KAPITAN NEMO (3 dni)

WYCIECZKI SZKOLNE » 3 DNI

 

KAPITAN NEMO
PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień
06:00 Wyjazd spod szkoły w godzinach porannych.
15:00 Zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Malborku.
* ZAMEK KRZYŻACKI W MALBORKU to jedna z najwspanialszych fortecy w Europie. Zbudowanie tej budowli zajęło Krzyżakom 150 lat. W XIV w. i XV w. Malbork był siedzibą wielkiego mistrza zakonu i stolicą państwa krzyżackiego. Dziś w Muzeum Zamkowym można odwiedzić ciekawe wystawy stałe i czasowe, wśród nich: Zamek Wysoki, Zamek Średni i Pałac Wielkich Mistrzów.
20:00 Przyjazd do miejsca noclegu.
Następnie obiadokolacja. Zakwaterowanie. Nocleg.

2 dzień
08:00 Śniadanie.
09:00 Wyjście z ośrodka.
10:00- 18:00 Realizacja programu zwiedzania: wycieczka na Mierzeję Helską.
* MIERZEJA HELSKA to zadziwiający półwysep, bez którego trudno sobie wyobrazić mapę Polski. Jeszcze trzy wieki temu tworzyła sznur małych wysepek, które z czasem zaczęły się łączyć. Powstała wskutek oddziaływania silnych wiatrów oraz płynących z zachodu na wschód prądów morskich. Zwiedzimy tu najciekawsze miejsca:
HEL- stare kaszubskie miasto portowe. Usytuowanie miasta na cyplu mierzei jest naprawdę wyjątkowe, wody Bałtyku otaczają go z trzech stron, dając tym samym niesamowite wrażenie. Z tradycjami rybołówstwa zapoznamy się w MUZEUM RYBOŁÓWSTA (bilet)- w murach dawnego kościoła śś. Piotra i Pawła z 1417 r. W części frontowej zabytku znajduje się drewniana wieża wystawiona w 1959 r., pełniąca rolę wieży widokowej. Zajrzymy również do FOKARIUM (bilet). Jest ono częścią Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii, a powstało w celu odtworzenia i ochrony kolonii fok szarych w rejonie południowego Bałtyku. Dzięki temu w przyszłości foki znów zasiedlą południową część Morza Bałtyckiego. Zapraszamy również na spacer ULICĄ WIEJSKĄ- to reprezentacyjny deptak o długości 900 metrów, obejmujący najstarszą zabytkową część miasta. Przy ulicy znajduje się m.in. ratusz, poczta, zabytkowa Maszoperia oraz liczne kawiarnie.
JURATA to przedwojenny kurort, miejscowość letniskowa dla elity położony w sosnowym lesie. Panuje tutaj uzdrowiskowy mikroklimat, a szczególną atrakcją jest molo spacerowe, z którego podziwiać można Zatokę Pucką oraz deptak (ul. Międymorze), łączący Morze Bałtyckie z Zatoką Pucką.
MUZEUM OBRONY WYBRZEŻA (bilet) założono w obiektach dawnej niemieckiej baterii artylerii nadbrzeżnej „Schleswig Holstein”. Prezentowany tu jest zbiór eksponatów militarnych pochodzących z II Wojny Światowej.
* GROTA MECHOWSKA (bilet) to największa osobliwość przyrody nieożywionej na Niżu Polskim, a nawet Niżu Europejskim. Stanowi rzadki okaz formy, charakterystyczny dla obszarów krasowych, która tu powstała w osadach wodnolodowcowych najmłodszego zlodowacenia.
* WŁADYSŁAWOWO – to popularny kurort, słynny w całej Polsce dzięki ładnym i piaszczystym plażom. Znajduje się tu Ośrodek Przygotowań Olimpijskich – w którym polscy sportowcy przygotowują sportową formę. Ze sportem związana jest też Aleja Gwiazd Sportu – z wybitnymi nazwiskami polskich sportowców.
* JASTRZĘBIA GÓRA: KLIFOWY BRZEG (32,8 m.n.p.m.), OBELISK „GWIAZDA PÓŁNOCY”- miejsce najdalej wysunięte na północ Polski - 54o50'11". WĄWÓZ "LISI JAR"- rozcięcie erozyjne pomiędzy Rozewiem a Jastrzębią Górą o głęb. 50 m.
19:00 Przyjazd do miejsca noclegu.
18:30 Powrót do ośrodka. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień
07:00 Śniadanie.
08:00 Wykwaterowanie i wyjazd z ośrodka.
11:00- 15:00 Realizacja programu: zwiedzanie Trójmiasta.
* GDYNIA to piękne miasto powstałe z morza i marzeń przedwojennego pokolenia Polaków, miasto mew, statków i słonej wody. Zwiedzimy tu DAR POMORZA (bilet), jeden z najpiękniejszych zachowanych żaglowców na świecie, który 27 maja 1983 r. rozpoczął nowy etap swojej historii jako statek- muzeum, stając się sui generis pomnikiem i symbolem tradycji i dążeń morskich Polaków. Korzystając z okazji odwiedzimy też SKWER KOŚCIUSZKI, jedno z ulubionych miejsc spacerów i wycieczek zarówno turystów, jak i rdzennych mieszkańców Gdyni. Zobaczyć można tu także POMNIK JOSEPHA CONRADA- wiekiego pisarza marynisty.
* SOPOT to najpopularniejsze kąpielisko nad Zatoką Gdańską. Zwiedzimy tutaj MOLO- jeden z najpopularniejszych polskich obiektów rekreacyjno-imprezowych, będące wizytówką kurortu. Obiekt składa się z 2 części: drewnianej i lądowej. Część drewniana (spacerowa) obejmuje, oprócz głównego pomostu (511,5 m z czego 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej).
* GDAŃSK jest jednym z najstarszych miast Polski, o ponad tysiącletniej historii. Był miastem królewskim i hanzeatyckim, w XVI wiegu- najbogatszym w Rzeczypospolitej. Pierwsza wzmianka o Gdańsku pochodzi z 997 roku i tę datę często przyjmuje się umownie jako początek dziejów miasta. My zapraszamy do odwiedzenia MUZEUM BURSZTYNU (bilet) mieszczącego się w dawnej katowni i wieży Więziennej, gdzie poznamy historię i czasy współczesne bursztynu.
15:00 Wyjazd w drogę powrotną.
18:00 Obiad w trasie.
Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.
Niniejszy program jest orientacyjny i poszczególne godziny mogą ulec zmianom.

Cena:
na zapytanie: ramisbort@wp.pl, +4885878400.

Świadczenia:
2 noclegi w pokojach 2-6 osobowych, 2 śniadanie, 2 obiadokolacja, 1 obiad. 
przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe,
usługa przewodnika w wyznaczonych miejscach, opieka osoby ze storny organizatora,
ubezpieczenie NNW, bilety wstępu zgodnie z programem,
W nawiasach [...] podane są propozycje fakultatywne- za dodatkową opłatą.

Proponowane dopłaty:
Oferujemy Pańswu także dopłatę za wyższy standard noclegu i pokoje z łazienkami.

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH