4.5 SZWEJK I BECHEROVKA

--» OFERTA GRUPOWA » ZAGRANICZNE

Zamek Loket
Zamek Loket
 • Zamek Loket
  Zamek Loket
 • Sky Tower Wrocław
  Sky Tower Wrocław
 • Praga
  Praga
 • Praga
  Praga
 • Kaplica Czaszek Kutna Hora
  Kaplica Czaszek Kutna Hora
 • Knedliczki z gulaszem
  Knedliczki z gulaszem

NAJWIĘKSZE ATRAKCJE:
GOTYCKI ZAMEK LOKET- HRADCZANY- PRASKA STARÓWKA- KARLOVOVARSKA BECHEROVKA- KAPLICA CZASZEK- KOPALNIA SREBRA KUTNA HORA

PROGRAM WYCIECZKI:
1 dzień
Wyjazd w godzinach porannych.
Po drodze zwiedzanie WROCŁAWIA. Stolica Dolnego Śląska położona u podnóża Sudetów, nad rzeką Odrą, poprzecinana jej licznymi dopływami i kanałami, jest wyjątkowym miastem 12 wysp i 112 mostów, nazywany często polską Wenecją”. Zwiedzamy: Ostrów Tumski z katedrą, Rynek z Ratuszem, kamieniczki Jaś i Małgosia, pomnik Aleksandra Fredry, ulica Jatki z pomnikiem zwierząt, wrocławskie krasnale, budynki Ossolineum i Leopoldina.
+ FAKULTATYWNIE PANORAMA RACŁAWICKA [+ 30 zł]: panoramiczny obraz przedstawiający bitwę pod Racławicami z 1794 r. namalowany z okazji 100-lecia insurekcji.
+ FAKULTATYWNIE SKY TOWER: najwyższy budynek mieszkalny i najwyższy punkt widokowy w Polsce- wjazd windą ekspresową [+ 15 zł].
Około 22:00 przyjazd w okolice granicy polsko- czeskiej. Zakwaterowanie i nocleg.

2 dzień
08:30 Śniadanie. Wyjazd z Hotelu.
10:00 Zwiedzanie Pragi. Czas wolny.
PRAGA: stolica Czech, miasto z ponad tysiącletnią historią rozciąga się po obu stronach głębokiej doliny rzeki Wełtawy- jest jedną z najwspanialszych europejskich stolic. Zwiedzamy: STRACHOV: Klasztor Strachowski i Pałac Szternberski, HRADCZANY- dziedziniec Zamku Praskiego i otaczające go budowle (z zewnątrz): Pałac Toskański, Pałac Arcybiskupi, Pałac Schwarcenbergów, katedra św. Wita. Zmiana warty na Placu Hradczańskim i panorama widokowa na Stare Miasto. Fakultatywnie wnętrza (bilet): ekspozycje muzealne, wejście do ołtarza katedry św. Wita, zwiedzanie wnętrz Starego Pałacu Królewskiego, bazyliki św. Jerzego, wejście na Złotą Uliczkę i do Wieży Daliborka., Pałac Sternberk. STARE MIASTO- most Karola z figurą św. Jana Nepomucena i barokowymi rzeźbami świętych, Rynek Staromiejski, ratusz, zegar astronomiczny Orloj, dom pod kamiennym dzwonem, pomnik Jana Husa, Kościół Matki Bożej przed Tynem. VACLAVSKE NAMESTI- czyli Plac Świętego Wacława- największy plac Pragi. MALA STRANA: malownicza dzielnica u stóp zamku praskiego- w której główne atrakcje to ulica Nerudowa, kościół św. Mikołaja, ściana Johnna Lenona (to miejsce swobodnej twórczości i graffiti w okresie socjalizmu; takim miejscem pozostała do dnia dzisiejszego, ciągle się zmienia, a kolejni turyści chcą po sobie zostawić tutaj swój własny ślad).
18:00 Przyjazd do hotelu. Obiadokolacja regionalna (możliwość zamówienia obiadokolacji na statku). Nocleg.

