MALOWANY DZBANKU (3 dni)

WYCIECZKI DLA FIRM » WYCIECZKI ZAGRANICZNE

 

* PRAGA jest jednym z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych miast w całej Europie. Urokliwa architektura z czerwonymi dachami, gwarne uliczki wypełnione turystami, przednie piwo i tętniący muzyką Most Karola – tego nie da się pomylić z żadną inną stolicą. * Skalne formacje o fantazyjnych kształtach, monumentalne ściany, kaniony, wąwozy i labirynty skalnych wież, piękne wodospady i szmaragdowe jeziorko – takie niesamowitości czekają na odwiedzających SKALNE MIASTO ADRSPACH. * WROCŁAW to historyczna stolica Śląska, jedno z największych i najstarszych miast w Polsce, położone po obu stronach Odry. Przez miasto przepływa 5 rzek i stąd też przed II wojną światową w mieście istniały 303 mosty, obecnie pozostało ich około "tylko" 220. Dzięki temu miasto nazywane jest Wenecją Północy. Zapraszamy do odwiedzenia tych trzech fantastycznych miejsc.


"MALOWANY DZBANKU"
PRZYKŁADOWY PROGRAM WYCIECZKI
:

1 DZIEŃ
07:00 -- SPOTKANIE W MIEJSCU ZBIÓRKI I WYJAZD AUTOKARU.
15:00 -- Zwiedzanie WROCŁAWIA. Z przewodnikiem udamy się na spacer w trakcie którego zobaczymy: Ostrów Tumski z katedrą, Rynek z Ratuszem, kamieniczki Jaś i Małgosia, pomnik Aleksandra Fredry, ulicę Jatki z pomnikiem zwierząt, wrocławskie krasnale, budynki Ossolineum i Leopoldina.
+ OPCJONALNIE PANORAMA RACŁAWICKA [+ dopłata za bilet]: panoramiczny obraz przedstawiający bitwę pod Racławicami z 1794 r. namalowany z okazji 100-lecia insurekcji LUB SKY TOWER: najwyższy budynek mieszkalny i najwyższy punkt widokowy w Polsce- wjazd windą ekspresową [+ dopłata za bilet].
18/19:00 -- ZAKOŃCZENIE ZWIEDZANIA I WYJAZD Z WROCŁAWIA.
Ok. 21:00 -- PRZYJAZD DO MIEJSCA ZAKWATEROWANIA (PENSJONAT). OBIADOKOLACJA. NOCLEG.
ZAKWATEROWANIE GRUPY W POKOJACH 2- 4- OSOBOWYCH. NA ŻYCZENIE GRUPY KWATERUJEMY W POKOJACH O PODWYŻSZONYM STANDARDZIE 2- 3- OSOBOWYCH [OPCJONALNIE].

2 DZIEŃ
07:00 -- ŚNIADANIE.
08:00 -- WYJAZD Z HOTELU I PODRÓŻ DO PRAGI.
10:30 -- PRZYJAZD I ROZPOCZĘCIE ZWIEDZANIA. PRAGA: to stolica Czech i miasto z ponad tysiącletnią historią. Rozciąga się po obu stronach głębokiej doliny rzeki Wełtawy i jest jedną z najwspanialszych europejskich stolic. Zwiedzamy z przewodnikiem: dzielnicę STRACHOV, a tam: Klasztor Strachowski i Pałac Szternberski, HRADCZANY- dziedziniec Zamku Praskiego i otaczające go budowle (z zewnątrz): Pałac Toskański, Pałac Arcybiskupi, Pałac Schwarcenbergów, katedrę św. Wita. Z góry obejrzymy panoramę Starego Miasta. U stóp praskiego zamku leży MALA STRANA. To malownicza dzielnica w której głównymi atrakcjami są: ulica Nerudowa, kościół św. Mikołaja oraz ściana Johnna Lenona (to miejsce swobodnej twórczości i graffiti w okresie socjalizmu; takim miejscem pozostała do dnia dzisiejszego, ciągle się zmienia, a kolejni turyści chcą po sobie zostawić tutaj swój własny ślad). Następnie udamy się na STARE MIASTO. Tam obejrzymy most Karola z figurą św. Jana Nepomucena i barokowymi rzeźbami świętych, Rynek Staromiejski, ratusz, zegar astronomiczny Orloj, dom pod kamiennym dzwonem, pomnik Jana Husa, Kościół Matki Bożej przed Tynem. Na zakończenie odwiedzimy VACLAVSKE NAMESTI- czyli Plac Świętego Wacława- największy plac Pragi.
+ OPCJONALNIE MUZEUM ZAMKU HRADCZANY: ekspozycje muzealne, wejście do ołtarza katedry św. Wita, zwiedzanie wnętrz Starego Pałacu Królewskiego, bazyliki św. Jerzego, wejście na Złotą Uliczkę i do Wieży Daliborka [+ dopłata za bilet].
19/20:00 -- POWRÓT DO HOTELU. OBIADOKOLACJA. NOCLEG. MOŻLIWOŚĆ ORGANIZACJI BANKIETU.

3 dzień
08:00 -- ŚNIADANIE.
09:00 -- WYKWATEROWANIE Z POKOJÓW I WYJAZD.
10:30 -- ODWIEDZINY W SKALNYCH MIASTACH ADRSPACH [+ dopłata za bilet]. Podziwiamy tam przepiękne unikalne formy skalne zbudowane z piaskowca płytowego malowniczo i wspaniale wyrzeźbione przez Naturę. 100 metrowe skalne ściany sprawiają często monumentalne wrażenie. Znajdziemy tutaj skalny wodospad, piękne szmaragdowe jezioro starej piaskarni otoczone różnobarwną roślinnością. Wiele skał posiada własną nazwę jak: Głowa cukru, Kochankowie czy Starosta i Starościna, Komin Cukrowy, Ząb, itd. Obszar Skał Adrszpasko- Cieplickich został objęty rezerwatem przyrody. Jest bardzo cenny nie tylko ze względów geologicznych i geomorfologicznych, lecz także pod względem różnorodności fauny i roślinności. Przepiękną atrakcją są również jeziorka. Wokół dużego prowadzi szlak z punktami widokowymi. Natomiast na małym nie lada atrakcją jest pływanie łodziami.
13:00 -- WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
17:00 -- PRZYSTANEK NA OBIAD W TRASIE.
--- POWRÓT I ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI W GODZINACH NOCNYCH.

Świadczenia:
* 3 noclegi w pokojach 2- 4- osobowych
* wyżywienie: 3 śniadanie, 2 obiadokolacje, 1 obiad w drodze powrotnej
* usługa przewodnika we Wrocławiu, Pradze i Skalnym Mieście
* opieka osoby ze strony organizatora (istnieje możliwość że opiekun/ pilot może dołączyć po trasie)
* przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe.
* ubezpieczenie NNW + KL, obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
* bilety wstępu płatne dodatkowo.

UWAGI:
Optymalna grupa minimum 40 osób.
Powyższy program jest przykładowy, a kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, nocleg, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
___
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:

P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546