KOPERNIK W WARSZAWIE

WYCIECZKI SZKOLNE » 1 DNIOWE

ŚWIADCZENIA:
przejazd autokarem, ubezpieczenie NNW, bilety wstępów do wyszczególnionych obiektów (oprócz opcji fakultatywnych), opieka osoby ze strony organizatora na czas realizacji programu. Usługa przewodnicka po Starym Mieście nie jest wliczona. Standardowe grupy minimum 42 osoby płatne + 3 opiekunów.

WAŻNE INFORMACJE:
Czas trwania: ok. 13- 14 godzin.
Podana cena jest poglądowa i mają na nią wpływ następujące czynniki: ilość uczestników, ilość opiekunów, termin wyjazdu, miejscowość rozpoczęcia i zakończenia wycieczki, liczba kierowców. Oferujemy także atrakcyjne ceny dla grup wyjeżdżających z innych miejsc niż Białystok a w miesiącach innych niż maj czerwiec proponujemy interesujące rabaty.
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z organizatorem:
P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48858798400.

PROGRAM WYCIECZKI:
STADION NARODOWY: zwiedzanie Trasy Piłkarza obejmującej: drogę piłkarza na stadion, Strefę Zawodniczą, zakamarki piłkarskiej szatni, wejście na płytę boiska, piłkarską Salę Konferencyjna (bilet).
STARE MIASTO przejście z pilotem: Plac Zamkowy, dziedziniec Zamku Królewskiego, Kolumna Zygmunta, Rynek Starego Miasta, Pomnik Syrenki, pomnik Małego Powstańca, Barbakan.
OGRODY UNIWERSYTECKIE: jeden z najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie, podziwiamy różnorodne gatunki roślin, strumień z kaskadowo spływającą wodą, panoramę Warszawy i panoramę wnętrza biblioteki przez szklany dach.
TRAKT KRÓLEWSKI: przejazd autokarem i panorama najważniejszych obiektów: Pałac Prezydencki, Uniwersytet, Kościół Św. Krzyża, kościół Wizytek, Plac Teatralny i Teatr Wielki- Opera Narodowa, Grób Nieznanego Żołnierza.
Centrum Nauki KOPERNIK: to placówka której celem jest promowanie i popularyzacja komunikacji naukowej. Zwiedzający mogą poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Wystawa stała, która znajduje się w CNK, składa się z kilkuset interaktywnych stanowisk umieszczonych w sześciu galeriach stałych (bilet):
1. Świat w ruchu- galeria pokazuje zagadnienia związane z ruchem w pojęciu fizycznym. Można tu wypróbować symulator trzęsienia ziemi (symulowane trzęsienie ziemi ma siłę porównywalną z trzęsieniami jakie wystąpiły w Polsce) albo zobaczyć instalację ukazującą portrety znanych osób zrobione z poruszających się pęcherzyków powietrza, np.: Elvis Presley czy Marilyn Monroe. Również można tu spróbować stworzyć krótki film animowany i zobaczyć model ludzkiego szkieletu kostnego na rowerze.
2. Człowiek i środowisko- galeria skupia się na człowieku oraz wszystkim, co go otacza i wokół niego funkcjonuje. Można tu na wielkim zdjęciu satelitarnym Warszawy zobaczyć informacje o ekosystemach miejskich i posłuchać nagrań z wybranych części miasta. Na powierzchni tego zdjęcia znajduje się model mostu wantowego, który można porównać z widocznym zza okna Mostem Świętokrzyskim, oraz ekrany transmitujące na żywo obraz z kamer internetowych umieszczonych w gnieździe sokołów w Pałacu Kultury i Nauki oraz z wybiegu goryli z Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego. Ponadto na terenie galerii znajduje się symulator jazdy po alkoholu oraz modele pajęczyn utkanych przez pająki pod wpływem różnych narkotyków.
3. Korzenie cywilizacji- galeria pokazuje historię cywilizacji ludzkiej i jej najważniejsze wynalazki np.: radio, internet czy film. Można tu posłuchać archiwalnych nagrań Polskiego Radia, zlokalizować na specjalnym komputerze serwer wybranej strony internetowej oraz poznać wiele faktów z historii malarstwa i architektury. Można również zobaczyć wielką instalację ukazującą historię koła od kół kamiennych i drewnianych poprzez koła samochodowe i rowerowe do płyt winylowych i kompaktowych, posłuchać modlitw, śpiewów i utworów muzycznych największych religii, m.in. : chrześcijaństwa, judaizmu czy islamu, obejrzeć trójwymiarowy model Kamienia z Rosetty, posłuchać tzw. odgłosów cywilizacji np.: paryskiego metra, rynku w Kalkucie czy kas w supermarkecie. Na terenie galerii można też zobaczyć robota wzorowanego na postaci Elektrybałta wymyślonej przez Stanisława Lema. Elektrybałt może na podstawie podanych przez zwiedzającego trzech słów ułożyć m.in. limeryk, epitafium czy sonet.
4. Bzzz! Galeria jest przeznaczona dla dzieci do 6. roku życia i w przystępny dla nich sposób porusza zagadnienia związane z przyrodą.
5. Strefa światła- galeria, poprzez kryminalną historię w stylu noir pokazuje zagadnienia związane ze światłem w pojęciu fizycznym. Można tu skorzystać z lustra fenickiego i pokoju Amesa, a także tworzyć barwy poprzez użycie trzech kolorów podstawowych.
6. RE: generacja. Galeria przeznaczona jest dla tzw. młodych dorosłych. Wiele eksponatów odwołuje się do zjawisk psychologicznych i socjologicznych. Można tu skorzystać ze studia wyposażonego w technologię blue box, sprawdzić się jako mówca w parlamencie albo wysłać swój komunikat na pokład sondy Pioneer 10. Jest tu również dostępny zdobywający coraz większą popularność reactable, oraz dyskoteka generująca energię elektryczną z ruchu korzystających z niej.