3 dzień
08:00 Śniadanie. Wyjazd na całodzienną wycieczkę.
Zwiedzanie ZAMKU LOKET. Loket (pol. Łokieć) - miasto w zachodnich Czechach, w kraju karlowarskim, malowniczo położone w zakolu rzeki Ochrzy. Zamek nazwę swoją prawdopodobnie zawdzięcza rzece, która tworzy tu łagodne zakole o kształcie przypominającym łokieć. Stanowił jedno z ulubionych miejsc odpoczynku króla czeskiego i cesarza rzymskiego Karola IV. Na zamku można zobaczyć Salę Tortur, gdzie ekspozycji towarzyszą specjalne efekty dźwiękowe oraz wystawę porcelany z unikatowymi akcesoriami łazienkowymi. W filmie z 2006 roku „Casino Royale” Loket odgrywał rolę Czarnogóry. Pierwsza pisemna wzmianka o nim pochodzi z 1234 roku, jednakże wiadomo iż kamienny zamek został tu wzniesiony za panowania Přemysla Otakara I. Jest to jeden z najstarszych, zachowanych budynków w Czechach. W XV wieku należał do najlepiej ufortyfikowanych miast w całej Europie Środkowej. Cesarz Karol IV uważał je za jedno z najważniejszych miast Czeskiej Korony. Wg legendy w czasie jednego z licznych polowań w okolicznych lasach Karol odkrył gorące źródła mineralne i założył miasto Karlowe Wary. Na początku XIX wieku Zamek został przebudowany na więzienie a miasto rozsławiła fabryka porcelany założona przez braci Haidinger. Dopiero w 1992 roku miasto stało się właścicielem Zamku i od tamtej pory rozpoczęto jego odbudowę. Zamek został udostępniony w 1989 roku. KARLOWE WARY- najsłynniejsze czeskie uzdrowisko. Miasto leży w zachodnich Czechach, u podnóża szczytów Lasu Sławkowskiego. Jest największym czeskim uzdrowiskiem a znaczną część miasta zajmują tereny górskie. Prawdziwej atmosfery uzdrowiska można zasmakować spacerując po zabytkowym centrum, w magicznym otoczeniu płynącej tu rzeki Teplá. Do dzbanuszka trzeba nabrać wody z jednego z leczniczych źródeł, a potem spacerować w cieniu eleganckich kolumnad, na przykład Mlýnskej lub Tržní. Warto zwiedzić budynek Teatru Miejskiego, Cesarskich Łaźni i kościół św. Marii Magdaleny. Niedaleko stąd tryska z ziemi najgorętsze źródło Karlowych Warów – Źródło Vřídlo. Ale trzeba uważać, bo jest bardzo gorące! Ma niewiarygodną temperaturę 72°C! Dzień w tym baśniowym mieście można sobie uprzyjemnić wycieczką do jednego z licznych punktów widokowych. Przyjemna jest na przykład wyprawa kolejką zębatą na wieżę widokową Diana, skąd roztacza się przepiękny widok na miasto. Ale cóż byłby wart pobyt w Karlowych Warach bez zabrania stąd jednego z miejscowych produktów! A jest w czym wybierać. Przede wszystkim są to wyroby znanej na świecie huty szkła Moser, porcelana z Karlowych Warów firmy Thun. Ale chyba najważniejszy jest wspaniały likier ziołowy Becherovka, o którym mówi się, że to 13-te źródło Karlowych Warów. Trzeba też spróbować specjalnych wafelków Lázeňské oplatky o różnych smakach.
Wieczorem obiadokolacja regionalna z czeskim piwem, powrót do hotelu i nocleg.

4 dzień
07:00 Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w drogę powrotną.
11:00 Zwiedzanie Kopalni Srebra KUTNA HORA. Kutna Hora jest związana z wydobywaniem srebra. Pod koniec XIII w. powstała tu pierwsza osada górnicza nazywana Cuthna antiqua - Stará Kutna, która w krótkim czasie stała się bogatym królewskim miastem. W 1300 roku król Wacław II wydał ustawę górniczą o nazwie „Ius regale montanorum“. Nie bez przyczyny Kutna Hora nosi miano skarbca kraju, ponieważ bogactwo pochodzące właśnie z tego miasta umożliwiało szybki rozwój Królestwa Czeskiego. Dzięki bogatej historii i swojej wyjątkowości Kutna Hora została w 1995 toku wpisana na listę UNESCO. KAPLICA CZASZEK: średniowieczna gotycka kaplica, już od stuleci wznosi się nad szczątkami czterdziestu tysięcy ludzi stanowi ciche memento, przypominające o przemijaniu życia ludzkiego i nieuchronności śmierci. Jest to znana na całym świecie kaplica czaszek. Do dziś zwiedzających z całego świata zadziwia jej niezwykły wystrój, na który składają się żyrandole, piramidy, krzyże czy herby ułożone z ludzkich kości. To fascynujące miejsce jest zaliczane do najbardziej mistycznych w Republice Czeskiej. Sam kościółek składa się z dwóch kaplic, znajdujących się na dwóch kondygnacjach, z których dolna kryje w sobie mrożący krew w żyłach teatr życia i śmierci, miejsce do dziś wywołujące pokorę i podziw.
16:00 Obiad w drodze powrotnej. Powrót do Białegostoku w godzinach nocnych. 

Cena wycieczki:
na zapytanie tel. +48858798400, ramisbort@wp.pl

Świadczenia:
3 noclegi ze śniadaniem w pokojach 2- 3- os ., 3 obiadokolacje.
Przejazd autokarem klasy lux, opłaty drogowe oraz parkingowe.
Opieka osoby ze strony organizatora na czas realizacji programu.
Usługi przewodnickie.
Pakiet ubezpieczeń NNW i KL.
Standard hoteli oraz posiłków w Czechach jest zwykle niższy niż w Polsce.
Na wycieczce są przewidziane wstępy płatne, prosimy o zabranie ze sobą odpowiedniej kwoty.


Serdecznie zapraszamy.
Dodatkowych informacji udzielą Państwu pracownicy
Biura Podróży "RAMIS"
Białystok, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
tel. +48 85 8798400