WILEŃSKIE KAZIUKI Z UCZTĄ LITEWSKĄ

Wycieczki indywidualne

Cena:135.00
Uczta Litewska: 13 €

Kaziuki to słynny jarmark odbywający się od 400 lat w Wilnie w dniu św. Kazimierza. To najbarwniejsze święto miasta, któremu towarzyszą teatralizowane przemarsze, kolorowe stragany kuszące wspaniałymi zapachami i rękodziełem najlepszych rzemieślników... Słychać zewsząd głos piszczałek, przygrywają kapele ludowe. Starówka wrze- wszędzie barwny tłum sprzedających i kupujących. Jarmark gromadzi tysiące ludzi i odbywa się w samym sercu starówki: na Placu Ratuszowym,  ul. Zamkowej, Wielkiej oraz głównej ulicy śródmieścia – Alei Giedymina.

PROGRAM 3.03.2019 (niedziela)
06:00 wyjazd w godzinach porannych, przejazd do TROK. Spacer po miasteczku, panorama trockiego zamku i wejście na dziedziniec. Osoby zainteresowane mogą w wolnym czasie zwiedzić ekspozycje muzealne: koszt biletu: 8 €. Nastepnie udamy się do WILNA. W programie zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Kaplica MB Ostrobramskiej, Cerkiew, Plac Ratuszowy, Uniwersytet Wileński, Katedra, Cmentarz na Rossie i inne ciekawe zabytki. 

Kolejną atrakcją będzie udział w JARMARKU KAZIUKOWYM odbywającym się w samym sercu starówki: na Placu Ratuszowym, ul. Zamkowej oraz głównej ulicy śródmieścia – Alei Giedymina - stragany kuszą swoistym zapachem wędlin: kiełbas, boczków, kindziuków i ryby przywiezionej znad Bałtyku. Można kupić litewskiego razowca, wypiekanego domowym sposobem w wiejskich piecach, godne polecenia są świeże bułki z przeróżnym nadzieniem, warto spróbować, jak smakują lukrowane grzybki...
WIECZOREM UCZTA LITEWSKA
z ludowymi daniami tego narodu.

Powrót z wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA:
transport komfortowym autokarem,
opieka przewodnika w Wilnie,
ubezpieczenie NNW i KL.
Bilety wstępu płatne dodatkowo.

DOPŁATY:
~ Uczta litewska: 13 €.