KRAKOWIACY I GÓRALE (3 dni)

WYCIECZKI SZKOLNE » 3 DNI

 

KRAKOWIACY I GÓRALE
PROGRAM WYCIECZKI


1 dzień
06:00 Wyjazd spod szkoły w godzinach porannych.
16:00 Przyjazd w rejon Krakowa.
Zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce lub Ojcowskiego Parku Narodowego.
21:30 Przyjazd w rejon Tatr.
Następnie obiadokolacja. Zakwaterowanie. Nocleg.

2 dzień
08:00 Śniadanie.
09:00 Wyjście z hotelu
09:30- 18:00 Realizacja wybranego programu zwiedzania Zakopanego i okolic.
Fakultatywnie- wizyta w aquaparku.
18:30 Powrót do ośrodka. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień
06:30 Śniadanie.
07:15 Wykwaterowanie i wyjazd z ośrodka.
10:00 Przyjazd do Krakowa.
10- 14:00 Zwiedzanie miasta z przewodnikiem.
14:00 Czas do dyspozycji opiekunów na zakupy pamiątek.
15:00 Wyjazd w drogę powrotną.
18:00 Obiad w trasie.
Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.
Niniejszy program jest orientacyjny i poszczególne godziny mogą ulec zmianom.

 


* KOPALNIA SOLI WIELICZKA
: świat solnych korytarzy, komór i kaplic (bilet wliczony). Wielickie złoża solne ukształtowały się ponad 13 milionów lat temu. Dziś zabytkowa Kopalnia Soli w Wieliczce stanowi jedyny obiekt górniczy na świecie, czynny bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej. Jej oryginalne wyrobiska (chodniki, pochylnie, komory eksploatacyjne, jeziora, szyby, szybiki) o łącznej długości około 300 km usytuowano na 9 poziomach, sięgających do głębokości 327 m ilustrują wszystkie etapy rozwoju techniki górniczej w poszczególnych epokach historycznych.
LUB OJCOWSKI PARK NARODOWY: spacer Doliną Sąspowską i dnem doliny Prądnika od Kaplicy na Wodzie i ruin Zamku w Ojcowie przez Wąwóz Ciasne Skałki do Groty Łokietka (bilet), zobaczymy m.in. Skały Panieńskie, Igłę Deotymy, Bramę Krakowską, Zamek w Pieskowej Skale (wejście na dziedziniec), Maczugę Herkulesa.
* KRAKÓW to duże miasto leżące na południu Polski w województwie małopolskim. Było ono drugą- po Gnieźnie stolicą Polski. Z Krakowem wiąże się legenda o trębaczu, który ostrzegał hejnałem przed niebezpieczeństwem. Strzała wroga trafiła w jego pierś- trębacz zginął a hym się urwał. Na pamiątkę tego w Krakowie o godzinie 12.00 jest grany ten hejnał z Wieży Mariackiej cztery razy, w każdą stronę świata. Zwiedzimy tutaj najciekawsze zabytki: WZGÓRZE WAWELSKIE- na nim Katedrę i Dzwon Zygmunta (bilet), Groby Królewskie. Następnie pokonamy DROGĘ KRÓLEWSKĄ- to szlak uroczystych monarszych wjazdów koronacyjnych, pogrzebowych pochodów oraz procesji- ciesząc się widokiem stojących przy niej obiektów. Zobaczymy Dom Długosza, Dom Dziekański, zabytkową ulicę Kanoniczą, Collegium Maius, plac św. Marii Magdaleny. Następnie wejdziemy na RYNEK z Sukiennicami, przy którym stoi słynny KOŚCIÓŁ MARIACKI z ołtarzem mistrza Wita Stwosza (bilet). Jeżeli starczy nam czasu i chęci możemy zerknąć też na Barbakan oraz Bramę Floriańską.
