do zielonego mostu Wolności, mijając po drodze most łańcuchowy św. Elżbiety, który wprawia sprawia wrażenie wiecznie żywego i potwornie zatłoczonego. Na głównej ulicy Vaci usłyszeć można praktycznie wszystkie języki świata. Miejsce to tętni życiem 24 godziny na dobę, pełno jest restauracji, sklepów z pamiątkami. Wąskimi uliczkami docieramy do Bazyliki św. Stefana. Tam przechowywana jest najważniejsza relikwia- zasuszona dłoń króla św. Stefana. Kontynuując zwiedzanie miasta odbędziemy przejażdżkę autokarem przez Aleję Andrassyego- która jest uznawana za jedną z najpiękniejszych ulic w Europie. Jej długość to około 2,5 km. Po obu stronach rozciągają się rzędy eklektycznych kamienic, miniemy efektowny gmach Opery. Budynek zdobią rzeźby wybitnych węgierskich kompozytorów. Ciekawym elementem są kamienne sfinksy wylegujące się na kamiennych schodach opery. Aleję Andrassyego zwieńcza Plac Bohaterów wraz z Pomnikiem Tysiąclecia i Grobem Nieznanego Żołnierza. Znajdujący się w samym sercu placu pomnik, to mierząca 36 metrów wysokości kolumna, na której szczycie umieszczona została podobizna archanioła Gabriela. Anioł trzyma podwójny krzyż oraz koronę świętego Stefana. Cokół zdobią kolumny księcia Arpada i jego wodzów. Poza kolumną, w oczy rzuca się również półokrągła kolumnada. Między kolumnami ustawiono posągi przedstawiające osoby, które zasłynęły w historii Węgier. Spotkamy tam między innymi króla Węgier Macieja Korwina czy księcia Stefana I.
Po zakończeniu zwiedzania czas wolny na starówce. Możliwy jest wieczorny rejs statkiem (bilet).
Ok. 20:00 -- PRZYJAZD DO HOTELU NA OBIADOKOLACJĘ I NOCLEG.

4 DZIEŃ
07:00 -- ŚNIADANIE.
08:00 -- WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ I REALIZACJA PROGRAMU ZWIEDZANIA.
Tego dnia odwiedzimy ZAKOLE DUNAJU. Jest to przełomowy odcinek Dunaju, leżący na Węgrzech, na północ od Budapesztu. Odcinek doliny Dunaju zwany Zakolem Dunaju zaczyna się w mieście Ostrzyhom, kończy się w mieście Szentendre.
SZETENDRE: mówi się, że to najbardziej śródziemnomorskie miasteczko ze wszystkich, które nie mają dostępu do Morza Śródziemnego. To mekka artystów, mieszka ich tu kilkuset, tak samo jak kilkuset mieszkańców przyznaje się do narodowości… serbskiej. Życie płynie tu wolniej, smaczniej i milej. Historia miasta sięga czasów rzymskich. W trakcie pobytu obejrzymy Rynek Foto Ter, który tak jak kiedyś tak i teraz tętni życiem. Otaczają go piękne, XVIII w. kamieniczki, reprezentujące rokoko i klasycyzm. Ponadto zobaczymy cerkiew Zwiastowania i cerkiew Belgradzką, plac Kościelny, synagogę. Do ciekawostek należy najstarszy na Węgrzech zegar słoneczny oraz jedyne na świecie Muzeum Marcepanu [+ bilet]. WYSZEHRAD: z zamku [+ bilet] rozpościera się jeden z najpiękniejszych krajobrazów w Europie- Zakole Dunaju. To dawna siedziba węgierskich królów. To właśnie w Wyszehradzie w 1335 roku spotkał się król Polski Kazimierz Wielki z królami Czech i Węgier, aby ustalić strefy wpływów w średniowiecznej Europie. OSTRZYHOM: miasto jest jednym z najważniejszych historycznych miejsc na Węgrzech. Jest to kolebka węgierskiego katolicyzmu. Bazylika przyciąga setki tysięcy pątników rocznie. Ponadto tutaj urodził się książę Vajk, który szerzej znany jest jako król Stefan. Przyjął on chrzest, schrystianizował kraj i otrzymał koronę od Papieża. Zobaczymy tam Bazylikę- to największy kościół na Węgrzech. Położona na wzgórzu, robi ogromne wrażenie. Wzniesiona w klasycystycznym stylu ma 118 metrów długości i 40 szerokości. Kopuła mierzy 100 metrów wysokości. Została zbudowana w latach 1822-1856.
18:00 -- POSTÓJ NA POSIŁEK (we własnym zakresie).
--- ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI W GODZINACH NOCNYCH.
Niniejszy program jest orientacyjny i może ulec zmianie.

ŚWIADCZENIA:
* 3 noclegi (zwykle w pokojach 2- 6- osobowych).
* Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje.
* Przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe.
* Usługi przewodnickie.
* Opiekun grupy/ pilot (istnieje możliwość że będzie wsiadał po trasie).
* Ubezpieczenie NNW.
* Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Świadczenia płatne dodatkowo:
+ Na życzenie grupy kwaterujemy w pokojach o wyższym standardzie: 2- 3- osobowych z łazienkami i TV (obowiązuje dopłata wg indywidualnej wyceny).
+ Bilety wstępu oznaczone w programie są płatne we własnym zakresie.

UWAGI:
* Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu, wieku uczestników oraz liczebności grupy.
* Optymalna liczba uczestników:
A. Grupy SZKOLNE: 42 uczniów + 3 opiekunów
B. Grupy DOROSŁYCH: ok. 40 osób.
* Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
+48 793 809 546
, ramisbort@wp.pl

Po jej akceptacji zarezerwujemy nocleg, autokar, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
_____
ZAPRASZAMY TEŻ NA WYCIECZKI PRYWATNE
© 2023