ZBÓJNICKIE OKNA
--» OFERTA GRUPOWA » 4 DNI
NA ZBÓJNICKICH OKNACH
PRZYKŁADOWY PROGRAM
1 DZIEŃ:
-- SPOTKANIE W GODZINACH PORANNYCH I ROZPOCZĘCIE WYCIECZKI
-- PRZEJAZD AUTOKAREM, DO WYBORU JEDEN WARIANT ZWIEDZANIA:
- WARIANT 1. WIELICZKA- KOPALNIA SOLI (bilet): zwiedzamy zabytkową Kopalnię Soli, jedyny taki obiekt górniczy na świecie, czynny bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej. Jej oryginalne wyrobiska (chodniki, korytarze, pochylnie, komory, kaplice, jeziora i szyby) o długości ok. 300 km usytuowane są na 9 poziomach do głębokości 327 m.
- WARIANT 2. OJCOWSKI PARK NARODOWY: spacer Doliną Sąspowską i Dol. Prądnika od Kaplicy na Wodzie i ruin Zamku w Ojcowie przez Wąwóz Ciasne Skałki do Groty Łokietka (bilet). Na trasie zobaczymy m.in. Skały Panieńskie, Igłę Deotymy, Bramę Krakowską. Kontunuując wycieczkę wejdziemy na dziedziniec Zamku w Pieskowej Skale oraz spojrzymy na najsłynniejszą w Polsce formację skalną: Maczugę Herkulesa.
-- NASTĘPNIE PRZEJAZD W REJON PODHALA.
-- ZAKWATEROWANIE W POKOJACH. OBIADOKOLACJA I NOCLEG.
2 DZIEŃ:
08:00 -- ŚNIADANIE.
09:00 -- WYJAZD Z OŚRODKA I WYCIECZKA W TATRY.
TATRY to masyw o charakterze alpejskim, najwyższe pasmo górskie w Karpatach i najwyższe góry w Polce. I chociaż tylko 23 % ich obszaru znajduje się w Polsce, przez niektórych uważane są za symbol narodowy. Niepisaną stolicą Tatr jest ZAKOPANE, najwyżej położone miasto w Polsce. Pod koniec XIX w. stało się ośrodkiem kulturalnym, odwiedzanym przez sławne postacie. Bywał tam Henryk Sienkiewicz, Kazimierz Przerwa- Tetmajer, Jan Kasprowicz, Stanisław Witkiewicz i inni. Ten ostatni jest autorem tzw. stylu zakopiańskiego w budownictwie, którego najsławniejszymi przykładami są: drewniany kościółek obok Cmentarza na Pęksowym Brzyzku; wille Koliba, Pod Jedlami, Atma oraz góralska zabudowa.
-- DO WYBORU JEDEN WARIANT ZWIEDZANIA:
- WARIANT 1. Nad MORSKIE OKO. Trasa całodzienna licząca około 18 km, biegnie obok słynnych Wodogrzmotów Mickiewicza oraz przez Dolinę Rybiego Potoku. Na miejscu podziwiamy przepiękną panoramę Tatr zawieszoną nad lustrem Morskiego Oka (z przewodnikiem).
- WARIANT 2. TATRZAŃSKIE DOLINKI: wchodzimy Doliną Strążyska- wędrując nią aż do wodospadu Siklawica. Jest ona bardzo łatwa- przez przewodników nazywana "trasa dla bobasa". Aby urozmaicić wędrówkę i wspiąć się nieco w górę wrócić możemy Ścieżką pod Reglami i następnie zejść do Zakopanego Doliną Białego. Klimat Doliny Białego jest nieco chłodniejszy, między innymi z powodu zacienienia przez masyw Giewontu (z przewodnikiem).
- WARIANT 3. DOLINA KOŚCIELISKA: bardzo przyjemna, wręcz spacerowa trasa. Biegnie przez gigantyczną Dolinę Kościeliską- jedną z najśliczniejszych w Tatrach. Oblegana latem i zimą przez rzesze turystów. Szlak prowadzi częściowo przez Wąwóz Kraków do schroniska "Ornak" oraz do Stawu Smreczyńskiego (z przewodnikiem).
- WARIANT 4. GUBAŁÓWKA I SZYMOSZKOWA: najciekawsza i najbardziej lubiana przez dzieci- zaczyna się od widowiskowego wjazdu koleją gondolową (bilet) na Polanę Szymoszkową. Stamtąd zaczynamy spacer na Gubałówkę podziwiając pwspaniałą panoramę Tatr i śpiącego rycerza- Giewontu- będącego symbolem Zakopanego (z pilotem- bez oprowadzania). Po chwili relaksu na Gubałówce powrót na Szymoszkową i zjazd koleją do Zakopanego.
- WARIANT 5. PROGRAM SPECJALNY- zapytaj w naszym biurze.
-- Na zakończenie spacery po KRUPÓWKACH, które są najbardziej znaną ulicą Zakopanego i przy okazji jednym z najsłynniejszych deptaków w Polsce. Ulica ciągnie się wzdłuż potoku Foluszowego. Mieszczą się tam luksusowe hotele, restauracje i kawiarnie oraz sklepy z regionalnymi produktami i pamiątkami.
OK. 18:00 -- ORIENTACYJNA GODZINA POWROTU DO OŚRODKA.
OK. 19:00 -- OBIADOKOLACJA. NOCLEG.
3 DZIEŃ:
08:00 -- ŚNIADANIE.