* ZAKOPANE: uważane za „zimową stolicą Polski"- najwyżej położone miasto w Polsce. Otoczone jest od północy pasmem Gubałówki, a z południowej strony spogląda na osadę majestatyczny Giewont. Zobaczymy tu cmentarz na Pęksowym Brzyzku [gdzie spoczywają ludzie, którzy tworzyli legendę Tatr: Orkan, Chałubiński, Sabała, Tetmajer, Makuszyński i in.], sanktuarium na Krzeptówkach, sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach, Krupówki. Miłośników skoków narciarskich zaprosimy na Skocznię "Wielka Krokiew"- lecz wstęp na nią jest płatny dodatkowo.
* TATRY to najwyższe pasmo górskie w Karpatach. Są to jednocześnie najwyższe góry w Polce, ale najwyższy szczyt Tatr położony jest na terytorium Słowacji. Tatry są częstym celem podróży wielu Polaków jak również gości z zagranicy. Dla wielu Polaków są także symbolem narodowym. Ponieważ w tak krótkim czasie nie zobaczymy wszystkiego- polecemy trasy do własnego wyboru:
1. Nad MORSKIE OKO. Trasa całodzienna licząca około 20 km w dwie strony. Droga od początku do samego końca jest asfaltowa i biegnie obok słynnych Wodogrzmotów Mickiewicza oraz przez Dolinę Rybiego Potoku. Na miejscu podziwiamy przepiękną panoramę Tatr zawieszoną nad lustrem Morskiego Oka (z przewodnikiem i komentarzem).
2. TATRZAŃSKIE DOLINKI: wchodzimy Doliną Strążyska- wędrując nią aż do wodospadu Siklawica. Jest ona bardzo łatwa- przez przewodników nazywana "trasa dla bobasa". Aby urozmaicić sobie wędrówkę i wspiąć się nieco w górę wrócić możemy Ścieżką pod Reglami i następnie zejść do Zakopanego Doliną Białego. Klimat Doliny Białego jest nieco chłodniejszy, między innymi z powodu zacienienia przez ogromny masyw Giewontu (z przewodnikiem i komentarzem).
3. DOLINA KOŚCIELISKA: bardzo przyjemna, wręcz spacerowa trasa. Biegnie przez gigantyczną Dolinę Kościeliską- jedną z najśliczniejszych w Tatrach. Oblegana latem i zimą przez rzesze turystów. Trasa prowadzi częściowo przez Wąwóz Kraków do schroniska "Ornak" (z przewodnikiem i komentarzem).
4. GUBAŁÓWKA I POLANA SZYMOSZKOWA: najciekawsza i najbardziej lubiana przez dzieci- zaczyna się od widowiskowego wjazdu koleją gondolową (bilet) na Polanę Szymoszkową. Stamtąd zaczynamy lekki i miły spacer na Gubałówkę podziwiając przy okazji wspaniałą panoramę Tatr i śpiącego rycerza- Giewontu- będącego symbolem Zakopanego (z pilotem- bez oprowadzania). Po chwili relaksu na Gubałówce powrót na Szymoszkową i zjazd koleją do Zakopanego.
5. PROGRAM AUTORSKI Z NIESPODZIANKĄ- zapytaj w naszym biurze.
+ AQUAPARK [+ 37 zł/ 2,5 h.]: wejście do kompleksu basenów. W skład kompleksu wchodzą 4 baseny sportowe, rekreacyjne i lecznicze z dodatkowymi atrakcjami, tory pływackimie, zewnętrzny basen termalny, 5 zjeżdżalni w tym dwie rurowe (możliwość wejścia do Aquaparku tylko w przypadku wybrania krótszych tras nr 3 lub 4).

Cena:
na zapytanie: ramisbort@wp.pl, +4885878400.

Świadczenia
:
2 noclegi w pokojach 2- 6 osobowych,
wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad w drodze powrotnej,
przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe,
usługa przewodnika w wyznaczonych miejscach, opieka osoby ze storny organizatora,
ubezpieczenie NNW, bilety wstępu zgodnie z programem,
W nawiasach [...] podane są propozycje fakultatywne- za dodatkową opłatą.

Proponowane dopłaty:
Oferujemy Pańswu także dopłatę za wyższy standard noclegu i pokoje z łazienkami.

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH