ŚLADAMI ZAMOYSKICH

WYCIECZKI SZKOLNE » 2 DNI

od 465 zł


Nazwisko Zamoyski to jedno z najbardziej znanych nazwisk szlacheckich w polskiej historii. Charakterystyczny herb i ogromny wkład w polską kulturę i państwowość, sprawiają, że Zamoyskich zna każdy, choćby tylko ze słyszenia. Kozłówka stała się jedną z posiadłości rodziny, w której stanęła ich rezydencja.
Z kolei Jan Zamoyski to wybitna postać okresu renesansu. Zdolności, jakimi go obdarzyła natura, uczyniły zeń jedną z największych indywidualności w dziejach Polski. Do szczytu potęgi Zamoyski doszedł w czasie panowania króla Stefana Batorego. Monarcha był mu wdzięczny za poparcie, jakie założyciel Zamościa uzyskał dla niego u średniej szlachty. Zamoyski stał się wówczas nieformalnym wicekrólem państwa.

"ŚLADAMI ZAMOYSKICH"
PRZYKŁADOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 DZIEŃ
07:00 -- SPOTKANIE W MIEJSCU ZBIÓRKI I ROZPOCZĘCIE WYCIECZKI.
11:00 -- PRZYJAZD DO KOZŁÓWKI. ZWIEDZANIE PAŁACU ZAMOYSKICH (bilet). To późnobarokowa rezydencja magnacka, dawna siedziba arystokratycznych rodów Bielińskich i Zamoyskich. Pałac otoczony pięknym ogrodem kwiatowym, rozariami oraz nastrojowym parkiem krajobrazowym z zabytkowym drzewostanem. Zwiedzimy wnętrza pałacowe w sylu Drugiego Cesarstwa, które zachowały autentyczny wystrój z XIX wieku w tym: neobarokowe i neoregencyjne plafony, piece z miśnieńskich kafli, marmurowe kominki, dębowe parkiety.
14:00 -- PRZYJAZD DO NAŁĘCZOWA. Ta niewielka, lecz niezwykle malownicza miejscowość zdążyła zasłynąć z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze, panujący tam unikalny mikroklimat jest w stanie pozytywnie wpłynąć na stan naszego zdrowia. Przechadzając się po Parku Zdrojowym, zaznamy spokoju i odprężenia, które tak trudno odnaleźć żyjąc w wielkim mieście. Po drugie - nie zapomnijmy o tym, że przyjeżdżamy do miejsca będącego ujęciem cenionych wód mineralnych. Butelka którejś z nich może być pamiątką bardzo oryginalną, a także cenną dla zdrowia (bilet do palmiarni). Uroki Nałęczowa docenili m.in. Stefan Żeromski, Bolesław Prus, Henryk Sienkiewicz czy Ewa Szelburg – Zarębina, którzy z przyjemnością spędzali tu swoje wolne chwile.
16:00 -- WIZYTA W KAZIMIERZU NAD WISŁĄ. Miasto jest prawdziwą perłą, jednym z najcenniejszych i najbardziej urokliwych miejsc w Polsce. Poza turystyką, Kazimierz znany jest ze swoich związków ze sztuką, oraz z tego, że stał się oazą twórców. Wielu malarzy ma tu swoje galerie, pracownie, odbywają się tu też plenery malarskie. Miasteczko posiada ogromną ilość obiektów i miejsc zabytkowych. Zabytki Kazimierza cechuje autentyzm, ich oryginalność to prawdziwa wartość miasta. W programie naszej wycieczki spacer po Rynku, panorama zabytkowych słynnych kamieniczek oraz drewnianej studni, wejście na Basztę z XII w.- gdzie znajduje się taras widokowy (bilet). Wdrapiemy się także na Górę Trzech Krzyży (bilet) oraz zwiedzimy Farę- kościół pw. św. Jana Chrzciciela.
19:00 -- PRZYJAZD DO MIEJSCA ZAKWATEROWANIA. OBIADOKOLACJA. NOCLEG.

2 DZIEŃ
08:00 -- ŚNIADANIE. NASTĘPNIE WYJAZD W DALSZĄ DROGĘ.
10:00 -- PRZYJAZD DO ZAMOŚCIA. SPOTKANIE Z PRZEWODNIKIEM I ZWIEDZANIE MIASTA: zobaczymy tam Rynek Wielki- serce i salon miasta, jeden z najwspanialszych XVI- wiecznych placów, Ratusz z 52- metrową wieżą- majestatyczna bryła dominuje nad rynkiem, Kamienice Ormiańskie- to najpiękniejsze i najlepiej zachowane domy zamojskich mieszczan. Podziwiać będziemy także Akademię Zamojską, Pałac Zamoyskich, Katedrę, Generałówkę, Kościół klarysek, Rynek Wodny, Rynek Solny i Synagogę.
13:00 -- CZAS WOLNY NA DROBNE ZAKUPY.
14:00 -- WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
17:00 -- OBIAD W TRASIE.
--- POWRÓT I ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI W GODZINACH WIECZORNYCH (DOKŁADNĄ PORĘ PRZYJAZDU PODA PILOT).

Świadczenia:
* 1 nocleg (zakwaterowanie zapewniamy zwykle w pokojach 3- 6- osobowych ale na życzenie możemy zaproponować pokoje o lepszym standardzie, 2- 3- osobowe z łazienkami i TV - oferta na zamówienie).
* Wyżywienie: 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad. 
* Usługa przewodnika w Zamościu i Kazimierzu.
* Opieka osoby ze strony organizatora (istnieje możliwość że opiekun/ pilot może dołączyć po trasie).
* Przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe.
* Ubezpieczenie NNW, obowiązkowe składki na TFG I UFG.
* Bilety wstępu zgodnie z programem, oznaczone symbolem (bilet).
W nawiasach [...] podane są propozycje fakultatywne- za dodatkową opłatą.

UWAGI:
Optymalna grupa minimum 42 uczniów + 3 opiekunów.
Powyższy program jest przykładowy, a kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, nocleg, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
___
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:

P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546