NAUKA SPRAWĄ WIELKICH

--» OFERTA GRUPOWA » 1 DNIOWE

od 219 zł


"Nauka jest sprawą wielkich,
maluczkim należą się nauczki"
stwierdził w jednym ze swoich aforyzmów
Stanisław Jerzy Lec. Wyruszając do Centrum Nauki w łódzkiej Manufakturze, możemy sprawdzić czy miał rację.

Łódź
to jedno z większych miast w Polsce, położone w środkowej części kraju. Mimo, iż w większości kojarzone jest z dużym ośrodkiem przemysłowym, Łódź to także historia - niezwykle ważne wydarzenia, które odcisnęły swój ślad na dziejach całej Polski. Faktem jest, że przemysł w Łodzi jest wysoko rozwinięty, jednak to także ma swoje odzwierciedlenie w ważnych wydarzeniach historycznych. Historia tego miasta wyróżnia pewne okresy, których nazwy ściśle związane są z sytuacją gospodarczą (Łódź Rolnicza, Łódź przemysłowa, Łódź Wielkoprzemysłowa).

"NAUKA- SPRAWĄ WIELKICH"
PROGRAM WYCIECZKI:

06:00 -- WYJAZD
11:45 -- MUZEUM KINEMATOGRAFII: jedyne takie muzeum w Polsce, obejrzymy historyczne projektory, kamery, materiały ikonograficzne, lalki, elementy scenografii itd.
13.30 -- WIZYTA W EKSPERYMENTARIUM: to rodzaj interaktywnego muzeum służącego do wyjaśniania zagadnień nauki i techniki oraz otaczających człowieka zjawisk za pomocą urządzeń pozwalających samodzielnie przeprowadzić doświadczenia. Każdy może zmierzyć się z Einsteinem, sprawdzić możliwości swojego intelektu, przetestować poczucie humoru. Nauka nie ma tu tajemnic i jest doskonałą zabawą! KOSMICZNY TUNEL: wrażenie obcowania z fantazyjną przestrzenią kosmiczną, tracimy grunt pod nogami, widzimy wirujący miraż kolorów i świateł.
+ OPCJONALNIE: SCIENCE PARK- warsztaty i pokazy naukowe: programowanie, robotyka, pokaz z suchum lodem, pokaz z ciekłym azotem, Zagadki Einsteina, zagadkowe polimery, prgramowanie SCRATCH, naukowy MISZ-MASZ.
14.30 -- CZAS NA OBIAD
16.00 -- ZWIEDZANIE MUZEUM FABRYKI: Muzeum Fabryki to miejsce, gdzie odkryjemy historię zakładów włókienniczych stworzonych przez Izraela Poznańskiego. W Muzeum poznamy dzieje przemysłowej fortuny Poznańskich, rozwój zakładów, technikę produkcji tkanin i codzienną pracę dawnych robotników. Wystawa prezentuje zdjęcia, dokumenty, filmy, plany architektoniczne, próbki surowców i produktów fabryki. Zobaczymy jak pracują zabytkowe krosna i posłuchamy historii opowiadanych przez dawnych pracowników.  Muzeum Fabryki przedstawia również długą drogę bawełny z plantacji, poprzez fabrykę, do sklepu.
17.15 -- WIZYTA W SERCU ŁODZI: ULICA PIOTRKOWSKA. To reprezentacyjna ulica Łodzi, jedna z najdłuższych handlowych ulic Europy (ok. 4,2 km). Początkowo trakt handlowy, teraz zamieniona w rodzaj deptaka. Budowle, urbanistyka, instytucje, restauracje, kluby i puby umieszczone w pobliżu tej ulicy tworzą obecnie szczególną jej atmosferę o kultowym charakterze.
DODATKOWO MOGĄ PAŃSTWO ZAMÓWIĆ POSIŁEK.
24:00 -- ORIENTACYJNA PORA POWROTU, ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI.

Świadczenia:
* Przejazd autokarem.
* Opłaty drogowe i parkingi.
* Ubezpieczenie NNW.
* Bilety wstępów oznaczone symbolem (bilet).
* Opieka pilota (może wsiadać po trasie).
+ Obiad płatny dodatkowo.

Uwagi:
Optymalne grupy:
A. Szkolne min. 42 uczniów + 3 opiekunów, B. Dorosłych: min. 40 uczestników.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, nocleg, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
Czas trwania: ok. 15/16 godzin (© 2023).

--
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546

 

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH