4.5 Szwejk i Becherovka

--» OFERTA GRUPOWA » ZAGRANICZNE

Zamek Loket
Zamek Loket
 • Zamek Loket
  Zamek Loket
 • Sky Tower Wrocław
  Sky Tower Wrocław
 • Praga
  Praga
 • Praga
  Praga
 • Kaplica Czaszek Kutna Hora
  Kaplica Czaszek Kutna Hora
 • Knedliczki z gulaszem
  Knedliczki z gulaszem

NAJWIĘKSZE ATRAKCJE:
GOTYCKI ZAMEK LOKET- HRADCZANY- PRASKA STARÓWKA- KARLOVOVARSKA BECHEROVKA- KAPLICA CZASZEK- KOPALNIA SREBRA KUTNA HORA

PRZYKŁADOWY PROGRAM
:
1 DZIEŃ
06:00 -- SPOTKANIE W MIEJSCU ZBIÓRKI I WYJAZD.
14:00 -- PRZYJAZD DO WROCŁAWIA.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Wrocław to stolica Dolnego Śląska, położony jest u podnóża Sudetów, nad rzeką Odrą, poprzecinany jej licznymi dopływami i kanałami. Jest wyjątkowym miastem 12 wysp i 112 mostów, nazywany często "polską Wenecją”. Zwiedzamy: Ostrów Tumski z katedrą, Rynek z Ratuszem, kamieniczki Jaś i Małgosia, pomnik Aleksandra Fredry, ulica Jatki z pomnikiem zwierząt, wrocławskie krasnale, budynki Ossolineum i Leopoldina.
17:00 -- CZAS WOLNY, POSIŁEK NA RYNKU WE WŁASNYM ZAKRESIE.
Ok. 18:30 -- WYJAZD Z WROCŁAWIA.
Ok. 22:00 -- PRZYJAZD W OKOLICE GRANICY CZESKIEJ.
--- ROZMIESZCZENIE GRUPY W POKOJACH. NOCLEG.

2 DZIEŃ
07:00 -- ŚNIADANIE.
08:00 -- WYJAZD Z HOTELU.
11:00 -- PRZYJAZD DO PRAGI I ZWIEDZANIE MIASTA Z PRZEWODNIKIEM.
PRAGA: stolica Czech, miasto z ponad tysiącletnią historią rozciąga się po obu stronach głębokiej doliny rzeki Wełtawy- jest jedną z najwspanialszych europejskich stolic. Zwiedzamy: STRACHOV: Klasztor Strachowski i Pałac Szternberski, HRADCZANY- dziedziniec Zamku Praskiego i otaczające go budowle (z zewnątrz): Pałac Toskański, Pałac Arcybiskupi, Pałac Schwarcenbergów, katedra św. Wita. Zmiana warty na Placu Hradczańskim i panorama widokowa na Stare Miasto. Fakultatywnie wnętrza (bilet): ekspozycje muzealne, wejście do ołtarza katedry św. Wita, zwiedzanie wnętrz Starego Pałacu Królewskiego, bazyliki św. Jerzego, wejście na Złotą Uliczkę i do Wieży Daliborka., Pałac Sternberk. STARE MIASTO- most Karola z figurą św. Jana Nepomucena i barokowymi rzeźbami świętych, Rynek Staromiejski, ratusz, zegar astronomiczny Orloj, dom pod kamiennym dzwonem, pomnik Jana Husa, Kościół Matki Bożej przed Tynem. VACLAVSKE NAMESTI- czyli Plac Świętego Wacława- największy plac Pragi. MALA STRANA: malownicza dzielnica u stóp zamku praskiego- w której główne atrakcje to ulica Nerudowa, kościół św. Mikołaja, ściana Johnna Lenona (to miejsce swobodnej twórczości i graffiti w okresie socjalizmu; takim miejscem pozostała do dnia dzisiejszego, ciągle się zmienia, a kolejni turyści chcą po sobie zostawić tutaj swój własny ślad).
+ OPCJONALNIE: REJS STATKIEM PO WEŁTAWIE (można zamówić rejs z obiadem w formie bufetu) [+ dopłata].
16:00 -- CZAS NA RYNKU: DROBNE ZAKUPY PAMIĄTEK.
18:00 -- POWRÓT DO HOTELU. OBIADOKOLACJA. NOCLEG.

