KRZYŻACY

--» OFERTA GRUPOWA » 1 DNIOWE

od 219 zł


Krzyżacy to niemiecki zakon rycerski założony podczas wyprawy krzyżowej. Po wypędzeniu ich Siedmiogrodu w 1226 r. zostali sprowadzeni do Polski w celu walki z pogańskimi Prusami. Na podbitych terenach Krzyżacy utworzyli własne państwo ze stolicą w Malborku
, który od 1309 był siedzibą wielkich mistrzów Zakonu Krzyżackiego i stolicą jednego z najpotężniejszych państw średniowiecznej Europy. Jest największym gotyckim zespołem zamkowym na świecie, o powierzchni około 21 hektarów, arcydziełem architektury obronnej i rezydencjonalnej późnego średniowiecza.

"KRZYŻACY"                        
PRZYKŁADOWY PROGRAM
:

05:00 -- WYJAZD SPOD SZKOŁY.
10:00 -- PRZYJAZD DO GRUNWALDU.
POLA GRUNWALDU to miejsce gdzie rozegrała się jedna z najsłynniejszych bitew Europy doby średniowiecza, jedno z największych starć militarnych w polskiej historii, świetnie rozegrane strategicznie dzięki sprawnemu dowodzeniu króla Władysława Jagiełły. W programie spacer z pilotem: panorama zniszczonego przez hitlerowców Pomnika Grunwaldzkiego z Krakowa, wejście na Wzgórze Zwycięstwa- gdzie znajduje się pomnik rycerzy, maszty z chorągwiami wojsk Jegiełły i Witolda, amfiteatr i makieta pola bitwy.
+ OPCJONALNIE: MUZEUM BITWY GRUNWALDZKIEJ [+ dopłata]. Na miejscu czeka na nas cała masa różnych atrakcji, które nie tylko pomogą wyobrazić sobie jak wyglądało to historyczne starcie, ale też w bardzo sugestywny sposób wprowadzą nas w niezwykły świat średniowiecznych władców, rycerzy i bitew.
13:30 -- PRZYJAZD DO MALBORKA.
MALBORK: zamek wielkich mistrzów krzyżackich – jedna z największych twierdz średniowiecznej Europy, składa się z trzech odrębnych członów: zamku niskiego, średniego i wysokiego. Budowla była siedzibą mistrzów Zakonu Krzyżackiego oraz stolicą Państwa Krzyżackiego. Zamkowe muzeum zostało utworzone w 1961 r., a w 1997 r. zamek został wpisany na listę UNESCO: światowego dziedzictwa kulturowego. Budowla do dzisiejszego dnia doskonale została zachowana i stanowi ogromną atrakcję.
17:00 -- WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ
23:00 -- ORIENTACYJNA GODZINA POWROTU I ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI.

Świadczenia:
* Przejazd autokarem.
* Opłaty drogowe i parkingi.
* Ubezpieczenie NNW.
* Bilety wstępów oznaczone symbolem (bilet).
* Opieka pilota (może wsiadać po trasie).
+ Obiad płatny dodatkowo.

Uwagi:
Optymalne grupy:
A. Szkolne min. 42 uczniów + 3 opiekunów, B. Dorosłych: min. 40 uczestników.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, nocleg, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
Czas trwania: ok. 18 godzin (© 2023).

--
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH