4.7 Dwie Szwajcarie

--» OFERTA GRUPOWA » ZAGRANICZNE


Zapraszamy do krainy Dwóch Szwajcarii. CZESKA SZWAJCARIA to kameralna i romantyczna kraina leżąca nad Łabą, na północnym przyczółku Czech graniczącym z Niemcami. To zaskakująco bogate zagłębie cudów natury, unikatowej przyrody, kultury materialnej i śladów prehistorii, ale też skomplikowanej i pełnej napięć historii ziem pogranicza. SZWAJCARIA SAKSOŃSKA wyróżnia się niezwykle malowniczymi formacjami skalnymi, wąwozami i licznymi przełomami rzek z Łabą na czele. Podobno nazwa tego regionu pochodzi od dwóch malarzy szwajcarskich Antonio Graffa i Adriana Zingga, którzy w czasie romantyzmu studiując w pobliskim Dreźnie właśnie w ten rejon wyjeżdżali szukając inspiracji do malowanych obrazów. Utrwalając na płótnie uroki górskich krajobrazów jakże podobnych do szwajcarskich spopularyzowali ten rejon i stał się on celem coraz liczniejszych wyjazdów.

"DWIE SZWAJCARIE"                
PRZYKŁADOWY PROGRAM

1 DZIEŃ
07:00 -- SPOTKANIE UCZESTNIKÓW I ROZPOCZĘCIE WYCIECZKI.
14:30 -- Przyjazd do WROCŁAWIA miasta nazywanego Wenecją Północy. Wrocław mianem takiej Wenecji został ochrzczony, bo nie dość, że płynie tu wiele kanałów Odry i jej dopływów, to znajduje się też bardzo wiele mostów i kładek. Przepraw jest aż 130, a niektóre z nich prowadzą na aż 20 wysp, które tworzone są właśnie przez koryta Odry – te naturalne i przekopane sztucznie. Na miejscu spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta: zobaczymy Ostrów Tumski z katedrą, największy w Polsce Rynek z Ratuszem, kamieniczki Jaś i Małgosia, pomnik Fredry, Plac Solny, Stare Jatki Miejskie, Uniwersytet Wrocławski, ulicę Grodzką, Zakład Narodowy im. Ossolińskich i Halę Targową.
17:00 -- PO ZAKOŃCZONYM ZWIEDZANIU CZAS NA DROBNE ZAKUPY.
18:00 -- WYJAZD Z WROCŁAWIA I PRZEJAZD DO MIEJSCA ZAKWATEROWANIA.
21:30 -- OBIADOKOLACJA I NOCLEG.

2 DZIEŃ
07:00 -- ŚNIADANIE I WYJAZD Z OŚRODKA.
Tego dnia proponujemy wizytę w SZWAJCARII SAKSOŃSKIEJ. Rozpoczniemy ją od wędrówki do SKALNEGO MIASTA BASTEI. Te spektakularne formacje powstały miliony lat temu w wyniku erozji wodnej i wznoszą się dziś majestatycznie na blisko 200 m. nad poziom doliny Łaby. W XIX w. wybudowano tu efektowny kamienny most, łączący skały z ruinami średniowiecznego zamku Neurathen. Spacer mostem dostarcza niezapomnianych wrażeń. Widoki potrafią przyprawić o zawrót głowy każdego miłośnika górskich wycieczek. Szlakiem dotrzemy do KURORTU RATHEN. Dziś to przepięknie położona miejscowość uzdrowiskowa, pełna malowniczych domków, ukwieconych uliczek oraz brukowanych ulic i deptaków. W przeszłości jego mieszkańcy utrzymywali się z wydobycia piaskowca, kamieniarstwa i żeglugi. Stąd ruszamy promem na przeciwległy brzeg ŁABY i udajemy się do do KONIGSTEIN. Tym co przyciąga tu tysiące turystów z całego świata jest majestatyczna twierdza (bilet). W skład monumentalnego kompleksu wchodzi zespół budowli obronnych i umocnień, które powstawały przez blisko osiem stuleci. Na koniec mamy do wyboru dwa warianty zwiedzania:
WARIANT 1: Zwiedzanie ZAMKU STOLPEN (bilet) który jest miejscem związanym z hrabiną Cosel, najsłynniejszą metresą polskiego króla Króla Augusta II Mocnego. Spędziła ona tam jako więzień 49 lat swojego życia. Z najwyższego punktu wzgórza: wieży o siedmiu szczytach roztacza się bajkowy widok na saską krainę.
WARIANT 2: Wizyta w BAD SCHANDAU. Jedną z największych atrakcji turystycznych i zarazem symbolem Bad Schandau jest licząca blisko 8 km zabytkowa linia tramwajowa, prowadząca do WODOSPADU LICHTENHAINER (bilet). Jest to jedyne tego typu miejsce na świecie w którym tramwaj wjeżdża do parku narodowego.
OK. 20/21:00 -- POWRÓT DO MIEJSCA ZAKWATEROWANIA.
OK. 20/21:00 -- OBIADOKOLACJA I NOCLEG.

