LITWA ZE SMAKIEM (2 dni)

WYCIECZKI DLA FIRM » WYCIECZKI ZAGRANICZNE

NAJCIEKAWSZE ATRAKCJE:
PRODUKCJA NALEWEK "TRZY DZIEWIĄTKI"-
UCZTA LITEWSKA i KARAIMSKA
ZWIEDZANIE WILNA I TROK


KOWNO- WILNO- TROKI


I dzień
06:00 wyjazd w godzinach porannych, przejazd na Litwę.
10:30 zwiedzanie WYTWÓRNI NALEWEK, gdzie eksperci zapoznają nas z procesem filtracji, miejscem tworzenia likierów oraz nalewek. Na zakończenie  zwiedzania wszyscy będą zaproszeni na degustację napojów. W czasie degustacji jest opowiadana historia tworzenia tych napojów. W muzeum wytwórni będzie możliwość nabyć wyjątkowe upominki: “Ekstrakt 999”,  który jest utworzony według starych litewskich przepisów i składa się z 27 roślinnych wyciągów. Taki ekstrakt można nabyć na Litwie jedynie w tym muzeum. Następnie przejazd do KOWNA i zwiedzanie miasta: KOWNO: Zamek Kowieński z XIII w., kościół św. Jerzego i klasztor Bernardynów, kościół Trójcy Świętej wraz z byłym klasztorem Bernardynek, dawna poczta konna, plac ratuszowy i ratusz, dom w którym mieszkał Adam Mickiewicz, dom Perkunasa – perła litewskiego baroku, kościół Wniebowzięcia NMP (tzw. kościół Witolda) - najstarsza świątynia katolicka w Kownie, archikatedra śś. Piotra i Pawła, ul. Wileńska, Sobór- Kościół pw. Św. Michała Archanioła.
UCZTA LITEWSKA: obiadokolacja w ludowej restauracji, podczas której będą serwowane litewskie cepeliny oraz degustacja 4 gatunków litewskiego piwa ze smażonym chlebem, wędzonymi uszami i serem.
Nocleg w hotelu
**/*** w pokojach 2-3 os. z łazienkami.

II dzień
08:00 śniadanie
09:00 Przejazd do centrum WILNA. Zwiedzamy z przewodnikiem: OSTRĄ BRAMĘ, a w niej obraz MB Ostrobramskiej o której Adam Mickiewicz napisał: "Panno Święta, co w Ostrej świecisz Bramie!", klasztor Bazylianów, cmentarz na ROSSIE- nekropolia na której znajdziemy grób matki Józefa Piłsudskiego i serce jej syna, górkę literatów- groby Syrokomli, Lelewela, Wiwulskiego, ANTOKOL- kościół św. Piotra i Pawła- arcydzieło sztuki barokowej, STARE MIASTO: katedrę św. Stanisława, Aleję Gedymina, Cerkiew Św. Ducha, gmach Uniwersytetu Wileńskiego (z zewnątrz). ZAUŁEK GOTYCKI: Pomnik Adama Mickiewicza, Kościół św. Teresy, kościół św. Anny. ZAUŁEK LITERACKI: w domu pod nr 5 mieszkał przez pewien czas wieszcz co upamiętnia specjalna tablica. CELA KONRADA w Klasztorze Bazylianów w którym więziony był Mickiewicz (z zewnątrz), ULICA ZAMKOWA: główny trakt Starego Miasta. Spacer do REPUBLIKI ZARZECZA dzielnicy porównywanej do paryskiego Monmartru. Dzielnica ma własny hymn, konstytucję, prezydenta oraz patrona – Anioła Zarzecza z brązu… Rzeka Wilenka stanowi nieodłączną jej część, nic więc dziwnego, że jeszcze jednym jej symbolem  jest Rusałeczka. Figurka z brązu umieszczona jest na nabrzeżu Wilenki.
15:00 wyjazd z Wilna. Przejazd do TROK. Panorama trockiego zamku i spacer po miasteczku.
UCZTA KARAIMSKA z ludowymi daniami tego narodu: kibiny, zupa tutmacz, kiubete, czenach lub krupnik (menu do wyboru).
Powrót z wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

CENA:
~ na zapytanie
Aby otrzymać aktualną ofertę prosimy o kontakt:
tel. +48 858798400, ramisbort@wp.pl

ŚWIADCZENIA:
Transport autokarem, opłaty drogowe i parkingowe, pakiet ubezpieczeń NNW + KL.
1 nocleg w hotelu**/***, wyżywienie. Opieka przewodnika w Wilnie. Opieka pilota.
W ofercie znajdują się także propozycje wejść do obiektów- płatnych dodatkowo.

DOPŁATY:
~ bilety wstępów do zwiedzanych obiektów.

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę.
Dodatkowych informacji udzielą Państwu pracownicy
Biura Podróży "RAMIS"
Białystok, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
tel. +48 691 798 400