2.1 Litwa ze Smakiem

--» OFERTA GRUPOWA » ZAGRANICZNE


PRODUKCJA NALEWEK "TRZY DZIEWIĄTKI"
UCZTA LITEWSKA i KARAIMSKA
ZWIEDZANIE WILNA I TROK

"LITWA ZE SMAKIEM" ------
PROPONOWANY PROGRAM


I DZIEŃ
06:00 -- ZBIÓRKA UCZESTNIKÓW I WYJAZD.
11:00LT -- PRZYJAZD AUTOKAREM DO KOWNA.
Nasz program rozpoczynamy od zwiedzania WYTWÓRNI NALEWEK (atrakcja dla osób pełnoletnich) gdzie eksperci zapoznają nas z procesem filtracji, miejscem tworzenia likierów oraz nalewek. Wszyscy zwiedzający będą także zaproszeni na degustację napojów. W czasie degustacji jest opowiadana historia tworzenia tych napojów. W muzeum wytwórni będzie możliwość nabyć wyjątkowe upominki: “Ekstrakt 999”,  który jest utworzony według starych litewskich przepisów i składa się z 27 roślinnych wyciągów. Taki ekstrakt można nabyć na Litwie jedynie w tym muzeum. Następnie zwiedzanie miasta: zobaczymy Zamek Kowieński z XIII w., kościół św. Jerzego i klasztor Bernardynów, kościół Trójcy Świętej wraz z byłym klasztorem Bernardynek, dawną pocztę konną, plac ratuszowy i ratusz, dom w którym mieszkał Adam Mickiewicz, dom Perkunasa – będący perłą litewskiego baroku, kościół Wniebowzięcia NMP (tzw. kościół Witolda- najstarsza świątynia katolicka w Kownie), archikatedrę śś. Piotra i Pawła, ul. Wileńską, Sobór- Kościół pw. Św. Michała Archanioła.
Wieczorem czeka nas BIESIADA LITEWSKA: obiadokolacja w ludowej restauracji, podczas której będą serwowane litewskie cepeliny oraz degustacja 4 gatunków litewskiego piwa ze smażonym chlebem, wędzonymi uszami i serem.
21:00LT -- ROZMIESZCZENIE GRUPY W POKOJACH. NOCLEG.

2 DZIEŃ
08:00LT -- ŚNIADANIE.
09:00LT -- PRZEJAZD do centrum WILNA. Tam z przewodnikiem zobaczymy: OSTRĄ BRAMĘ, a w niej obraz MB Ostrobramskiej o której Adam Mickiewicz napisał: "Panno Święta, co w Ostrej świecisz Bramie!", klasztor Bazylianów, cmentarz na ROSSIE- nekropolię na której znajdziemy grób matki Józefa Piłsudskiego i serce jej syna, górkę literatów- groby Syrokomli, Lelewela, Wiwulskiego, ANTOKOL- kościół św. Piotra i Pawła- arcydzieło sztuki barokowej, STARE MIASTO: katedrę św. Stanisława, Aleję Gedymina, Cerkiew Św. Ducha, gmach Uniwersytetu Wileńskiego (z zewnątrz). ZAUŁEK GOTYCKI: Pomnik Adama Mickiewicza, Kościół św. Teresy, kościół św. Anny. ZAUŁEK LITERACKI: w domu pod nr 5 mieszkał przez pewien czas wieszcz co upamiętnia specjalna tablica. CELA KONRADA w Klasztorze Bazylianów w którym więziony był Mickiewicz (z zewnątrz). Przejdziemy także ULICĄ ZAMKOWĄ: główny trakt Starego Miasta. W naszym planie spacer do REPUBLIKI ZARZECZA dzielnicy porównywanej do paryskiego Monmartru. Dzielnica ma własny hymn, konstytucję, prezydenta oraz patrona – Anioła Zarzecza z brązu… Rzeka Wilenka stanowi nieodłączną jej część, nic więc dziwnego, że jeszcze jednym jej symbolem  jest Rusałeczka. Figurka z brązu umieszczona jest na nabrzeżu Wilenki.
14:00LT -- ZAKOŃCZENIE ZWIEDZANIA, CZAS NA SPACERY I DROBNE ZAKUPY.
15:30LT -- WYJAZD Z WILNA. Przejazd do TROK. Panorama trockiego zamku i spacer po miasteczku. Następnie UCZTA KARAIMSKA z tradycyjnymi daniami tego narodu: kibiny, zupa tutmacz, kiubete, czenach lub krupnik (menu do wyboru).
18:30LT -- ORIENTACYJNA GODZINA WYJAZDU W DROGĘ POWROTNĄ.
OK. 21:00 -- POWRÓT I ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI.

ŚWIADCZENIA:
* Transport autokarem.
* Opłaty drogowe i parkowanie autokaru.
* Pakiet ubezpieczeń NNW + KL.
* Opieka przewodnika w Wilnie. Opieka pilota.
* 1 nocleg (zwykle w pokojach 2- 5- osobowych) ze śniadaniem
+ na życzenie pokoje o lepszym standardzie, 2- 3- osobowe z łazienkami i TV.
+ biesiada litewska i uczta karaimska.
+ bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

UWAGI:
* Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
* Optymalna liczba uczestników:
A. Grupy SZKOLNE: 42 uczniów + 3 opiekunów
B. Grupy DOROSŁYCH: ok. 40 osób.
* Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
+48 793 809 546
, ramisbort@wp.pl

Po jej akceptacji zarezerwujemy nocleg, autokar, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
_____
ZAPRASZAMY TEŻ NA WYCIECZKI PRYWATNE