3 DZIEŃ
08:00 -- ŚNIADANIE.
09:00 -- WYJAZD NA CAŁODZIENNĄ WYCIECZKĘ.
Zwiedzanie ZAMKU LOKET (pol. Łokieć). Zamek nazwę swoją prawdopodobnie zawdzięcza rzece, która tworzy tu łagodne zakole o kształcie przypominającym łokieć. Stanowił jedno z ulubionych miejsc odpoczynku króla czeskiego i cesarza rzymskiego Karola IV. Na zamku można zobaczyć Salę Tortur, gdzie ekspozycji towarzyszą specjalne efekty dźwiękowe oraz wystawę porcelany z unikatowymi akcesoriami łazienkowymi. W filmie z 2006 roku „Casino Royale” Loket odgrywał rolę Czarnogóry. Pierwsza pisemna wzmianka o nim pochodzi z 1234 roku, jednakże wiadomo iż kamienny zamek został tu wzniesiony za panowania Přemysla Otakara I. Jest to jeden z najstarszych, zachowanych budynków w Czechach. W XV wieku należał do najlepiej ufortyfikowanych miast w całej Europie Środkowej. Cesarz Karol IV uważał je za jedno z najważniejszych miast Czeskiej Korony. Wg legendy w czasie jednego z licznych polowań w okolicznych lasach Karol odkrył gorące źródła mineralne i założył miasto KARLOWE WARY. To najsłynniejsze i największe czeskie uzdrowisko. Prawdziwej atmosfery można zasmakować spacerując po zabytkowym centrum, w magicznym otoczeniu płynącej tu rzeki Teplá. Do dzbanuszka trzeba nabrać wody z jednego z leczniczych źródeł, a potem spacerować w cieniu eleganckich kolumnad, na przykład Mlýnskej lub Tržní. Warto zobaczyć budynek Teatru Miejskiego, Cesarskich Łaźni i kościół św. Marii Magdaleny. Niedaleko stąd tryska z ziemi najgorętsze źródło Karlowych Warów – Źródło Vřídlo. Ale trzeba uważać, bo jest bardzo gorące! Ma niewiarygodną temperaturę 72°C! Dzień w tym baśniowym mieście można sobie uprzyjemnić wycieczką do jednego z licznych punktów widokowych. Przyjemna jest na przykład wyprawa kolejką zębatą na wieżę widokową Diana, skąd roztacza się przepiękny widok na miasto. Ale cóż byłby wart pobyt w Karlowych Warach bez zabrania stąd jednego z miejscowych produktów! A jest w czym wybierać. Przede wszystkim są to wyroby znanej na świecie huty szkła Moser, porcelana z Karlowych Warów firmy Thun. Ale chyba najważniejszy jest wspaniały likier ziołowy Becherovka, o którym mówi się, że to 13-te źródło Karlowych Warów. Trzeba też spróbować specjalnych wafelków Lázeňské oplatky o różnych smakach.
Ok. 18:00 -- POWRÓT DO HOTELU.
--- OBIADOKOLACJA REGIONALNA (może być okraszona czeskim piwem)
--- NOCLEG.

4 DZIEŃ
07:00 -- ŚNIADANIE. 
08:00 -- WYKWATEROWANIE Z POKOJÓW. WYJAZD.
11:00 -- ZWIEDZANIE Kopalni Srebra KUTNA HORA.
Kutna Hora jest związana z wydobywaniem srebra. Pod koniec XIII w. powstała tu pierwsza osada górnicza nazywana Cuthna antiqua - Stará Kutna, która w krótkim czasie stała się bogatym królewskim miastem. W 1300 roku król Wacław II wydał ustawę górniczą o nazwie „Ius regale montanorum“. Nie bez przyczyny Kutna Hora nosi miano skarbca kraju, ponieważ bogactwo pochodzące właśnie z tego miasta umożliwiało szybki rozwój Królestwa Czeskiego. Dzięki bogatej historii i swojej wyjątkowości Kutna Hora została w 1995 toku wpisana na listę UNESCO. KAPLICA CZASZEK: średniowieczna gotycka kaplica, już od stuleci wznosi się nad szczątkami czterdziestu tysięcy ludzi stanowi ciche memento, przypominające o przemijaniu życia ludzkiego i nieuchronności śmierci. Jest to znana na całym świecie kaplica czaszek. Do dziś zwiedzających z całego świata zadziwia jej niezwykły wystrój, na który składają się żyrandole, piramidy, krzyże czy herby ułożone z ludzkich kości. To fascynujące miejsce jest zaliczane do najbardziej mistycznych w Republice Czeskiej. Sam kościółek składa się z dwóch kaplic, znajdujących się na dwóch kondygnacjach, z których dolna kryje w sobie mrożący krew w żyłach teatr życia i śmierci, miejsce do dziś wywołujące pokorę i podziw.
16:00 -- OBIAD W DRODZE POWROTNEJ. 
--- ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI W GODZINACH NOCNYCH.
Podany program jest przykładowy i może ulec zmianie.

ŚWIADCZENIA:
* Transport autokarem, opłaty drogowe i parkingowe.
* Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje.
* Pakiet ubezpieczeń NNW, KL.
* Obowiązkowa składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i UFG.
* Opiekun grupy/ pilot (istnieje możliwość że wsiądzie po trasie).
* Usługa przewodnika we Wrocławiu i Pradze.
* 3 noclegi (zwykle w pokojach 2- 6- osobowych).
+ na życzenie pokoje o wyższym standardzie: 2- 3- os. z łazienkami i TV.
+ Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów płatne we własnym zakresie.
+ Obiad we Wrocławiu płatny we własnym zakresie.

UWAGI:
* Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
* Standard hoteli oraz posiłków w Czechach jest zwykle niższy niż w Polsce.
* Optymalna liczba uczestników:
A. Grupy SZKOLNE: 42 uczniów + 3 opiekunów
B. Grupy DOROSŁYCH: ok. 40 osób.
* Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
+48 793 809 546
, ramisbort@wp.pl

Po jej akceptacji zarezerwujemy nocleg, autokar, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
_____
ZAPRASZAMY TEŻ NA WYCIECZKI PRYWATNE