09:00 -- WYJAZD Z OŚRODKA I PRZEJAZD W PIENINY.
Na początek odwiedzimy Kościół św. Michała Archanioła w DĘBNIE - najlepiej znany drewniany zabytek w Polsce. Najciekawsza jest tu polichromia patronowa z ok. 1500 roku. – powstała wskutek malowania według szablonów (zwanych patronami). Na polichromii w Dębnie można zobaczyć aż 72 różne motywy, a malowidła pokrywają nie tylko strop, lecz także i ściany. W CZORSZTYNIE zwiedzamy ruiny zamku (bilet), który na skalistym wzgórzu zbudował Kazimierz Wielki. Obecnie budowla jest w formie ruin, które są odrestaurowane i zabezpieczone, wewnątrz znajdują się ekspozycje przedstawiające dzieje zamku oraz historię budowy zapory i czorsztyńskiego zalewu. Kolejnym punktem programu będzie spacer po ZAPORZE W NIEDZICY. To miejsce gdzie można podziwiać widoki szczytów tatrzańskich oraz dwóch zamków- po obu stronach zalewu: tego w Czorsztynie i tego w Niedzicy. Następnie czeka nas wizyta w rezerwacie PRZEŁOM BIAŁKI. Tam pospacerujemy malowniczą ścieżką nad rzeka Białką i poszukamy Jaskini Obłazowej, w której to znaleziono najstarszy bumerang na świecie. Stąd udamy się w kierunku Łapsz Wyżnych, skąd wejdziemy na górę GRANDEUS skąd widać wszystko, dosłownie. Od szczytów tatrzańskich, przez pienińskie, gorczańskie i samą Babią Górę.
+ OPCJONALNIE: tradycyjny SPŁYW DUNAJCEM na tratwach flisackich. Podczas spływu można zobaczyć najpiękniejszą część regionu, jaką jest Przełom Dunajca i m.in. takie słynne miejsce, jak „Janosikowy Skok”. Wycieczkę urozmaicają opowieści flisaków o mijanych na trasie szczytach, ciekawych miejscach oraz lokalnych legendach [dopłata w zależności od trasy].
OK. 18:00 -- ORIENTACYJNA GODZINA POWROTU DO OŚRODKA.
OK. 19:00 -- OBIADOKOLACJA. NOCLEG.
4 DZIEŃ:
07:00 -- ŚNIADANIE.
08:00 -- WYKWATEROWANIE Z POKOJÓW I WYJAZD Z OŚRODKA.
10:00 -- PRZYJAZD DO KRAKOWA.
KRAKÓW jest jednym z najstarszych miast Polski, o ponadtysiącletniej historii, z wieloma wartościowymi obiektami architektonicznymi. Było on drugą- po Gnieźnie stolicą Polski. Z Krakowem wiąże się legenda o trębaczu, który ostrzegał hejnałem przed niebezpieczeństwem. Strzała wroga trafiła w jego pierś- trębacz zginął a hym się urwał. Na pamiątkę tego w Krakowie o godzinie 12.00 jest grany ten hejnał z Wieży Mariackiej cztery razy, w każdą stronę świata. Zwiedzimy tutaj najciekawsze zabytki: WZGÓRZE WAWELSKIE- na nim Katedrę i Dzwon Zygmunta (bilet), Groby Królewskie. Następnie pokonamy DROGĘ KRÓLEWSKĄ- to szlak uroczystych monarszych wjazdów koronacyjnych, pogrzebowych pochodów oraz procesji- ciesząc się widokiem stojących przy niej obiektów. Zobaczymy Dom Długosza, Dom Dziekański, zabytkową ulicę Kanoniczą, Collegium Maius, plac św. Marii Magdaleny. Następnie wejdziemy na RYNEK z Sukiennicami, przy którym stoi słynny KOŚCIÓŁ MARIACKI (panorama z zewnątrz lub wejście bez przewodnika). Jeżeli starczy nam czasu i chęci możemy zerknąć też na Barbakan oraz Bramę Floriańską. Na zakończenie pobytu w Krakowie możemy zorganizować krótki czas na zakupy pamiątek w Sukiennicach.
15:00 -- WYJAZD AUTOKAREM Z KRAKOWA.
18:00 -- OBIAD W TRASIE.
--- ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI W PÓŹNYCH GODZINACH WIECZORNYCH. DOKŁADNĄ GODZINĘ POWROTU PODA PILOT.
Podany program jest przykładowy i może ulec zmianie.
ŚWIADCZENIA:
* 3 noclegi (zwykle w pokojach 2- 6- osobowych)
+ na życzenie pokoje o wyższym standardzie: 2- 3- os. z łazienkami i TV.
* 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad.
* Usługa przewodnicka.
* Opiekun grupy/ pilot (istnieje możliwość że będzie wsiadać po trasie).
* Przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe.
* Ubezpieczenie NNW, obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
* Bilety wstępu wg progamu zwiedzania oznaczone symbolem (bilet).
+ Spływ Dunajcem (płatny dodatkowo).
UWAGI:
* Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
* Optymalna liczba uczestników:
A. Grupy SZKOLNE: 42 uczniów + 3 opiekunów
B. Grupy DOROSŁYCH: ok. 40 osób.
* Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
+48 793 809 546, ramisbort@wp.pl
Po jej akceptacji zarezerwujemy nocleg, autokar, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
_____
ZAPRASZAMY TEŻ NA WYCIECZKI PRYWATNE
© 2023