3 DZIEŃ
07:00 -- ŚNIADANIE I WYJAZD Z OŚRODKA.
Przejazd do SZWAJCARII CZESKIEJ. Szlakiem wędrujemy do BRAMY PRAWCZYCKIEJ (bilet). Jest to wyjątkowy zabytek przyrody, będący największą naturalną bramą skalną na naszym kontynencie. Jej wymiary imponujące - rozpiętość łuku u podstawy wynosi 26,5 m., wysokość otworu 16 m. U wejścia do kompleksu biorą początek ścieżki i schody prowadzące na poszczególne tarasy widokowe, skąd możemy podziwiać samą Bramę Pravčicką lub delektować się wywierającymi wrażenie widokami na bliższą i dalszą okolicę. Zobaczymy też letni pałacyk "Sokole Gniazdo". Został on zbudowany w 1881 roku w miejscu chatki z kory dębowej, która służyła jako wyszynk. To największa naturalna brama skalna na naszym kontynencie o imponujących rozmiarach. Schodami i ścieżkami udajemy się na poszczególne tarasy widokowe, skąd podziwiamy samą Bramę Pravčicką i delektujemy się widokami "szwajcarskich" krajobrazów. Zobaczymy też letni pałacyk "Sokole Gniazdo", zbudowany w 1881 roku w miejscu chatki z kory dębowej, która służyła jako wyszynk. Następną atrakcją będzie WĄWÓZ EDMUNDA- jeden z najważniejszych punktów na mapie Szwajcarii Czeskiej. Trasę do zwiedzania udostępniło 200 włoskich pracowników, zatrudnionych przez Księcia Edmunda. Najpierw podgrzewali oni skały do wysokiej temperatury a następnie polewali je zimną wodą. Różnica temperatur sprawiała, że głazy pękały i można było je łatwiej usunąć z budowanej ścieżki. Część szlaku pokonujemy na łodziach flisackich (bilet). Następnie udamy się do miejscowości JANÓW, gdzie będziemy mieli okazję obserwacji pięknych krajobrazów z wieży widokowej. Jest to nowa budowla na łagodnym wzgórzu o niebagatelnej wysokość 40 m. Z tarasu widokowego widać Śnieżnik, Srebrne Mury, Pravčicką Bramę, część Gór Łużyckich i Góry Stołowe w Saksonii.
Zamiennie w przypadku nieodpowiednich warunków atmosferycznych
wejście na PUNKT WIDOKOWY PONORKA. Składa się on z trzech wież skalnych zbudowanych z piaskowca, połączonych schodami i mostkami. Z góry podziwiamy widoki na Łabskie piaskowce i szyty Czeskiej Szwajcarii.
OK. 20/21:00 -- POWRÓT DO MIEJSCA ZAKWATEROWANIA.
OK. 20/21:00 -- OBIADOKOLACJA I NOCLEG.

4 DZIEŃ
07:00 -- ŚNIADANIE I WYKWATEROWANIE Z POKOJÓW.
08:00 -- WYJAZD Z OŚRODKA.
W ostatnim dniu wycieczki czeka nas wizyta w mieście FRYDLAND na skraju Gór Izerskich. Góruje nad nim na bazalatowym wzgórzu piękny ZAMEK (bilet) posiadający wieloletnią i fascynującą historię. To jeden z najważniejszych zabytków w Czechach, a jego zwiedzanie jest już możliwe od 200 lat! Oprócz kolekcji mebli i wyposażenia pałacowego ekspozycja obejmuje również bogatą kolekcję broni, fajki, pokój dziecięcy, zamkową łazienkę i dobrze zachowaną kuchnię. Następnie odwiedzimy ŚWIERADÓW ZDRÓJ i znajdujący się tam Dom Zdrojowy z najdłuższą w Polsce halą spacerową.
--- PO ZAKOŃCZENIU ZWIEDZANIA WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
--- PRZYSTANEK W TRASIE NA OBIAD.
--- WIECZOREM POWRÓT I ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI (dokładną godzinę poda pilot).
Proponowany program jest orientacyjny i może ulec zmianie.

ŚWIADCZENIA
:
* 3 noclegi (zwykle w pokojach 2- 5- osobowych z łazienkami)
+ na życzenie pokoje o wyższym standardzie: 2- 3- os. z łazienkami i TV.
* Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad w drodze powrotnej.
* Usługa przewodnika.
* Opiekun grupy/ pilot (istnieje możliwość że będzie wsiadał po trasie).
* Przejazd autokarem, opłaty parkingowe i drogowe.
* Obowiązkowe składki na UFG i TFG.
* Pakiet ubezpieczeniowy NNW + KL.
* Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów- zgodnie z opisem.

UWAGI:
* Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
* Optymalna liczba uczestników:
A. Grupy SZKOLNE: 42 uczniów + 3 opiekunów
B. Grupy DOROSŁYCH: ok. 40 osób.
* Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
+48 793 809 546
, ramisbort@wp.pl

Po jej akceptacji zarezerwujemy nocleg, autokar, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
_____
ZAPRASZAMY TEŻ NA WYCIECZKI PRYWATNE