4.12 Bałtycki Łańcuch

--» OFERTA GRUPOWA » ZAGRANICZNE


"BAŁTYCKI ŁAŃCUCH"          

PROPOZYCJA PROGRAMU

1 DZIEŃ

06:00 -- ZBIÓRKA I WYJAZD. CAŁODZIENNA PODRÓŻ. W PRZERWIE OBIAD.
17:00 -- PRZYJAZD DO ESTONII.
-- WIZYTA W MIEJSCOWOŚCI PARNU (PARNAWA), gdzie zorganizujemy przerwę w podróży. Na miejscu znajduje się przepiękna piaszczysta plaża położona nad Zatoką Ryską, malowniczy falochron oraz szlak turystyczny na łące wybudowany w formie drewnianej kładki. Następnie przejazd autokarem do TALLINA.
-- W GODZINACH WIECZORNYCH ZAKWATEROWANIE, NOCLEG.

2 DZIEŃ
08:00 -- ŚNIADANIE.
10:00 -- PRZYJAZD DO CENTRUM TALLINA. Odwiedzających zachwyca średniowieczna starówka, wiekowe drewniane domy, muzea i galerie, a także kontrastująca z nimi nowoczesna architektura powoli rosnącego city. Starówka znana jest na całym świecie ze świetnie zachowanej średniowiecznej architektury. Szeregi pastelowych kamienic stojących wzdłuż wybrukowanych kocimi łbami uliczek pamiętają czasy rycerzy i kupców hanzeatyckich.
Spotkanie z przewodnikiem i rozpoczęcie zwiedzania. Zaczniemy od Starówki - Vanalinn, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Stare Miasto składa się z dwóch części - Górnej i Dolnej, a otoczonych najdłuższymi w Europie, zachowanymi murami obronnymi. Wejdziemy na Górne Miasto, gdzie zobaczymy Zamek i plac zamkowy, Basztę Długi Hermann, Estoński Parlament, Prawosławny Sobór i Katedrę Luterańska „Toomkirik” (bilet). Kontynuując zwiedzanie odwiedzimy dwa tarasy widokowe z panoramą na Dolne Miasto, baszty, port i zatokę, spojrzymy na mury obronne z basztami „Kiek in de Kök”, "Dziewiczą" i „Neitsi Torn”, przejdziemy uliczkami Długa Nóżka i Krótka Nóżka „Pikk Jalg” i „Lühike jalg” a następnie zjedziemy na Dolne Miasto. Tam zwiedzimy Kościół św. Mikołaja „Niguliste”, Plac Ratuszowy z Ratuszem i Apteką Magistracka- najstarszą nieprzerwanie funkcjonującą apteką w Europie. Zobaczymy również Kamieniczki Trzy Siosty, Wielkiej Gildii i Bractwa Czarnogłowych, Kościół św. Olava, Bramę Morską z basztą Gruba Małgorzata i tablicą upamiętniającą ucieczkę internowanego polskiego okrętu podwodnego ORP „Orzeł”. Jeśli wystarczy nam czasu i sił obejrzymy pomnik upamiętniający zatonięcie promu „Estonia”, romantyczna uliczkę Św. Katarzyny, z częściowo zachowanym Klasztorem Dominikańskim i Baszty ze średniowieczną uliczką Viru. Następnie wyjazd do KADRIORU – gdzie obejrzymy rozległy, francuski park ciągnący się między morskim brzegiem a stromym wapiennym wzgórzem Lasnamagi. Założony został w latach 1714-1718 na żądanie Piotra I, jako jedna z jego letnich rezydencji. Budynek jest obecnie zajmowany przez prezydenta kraju Lennarta Meri.
15:00 -- ZAKOŃCZENIE ZWIEDZANIA. CZAS DO WŁASNEJ DYSPOZYCJI.
17:00 -- WIZYTA W CENTRUM HANDLOWYM I CZAS NA ZAKUPY.
19:00 -- POWRÓT DO HOTELU. OBIADOKOLACJA. NOCLEG.

