DZIEŃ ZE SPA (1 dzień)

WYCIECZKI DLA FIRM » WYCIECZKI ZAGRANICZNE

PROGRAM WYCIECZKI:
DRUSKIENNIKI- LISZKAWA

„Sanus per aquam”, oznacza „zdrowy przez wodę”. Wodę i jej lecznicze właściwości wykorzystuje się na różnorakie sposoby w specjalnie do tego przeznaczonych hotelach, kąpieliskach, klinikach. Po trudach nauki- najlepszym relaksem i regeneracją organizmu staje się terapia SPA. Druskienniki to nasz bliski i zielony sąsiad. Jest to jedno z największych i najpopularniejszych kurortów uzdrowiskowych na Litwie oraz w tej części Europy. To w tym miasteczku – liczącym zaledwie 17000 mieszkańców – odpoczniemy od codziennego miejskiego zgiełku.

Rozpoczęcie wycieczki w godzinach porannych.
Przejazd do Druskiennik.
DRUSKIENNIKI:
zwiedzamy otoczone lasami i tonące w zieleni litewskie uzdrowisko, podziwiając przyrodę i zabytki: park i skarpę, willę Linksama, budynek Łazienek Zdrojowych z degustacją wody mineralnej, kościół i cerkiew. Dodatkowo: Muzeum Przyrodnicze „Leśne Echa” [dopłata za bilet]. Przejazd autokarem po mieście, panorama największych Sanatoriów i obiektów uzdrowiskowych.
Rejs statkiem lub przejazd autokarem do miejscowości LISZKAWA: Góra Zamkowa nad Niemnem to grodzisko z resztkami zamku- siedziba i miejsce koronacji księcia Mendoga. Książę Witold wzniósł tu murowany zamek, z którego do naszych czasów ocalało przyziemie okrągłej baszty. Niemen był granicą III rozbioru Polski. Kościół i klasztor dominikanów usytuowane na wysokim lewym brzegu rzeki znalazły się wówczas w zaborze pruskim. Kościół i klasztor podominikański ufundował w końcu XVII w. Jerzy Kosiłło, który sprowadził tu dominikanów z Sejn. Obecnie w klasztorze urządza się muzeum oo. dominikanów.
Wizyta przy Snow Arena, przejazd kolejką linową do Aquaparku.
AQUA PARK VANDENS w Druskiennikach to nowoczesny kompleks o powierzchni 25 000 m kw, składający się z 5 korpusów. Pod jednym dachem urządzono kompleks łaźni, sektor rozrywek wodnych z wieżą do zjeżdżania, hotel, restaurację, kawiarnie, bowling. Jest tu 20 łaźni o tradycjach z różnych stron świata, najróżniejsze baseny (nawet basen falami morskimi!), imponujące zjeżdżalnie o długości ponad 600 metrów, wartką rzekę, jacuzzi, wodospady do masażu, salony urody i masażu, bary oraz kawiarnie. Strefa przeznaczona dla rozrywki, półłukiem otacza wewnętrzne podwórko z imponującą kopułą. Przez szyby z witrażami można oglądać wspaniałą panoramę - brzegi Niemna niby w zasięgu ręki. W Parku Wodnym w Druskiennikach czeka na Was basen morski, oddzielne baseny dla dzieci i dorosłych, aż 6 zjeżdżalni, wartka rzeka, atrakcje, plaże i wyspy. Najdłuższa zjeżdżalnia ma 212 metrów! Krótko o łaźniach: w Parku Wodnym w Druskiennikach działa kompleks łaźni „ALITA" urządzonych według tradycji różnych krajów świata. Do Państwa usług aż 18 łaźni o różnych wnętrzach i różnych tradycjach (fińskie sauny, ruskie banie, łaźnie rzymskie, „Hamam", parowe, polowe i in.).
Po wyjściu z aquaparku czas wolny, fakultatywnie posiłek.
Wyjazd w drogę powrotną do Polski.
Powrót w godzinach wieczornych.

CENA:
~ na zapytanie
Aby otrzymać aktualną ofertę prosimy o kontakt:
tel. +48 858798400, ramisbort@wp.pl

ŚWIADCZENIA:
Transport autokarem, opłaty drogowe i parkingowe, pakiet ubezpieczeń NNW + KL.
Opieka osoby ze strony organizatora.
W ofercie znajdują się także propozycje wejść do obiektów oraz posiłków- płatnych dodatkowo.

DOPŁATY:
~ bilety wstępów do zwiedzanych obiektów.

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę.
Dodatkowych informacji udzielą Państwu pracownicy
Biura Podróży "RAMIS"
Białystok, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
tel. +48 691 798 400