INFLANCKIE PAMIĄTKI (2 dni)

WYCIECZKI DLA FIRM » WYCIECZKI ZAGRANICZNE

Cena:400.00

RYGA- JURMAŁA- SZAWLE
PROPONOWANY PROGRAM

1 dzień
Wyjazd autokaru w godzinach porannych.
Transfer do m. Szawle. Na terenie Litwy, 12 kilometrów od miejscowości SZAWLE (Šiauliai), obok szosy na trasie Szawle - Ryga znajduje się niewielki pagórek. Jego wysokość sięga 10 metrów, zaś u podstawy zajmuje obszar 25 x 20 metrów. Niezwykłość tego wzniesienia polega na tym, że całą jego powierzchnię zajmują tysiące, głównie drewnianych krzyży, postawionych tutaj przez pielgrzymów z terenu całej Litwy, a nawet i zagranicy.
Następnie przejazd do Jurmały.
Słowo JURMAŁA pobudza wyobraźnię, słychać w nim szum morskich fal, wieje od niego bałtycką bryzą i nic dziwnego, dosłownie oznacza bowiem morski brzeg. Jest znanym ośrodkiem wypoczynkowym i uzdrowiskiem, słynie z łagodnego mikroklimatu, sosnowych lasów, źródeł mineralnych i borowin, ale przede wszystkim z płytkich i ciepłych wód Zatoki Ryskiej oraz przepięknej, piaszczystej plaży ciągnącej się kilometrami przez całą miejscowość. Spacer po deptaku i plaży.
Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.
Dla chętnych wieczór integracyjny w nadmorskiej restauracji (dopłata).

2 dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd z hotelu.
Spacer po RYDZE. Miasto jest znacznie mniejsze niż Budapeszt czy nawet Warszawa. Kryje ona jednak w sobie wiele tajemnic, zakamarków, w których warto się zgubić oraz małych przyjemności dla oka, które zachwycają nawet najwybredniejszego turystę. Miasto jest nie lada gratką dla pasjonatów architektury – przez wieki kształtowali ją
Niemcy, Rosjanie i Skandynawowie. W XVI wieku przez 60 lat znajdowało się nawet pod polskim panowaniem. Ryga do dzisiaj jest wielokulturowa, a na jej ulicach słychać wiele języków.
Obejrzymy: * zamek ryski (niegdyś siedziba Zakonu Kawalerów Mieczowych), * kościoły: - Doma Baznica, - św. Piotra (dzięki wysokiej wieży widoczny jest niemal z każdego punktu na starówce), - świętego Jakuba, * kamieniczki „Trzej Bracia”(przywodzący na myśl tallińskie „Trzy Siostry”), * budynki Wielkiej Gildii (obecnie filharmonia ryska), * Mała Gildia, * Dom Kotów, * Szwedzkie Wrota, * bramę miejską, * pomnik wolności. Wszystkie punkty zwiedzania: z zewnątrz, w miarę możliwości wejście do obiektów sakralnych.
Po zakończonym zwiedzaniu czas wolny i obiad w tradycyjnej łotewskiej restauracji w której można będzie spróbować dań regionalnych.
Nstępnie wyjazd w kierunku Polski.
Przyjazd do domu w późnych godzinach wieczornych.

CENA:
~ na zapytanie
Aby otrzymać aktualną ofertę prosimy o kontakt:
tel. +48 858798400, ramisbort@wp.pl

ŚWIADCZENIA:
1 nocleg w hotelu, wyżywienie: 1 śniadanie + 1 obiadokolacja.
Pakiet ubezpieczeń NNW + KL.
Transport autokarem klasy lux, opłaty drogowe i parkingowe.
Opieka przewodnika. Opieka osoby ze strony organizatora.
W ofercie znajdują się także propozycje wejść do obiektów- płatnych dodatkowo.

DOPŁATY:
~ bilety wstępów do zwiedzanych obiektów.

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę.
Dodatkowych informacji udzielą Państwu pracownicy
Biura Podróży "RAMIS"
Białystok, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
tel. +48 691 798 400