3 DZIEŃ
-- POBUDKA WE WCZESNYCH GODZINACH PORANNYCH.
-- ŚNIADANIE W FORMIE SUCHEGO PROWIANTU.
-- PRZYJAZD DO PORTU. EMBARKACJA NA PROM.
-- Przeprawa statkiem VIKING EXPRES do Helsinek: 2,5 h.
-- PO ZEJŚCIU Z PROMU ZWIEDZANIE MIASTA: HELSINKI zwane są przez Finów Córą Bałtyku. Położone na 315 wyspach sprawiają wrażenie zacisznej i spokojnej stolicy Finlandii. Serce Helsinek to otoczony klasycystycznymi budynkami Plac Senacki i górująca nad nim katedra luterańska. Prowadzą do niej monumentalne schody jednak wnętrze jest surowe i minimalistyczne. Przed katedrą pomnik Cara Aleksandra II. Plac otacza mnóstwo klasycystycznych budynków a swym wyglądem przypomina Sankt Petersburg. Zobaczymy też główny budynek Uniwersytetu Helsińskiego i zabytkowy budynek Stockman: to najstarszy dom handlowy w Europie, Sobór Uspienski: największy sobór prawosławny w Europie Zachodniej wybudowany w 1868 r., Teatr Szwedzki, promenada Esplanadia - reprezentacyjna ulicą miasta, wokół której skupiają się najważniejsze budowle i instytucje. Havis Amanda – fontanna z posągiem Syreny jest jednym z najważniejszych symboli miasta. Wizyta w Kościele na Skale (powstał w 1969 roku w wydrążonej granitowej skale).
-- LUNCH W FORMIE BUFETU SZWEDZKIEGO.
+ OPCJONALNIE: WYCIECZKA DO PORVOO [+ dopłata]. Porvoo- jest jedynym z najstarszych i jednym z najpiękniejszych miast w Finlandii. Liczy niemal 50 000 mieszkańców i jest zlokalizowany niemal 60 kilometrów na wschód od Helsinek, co sprawia że jest bardzo popularnym celem wycieczek ze stolicy kraju. Porvoo zachowało swój średniowieczny układ ulic, ale największą atrakcją są małe, drewniane budynki z XVII w. wieku, które nazywane zostały perłą fińskiej architektury. Podczas naszej wycieczki będziemy mogli podziwiać panoramę starej częsci miasta Porvoo od strony rzeki Porboonjoki i zwiedzić Stare Miasto (Vanha Porvoo), ze średniowieczną Katedrą i najważniejszymi historycznymi budynkami, dochodząc do nadbrzeżnych czerwonych domów, które zostały pomalowane na przyjazd Gustawa - króla Szwecji.
-- W GODZINACH WIECZORNYCH POWRÓT DO PORTU I WYPŁYNIĘCIE Z HELSINEK.
-- POWRÓT DO TALLINA. NOCLEG.

4 DZIEŃ
07:00 -- ŚNIADANIE.
08:00 -- WYKWATEROWANIE Z POKOJÓW I WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
12:00 -- PRZYJAZD DO RYGI. Spacer po mieście, które jest znacznie mniejsze niż Budapeszt czy nawet Warszawa. Kryje ona jednak w sobie wiele tajemnic, zakamarków, w których warto się zgubić oraz małych przyjemności dla oka, które zachwycają nawet najwybredniejszego turystę. Miasto jest nie lada gratką dla pasjonatów architektury – przez wieki kształtowali jąNiemcy, Rosjanie i Skandynawowie. W XVI wieku przez 60 lat znajdowało się nawet pod polskim panowaniem. Ryga do dzisiaj jest wielokulturowa, a na jej ulicach słychać wiele języków. Obejrzymy: zamek ryski (niegdyś siedziba Zakonu Kawalerów Mieczowych), kościoły: - Doma Baznica, - św. Piotra (dzięki wysokiej wieży widoczny jest niemal z każdego punktu na starówce), - świętego Jakuba, kamieniczki „Trzej Bracia” (przywodzący na myśl tallińskie „Trzy Siostry”), budynki Wielkiej Gildii (obecnie filharmonia ryska), Mała Gildia, Dom Kotów, Szwedzkie Wrota, bramę miejską, pomnik wolności. Wszystkie punkty zwiedzania: z zewnątrz, w miarę możliwości wejście do obiektów sakralnych.
15:00 -- ZAKOŃCZENIE ZWIEDZANIA.
15:30 -- OBIADOKOLACJA W TRADYCYJNEJ RESTAURACJI ŁOTEWSKIEJ.
17:00 -- WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ DO POLSKI.
--- WIECZOREM POWRÓT I ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI (dokładną godzinę poda pilot).
Podany program jest orientacyjny i może ulec zmianie.

ŚWIADCZENIA:
* Przejazd autokarem z klimatyzacją. Opłaty drogowe i parkingi.
* Opiekun grupy/ pilot (istnieje możliwość że będzie wsiadał po trasie).
* Usługi przewodnickie.
* Pakiet ubezpieczeń NNW, KL.
* Obowiązkowe składki na TFG i UFG.
* Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje.
* 3 noclegi (zwykle w pokojach 2- 6- osobowe z łazienkami).
+ na życzenie pokoje o wyższym standardzie: 2- 3- os. z łazienkami i TV.
+ Bilety wstępu i zestawy słuchawkowe płatne dodatkowo.
+ Zwiedzanie opcjonalne [oznaczone pochyłym drukiem w nawiasach]- za dopłatą.
+ 1 obiad w trasie powrotnej we własnym zakresie.

UWAGI:
* Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
* Optymalna liczba uczestników:
A. Grupy SZKOLNE: 42 uczniów + 3 opiekunów
B. Grupy DOROSŁYCH: ok. 40 osób.
* Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
+48 793 809 546
, ramisbort@wp.pl

Po jej akceptacji zarezerwujemy nocleg, autokar, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
_____
ZAPRASZAMY TEŻ NA WYCIECZKI PRYWATNE