WARSZAWSKIE DZIECI

--» OFERTA GRUPOWA » 1 DNIOWE

od 149 zł


Szlak Szarych Szeregów, bohaterów lektury  „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego, niezwykłej książki, która jest dokumentem czasu wojny i ukształtowała jej obraz w świadomości już kilku pokoleń Polaków. Ukazała ona bohaterstwo autentycznych młodych ludzi, którzy wiedzieli, czym jest honor, wróg, wojna, niebezpieczeństwo, wreszcie męczeńska śmierć za ojczyznę.

"WARSZAWSKIE DZIECI"
PRZYKŁADOWY PROGRAM
:

08:00 -- ROZPOCZĘCIE WYCIECZKI.
11:00 -- PRZYJAZD DO WARSZAWY.
Wycieczka jest prowadzona przez uprawnionego warszawskiego przewodnika.
POWĄZKI zwiedzanie cmentarza wojskowego. To tutaj w słynnej kwaterze Brzozowych Krzyży pochowani zostali bohaterowie książki Zośka, Alek i Rudy, ale też ich koledzy, a także autor książki Aleksander Kamiński. UMSHLAGPLATZ – monument znajdujący się w Warszawie przy ulicy Stawki, na terenie dawnego placu przeładunkowego, skąd Niemcy wywieźli do obozu zagłady w Treblince Żydów z warszawskiego getta oraz autentyczny fragment muru getta (-» punkt edukacyjny). Przejazd przez teren byłego getta, Pomnik Bohaterów Getta, nawiązanie do tematu Martyrologii Żydów polskich. ALEJA SZUCHA zwiedzanie Mauzoleum Walki i Męczeństwa mieszczącego się w dawnej siedzibie Gestapo- LUB MUZEUM WIĘZIENIA PAWIAK upamiętnia działalność więzienia w czasie okupacji niemieckiej w latach 1939–1944 (-» punkt edukacyjny/ bilet).
POMNIK MAŁEGO POWSTAŃCA upamiętniający najmłodszych uczestników powstania warszawskiego. „KAMIENIE NA SZANIEC” miejsca związane z książką oraz akcjami Małego Sabotażu, m.in.: pomnik Mikołaja Kopernika, Gmach „Zachęty”, plac Piłsudskiego. Przejazd śladami akcji pod kryptonimem Meksyk II, podczas której odbito Rudego z rąk Niemców – Akcja pod Arsenałem.
OK. 17-18:00 -- ZAKOŃCZENIE ZWIEDZANIA I EWENTUALNIE OPCJE DODATKOWE
+ OPCJONALNIE:
1. MUZEUM POWSTANIA [+ dopłata] to hołd wobec tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę, przedstawia walkę i codzienność powstania na tle okupacji, ukazuję sytuacji międzynarodową oraz powojenny terror komunistyczny i losy powstańców
w PRL
2. POLIN- MUZEUM ŻYDÓW [+ dopłata] zwiedzanie muzeum dokumentującego wielowiekową historię Żydów w Polsce.
-- WIECZOREM POWRÓT (godzinę poda pilot).

Świadczenia:
* Przejazd autokarem bez opieki pilota.
* Opłaty drogowe i parkingi.
* Ubezpieczenie NNW.
* Bilety wstępów oznaczone symbolem (bilet).
* Przewodnik w Warszawie.
* Opieka pilota (może wsiadać po trasie).
+ Obiad płatny dodatkowo.

Uwagi:
Optymalne grupy:
A. Szkolne min. 42 uczniów + 3 opiekunów, B. Dorosłych: min. 40 uczestników.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, nocleg, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
Czas trwania: ok. 13/14 godzin (© 2023).
--
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546

 

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH