WARSZAWA DA SIĘ LUBIĆ

→ WYCIECZKI SZKOLNE I WYJAZDY DLA FIRM » 1 DNIOWE

od 154 zł

 

"Trzeba miastu spojrzeć w oczy
Jak Gieniuchnie swej w oczęta
Już tej chwili tej uroczej
Się nie zapomni się zapamięta
Warszawa da się lubić
Warszawa da się lubić
Tu szczęście można znaleźć
Tutaj serce można zgubić"
Dziś w podróż sentymentalną wprowadziła nas piosenka, która powstała w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Był to najbardziej udany okres pod względem powstawania i śpiewania śpiewania piosenek o naszej stolicy. Jednym z wykonawców, który spopularyzował cytowaną piosenkę był Maciej Koleśnik. Autorem muzyki był Jerzy Wasowski, a słowa napisał Bronisław Brok. Czy dzisiaj Warszawa ciągle da się lubić? Sprawdzamy!

"WARSZAWA DA SIĘ LUBIĆ"
PRZYKŁADOWY PROGRAM
:

07:00 → SPOTKANIE W MIEJSCU ZBIÓRKI I ROZPOCZĘCIE WYCIECZKI. PRZEJAZD DO WARSZAWY BEZ PILOTA.
10:30 → PRZYJAZD I SPOTKANIE Z PRZEWODNIKIEM.
STARE MIASTO to prawdziwa perła stolicy. Zachwyca kunsztem architektury, kolorowymi kamienicami i wyjątkową atmosferą wąskich uliczek. Z przewodnikiem zobaczymy Plac Zamkowy, dziedziniec Zamku Królewskiego, Kolumnę Zygmunta, ulicę Świętojańska, Rynek Starego Miasta, Pomnik Syrenki, Barbakan, pomnik Małego Powstańca i staromiejskie mury.
PARK ŁAZIENKOWSKI nazywany jest najszczęśliwszym miejscem w Warszawie. To zespół pałacowo- ogrodowy, na który składają się zabytkowe budynki, pawilony, rzeźby oraz ogrody. W programie spacer z przewodnikiem od pomniku Chopina, przy Starej Pomarańczarni do Pałacu na Wodzie oraz Teatru na Wyspie.
TRAKT KRÓLEWSKI: przejazd autokarem i panorama najważniejszych obiektów takich jak Pałac Prezydencki, Uniwersytet, Kościół Św. Krzyża, Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Kopernika, Hotel Bristol, ulica Nowy Świat, Plac Trzech Krzyży.
OGRÓD ZOOLOGICZNY: zwiedzamy ZOO w którym znajduje się ponad 4200 zwierząt wraz z wejściem do Słoniarni, Ptaszarni, Herpetarium, Małpiarni, Pawilonu małp człekokształtnych, Hipopotarium, Insektarium i Akwarium (bilet) LUB PAŁAC NA WODZIE - przed przebudową XVIII w., nazywany Łazienką Lubomirskiego. Zbudowany wg projektu Tylmana z Gameren, przebudowany w 1788-1793 przez Dominika Merliniego dla króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Zespół pałacowy leży na sztucznej wyspie otoczonej przez jezioro, przy którym znajduje się również Teatr na Wyspie. Zwiedzanie wnętrz pałacowych (bilet): Gabinet Portretowy, Galeria Obrazów, Kaplica, Pokój Bachusa, Pokój kąpielowy, Przedsionek, Przedpokój, Rotunda, Sala Balowa, Sala Jadalna, Sala Salomona.
16:00 → ZAKOŃCZENIE ZWIEDZANIA WARSZAWY. POŻEGANIE Z PRZEWODNIKIEM.
16:00 → MOŻLIWY CZAS WOLNY (bez udziału przewodnika)
lub OPCJONALNIE: REJS STATKIEM PO WIŚLE: 45 minutowa przejażdżka z panoramą Starego Miasta i Stadionu Narodowego [dopłata].
17:00 → WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
20:00/21:00 → ORIENTACYJNA GODZINA ZAKOŃCZENIA WYCIECZKI

Świadczenia:
• Przejazd autokarem bez opieki pilota.
• Opłaty drogowe i parkingi.
• Ubezpieczenie NNW.
• Bilety wstępów oznaczone symbolem (bilet).
• Usługa przewodnika w Warszawie (zamiennie całodzienna opieka pilota/ bez oprowadzania).
+ Obiad płatny dodatkowo.

Uwagi:
Optymalne grupy:
A. Szkolne min. 42 uczniów + 3 opiekunów, B. Dorosłych: min. 40 uczestników.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, nocleg, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
Czas trwania: ok. 13/14godzin (© 2023).

--
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546

 

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH