GREK ZORBA (7 dni)

WYCIECZKI DLA FIRM » WYCIECZKI ZAGRANICZNE

TRASA: ATENY- KORYNT- MYKENY- EPIDAUROS- NAFPLION- METEORY

1 dzień
15:00 wyjazd. Przejazd do Modlina.
20:00 wylot do Aten. 23:55 przylot do Aten. 01:00 zakwaterowanie. Nocleg.

2 dzień
Śniadanie (1). Wyjazd z hotelu. Przejazd do ATEN i rozpoczęcie zwiedzania miasta. Zobaczymy wszystkie najsłynniejsze atrakcje: wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Partenonu - Świątyni Ateny Partenos (dziewicy) zbudowanej przez słynnego ateńskiego architekta Kallikratesa, monumentalną bramę Propyleje, świątynię Ateny Nike oraz Erechtejon ze słynnym krużgankiem. Zwiedzanie wzgórza zakończymy w Muzeum Akropolu. Następnie zobaczymy Odeon Herodosa Attykę, wieżę wiatrów, świątynie Zeusa Olimpijskiego oraz stadion zrekonstruowany Kali Marmaro, na którym odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie. Zobaczymy także słynnych gwardzistów greckich w tradycyjnych strojach trzymających wartę przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Spacer po Place, rozrywkowej dzielnicy Aten.
Nocleg w hotelu w Atenach.
Wieczorem dla chętnych wieczór grecki- dopłata 30 €.
Powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień
Śniadanie (2).
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na PELOPONEZ.
W programie postój na Kanale Korynckim. To 6-cio kilometrowy przesmyk oddany do użytku w 1893 r. - dzisiaj skraca czas opływania przylądka o wiele godzin i jest niezaprzeczalną atrakcją turystyczną. Kolejnym przystankiem na naszej trasie będzie antyczny KORYNT. To portowe miasto w środkowej Grecji, leżące na półwyspie Peloponeskim. W starożytności był ważną grecką polis. Do dziś przetrwały ślady dawnej świetności miasta: m. in. pozostałości doryckiej świątyni Apollina, wzniesionej ok. 540 r. p.n.e. Wysoko nad ruinami wznosi się niedostępnie ufortyfikowany Akrokorynt. To tu  w starożytności znajdowała się słynna na cały świat grecki świątynia Afrodyty, znana jako miejsce sakralnej prostytucji. Godna uwagi jest rzymska fontanna Pejrene oraz Bema - mównica, z której nauczał św. Paweł.
Przejazd do MYKEN, miasta założonego przez legendarnego Perseusza. Zwiedzimy twierdzę mykeńską ze słynną Lwią Bramą, Pałac Agamemnona, malownicze mury obronne i lokalne muzeum oraz Grób Agamemnona   czyli Skarbiec Atreusza. Po zwiedzaniu krótka wizyta w pracowni ceramiki w Mykenach, czas na zakup pamiątek.
Ostatnią atrakcją tego dnia będzie EPIDAUROS w któym zobaczymy m.in.: teatr zbudowany w IV wieku p.n.e. o fenomenalnej akustyce, w którym do dzisiaj odbywają się spektakle dramatów antycznych oraz świątynię Asklepiosa, poświęconą patronowi lekarzy i uzdrowicieli.
Przejazd do Tolo, przepięknego miasteczka nadmorskiego i zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień
Śniadanie (3). Czas wolny, plażowanie, spacery po miasteczku Tolo. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień
Śniadanie (4).
Przejazd do NAFPLIO. Historia staro­żytnej Grecji to w dużej mierze historia Peloponezu. Okres jego świetności to rozwój cywilizacji mykeńskiej i wielkich klasycznych miast. Miasto Nafplio było areną walk o niepod­ległość i stało się pierwszą stolicą Grecji, po uzyskaniu przez nią niepod­le­głości w 1830 roku. W staro­żytności był to jeden z ważniejszych portów regionu Argolidy. Zabytki z tych czasów ekspo­nowane są w świetnie Muzeum Arche­olo­gicznym, budynku wznie­sionym przez Wenecjan. O tym wielo­wiekowym panowaniu przypomina nam najbardziej archi­tektura miasta. Z tych czasów przetrwała górująca nad całym miastem twierdza Palamidi, do której prowadzi 899 wyciosanych w kamieniu stopni. Drugim, najbardziej widocznym śladem panowania weneckiego jest twierdza  na pobliskiej wyspie Bourtzi. Chodząc uliczkami miasta napotykamy też na stare kamienice i kościoły. Stare Miasto z tureckimi meczetami, dla chętnych do fortecy Palamidi.
Wieczorem przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień
Śniadanie (5).
Po śniadaniu wyjazd do Kalambaki na zwiedzanie METEORÓW - słynnych bizantyjskich klasztorów, zbudowanych przez mnichów na niedostępnych, przypominających maczugi skałach. Według legendy, św. Atanazy, założyciel najstarszego i największego klasztoru tzw Wielkiego Meteoronu wzniósł się na skały na grzbiecie orła. Obecnie tylko dwa klasztory są ośrodkami życia monastycznego, pozostałe pełnią tylko funkcję muzealną. Uwaga! Konieczny skromny strój - okryte ramiona, panie - długie spódnice, panowie - długie spodnie.
Po południu wyjazd w drogę powrotną do Polski.
Przyjazd na nocleg tranzytowy w Serbii. Obiadokolacja.
Zakwaterowanie i nocleg.

7 dzień
Śniadanie (6). Po śniadaniu wyjazd w dalszą trasę do Polski.
Czas podróży wyniesie ok. 28 godzin.
W czasie podróży wyżywienie we własnym zakresie.
Podany program jest orientacyjny i może ulec zmianie.

CENY:
na zapytanie tel. +48858798400, ramisbort@wp.pl

ŚWIADCZENIA:
6 noclegów, 6 śniadań, 5 obiadokolacji, przejazdy autokarem, noclegi kierowców, transfer na lotnisko Modlin, opieka pilota- przewodnika, opłaty drogowe i parkingowe, ubezpieczenie NW + KL, opłaty klimatyczne w hotelach.

DOPŁATY
~ bilety wstępu: ok. 100 €
~ wieczór grecki: 30 €
~ bilet lotniczy ok. 500 zł

UWAGI!
* Podany program jest orientacyjny i może ulec zmianie. Może się zdarzyć sytuacja że do wskazanego punktu przyjedziemy wcześniej lub później w zależności od aktualnego stanu ruchu drogowego, częstotliwości postojów, długości korzystania z toalet oraz punktualności i zdyscyplinowania grupy.
* Ze względu na wyjazd przypadający w szczycie ruchu turystycznego i kumulację grup w miejscach które będziemy odwiedzać proponujemy wykupienie usługi słuchawek turystycznych: koszt 10 € od osoby. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
* W zwiedzanych obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni ubiór (długie spodnie i spódnice oraz zakryte ramiona).
* Śniadanie kontynentalne – podstawowe skromne śniadanie podawane w hotelach. Składa się z pieczywa, masła, miodu, dżemu oraz kawy lub herbaty. Podawane jest w krajach basenu Morza Śródziemnego. Obiady podawane w Grecji zwykle nie zawierają napojów.

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę.
Dodatkowych informacji udzielą Państwu pracownicy
Biura Podróży "RAMIS"
Białystok, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
tel. +48 691 798 400