NAUKA SPRAWĄ WIELKICH

WYCIECZKI SZKOLNE » 1 DNIOWE

ŚWIADCZENIA:
przejazd autokarem, ubezpieczenie NNW, bilety wstępów do wyszczególnionych obiektów (oprócz opcji fakultatywnych), opieka osoby ze strony organizatora na czas realizacji programu.

WAŻNE INFORMACJE:
Czas trwania: ok. 16 godzin.
Podane ceny są poglądowe i mają na nie wpływ następujące czynniki: liczba uczestników, liczba opiekunów, termin wyjazdu, miejscowość rozpoczęcia i zakończenia wycieczki. Oferujemy także atrakcyjne ceny dla grup wyjeżdżających z innych miejsc niż Białystok a w miesiącach innych niż maj czerwiec proponujemy interesujące rabaty. Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z biurem: ramisbort@wp.pl, +48858798400 lub wypełnić formularz zamówienia on-line.

ŁÓDŹ to jedno z większych miast w Polsce, położone w środkowej części kraju. Mimo, iż w większości kojarzone jest z dużym ośrodkiem przemysłowym, Łódź to także historia - niezwykle ważne wydarzenia, które odcisnęły swój ślad na dziejach całej Polski. Faktem jest, że przemysł w Łodzi jest wysoko rozwinięty, jednak to także ma swoje odzwierciedlenie w ważnych wydarzeniach historycznych. Historia tego miasta wyróżnia pewne okresy, których nazwy ściśle związane są z sytuacją gospodarczą (Łódź Rolnicza, Łódź przemysłowa, Łódź Wielkoprzemysłowa).

PROGRAM WYCIECZKI:

ŁÓDŹ: EKSPERYMENTARIUM- MUZEUM KINEMATOGRAFII- MUZEUM FABRYKI "MANUFAKTURA"
SPACER ULICĄ PIOTRKOWSKĄ

06:00 WYJAZD
11:45 MUZEUM KINEMATOGRAFII: jedyne takie muzeum w Polsce, obejrzymy historyczne projektory, kamery, materiały ikonograficzne, lalki, elementy scenografii itd.
13.30 WIZYTA W EKSPERYMENTARIUM: to rodzaj interaktywnego muzeum służącego do wyjaśniania zagadnień nauki i techniki oraz otaczających człowieka zjawisk za pomocą urządzeń pozwalających samodzielnie przeprowadzić doświadczenia. Każdy może zmierzyć się z Einsteinem, sprawdzić możliwości swojego intelektu, przetestować poczucie humoru. Nauka nie ma tu tajemnic i jest doskonałą zabawą! KOSMICZNY TUNEL: wrażenie obcowania z fantazyjną przestrzenią kosmiczną, tracimy grunt pod nogami, widzimy wirujący miraż kolorów i świateł.
14.30 CZAS NA OBIAD
16.00 ZWIEDZANIE MUZEUM FABRYKI: Muzeum Fabryki to miejsce, gdzie odkryjemy historię zakładów włókienniczych stworzonych przez Izraela Poznańskiego. W Muzeum poznamy dzieje przemysłowej fortuny Poznańskich, rozwój zakładów, technikę produkcji tkanin i codzienną pracę dawnych robotników. Wystawa prezentuje zdjęcia, dokumenty, filmy, plany architektoniczne, próbki surowców i produktów fabryki. Zobaczymy jak pracują zabytkowe krosna i posłuchamy historii opowiadanych przez dawnych pracowników.  Muzeum Fabryki przedstawia również długą drogę bawełny z plantacji, poprzez fabrykę, do sklepu.
17.15 WIZYTA W SERCU ŁODZI: ULICA PIOTRKOWSKA. To reprezentacyjna ulica Łodzi, jedna z najdłuższych handlowych ulic Europy (ok. 4,2 km). Początkowo trakt handlowy, teraz zamieniona w rodzaj deptaka. Budowle, urbanistyka, instytucje, restauracje, kluby i puby umieszczone w pobliżu tej ulicy tworzą obecnie szczególną jej atmosferę o kultowym charakterze
lub fakultatywnie: ARENA LASER GAME (elektroniczny paintball). To świat znany z gier komputerowych przeniesiony do realnego świata. Jest to zabawa, w której uczestnicy wyposażeni w broń laserową i specjalne kamizelki rywalizują ze sobą indywidualnie lub zespołowo o miano lidera. Laser Tag to nie tylko strzelanie ale też strategia i współpraca zespołowa (+8 zł/ 10minut). AQUAPARK FALA (+19 zł/ 2 h).
24:00 ORIENTACYJNA PORA POWROTU, ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI.