KOLORY LUBELSZCZYZNY

→ WYCIECZKI SZKOLNE I WYJAZDY DLA FIRM » 2 DNI

od 489 zł


Lubelszczyzna to region uroczo położony pomiędzy Wisłą a Bugiem. Ziemia wciśnięta
na styku kultur wschodu i zachodu, kusi wieloma atrakcjami, zabytkami, egzotyką i pięknem przyrody. Lubelskie to najpiękniejszy polski pałac w Kozłówce, rejsy po Wiśle, spacery w zacienionych wąwozach pradoliny Wisły oraz kuracje i woda mineralna w nałęczowskich uzdrowiskach.

"LUBELSZCZYZNA"                 
PRZYKŁADOWY PROGRAM
Poniższy harmonogram może ulec zmianie.

1 DZIEŃ
-- WYJAZD Z MIEJSCA ZBIÓRKI W GODZINACH PORANNYCH.
-- PRZEJAZD DO KOZŁÓWKI (bilet): gdzie zobaczymy Pałac Zamoyskich z XVIII w. Zwiedzimy wnętrza, które zachowały autentyczny wystrój z XIX wieku w tym: neobarokowe i neoregencyjne plafony, piece z miśnieńskich kafli, marmurowe kominki, dębowe parkiety. Następnym punktem wycieczki będzie KAZIMIERZ NAD WISŁĄ. To urocze miasteczko o zabytkowym rozplanowaniu urbanistycznym i renesansowej zabudowie. Z przewodnikiem zobaczymy Rynek, kamieniczki o manierystycznych dekoracjach, katedrę i Kamienicę Celejowską (z zewnątrz), słynną drewnianą studnię w Rynku, ruiny zamku i Basztę z XII w. gdzie znajduje się taras widokowy (bilet). Wejdziemy też na Górę Trzech Krzyży (bilet) skąd rozpościera się malowniczy widok na miasto i Wisłę.
+ OPCJONALNIE: REJS statkiem wycieczkowym po Wiśle na zakończenie pobytu w Kazimierzu [dopłata] lub MUZEUM KOGUTA: „Warsztaty z kogutem” – pokaz wyplatania i wypieku oraz poczęstunek i pamiątkowy kogut/ lub zwiedzanie muzeum [dopłata].
-- KOLEJNYM PUNKTEM WYCIECZKI BĘDZIE NAŁĘCZÓW. To miasto uzdrowiskowe, w którym odkryte zostały wody o właściwościach leczniczych. Z pilotem udamy się na spacer po miasteczku w trakcie którego zobaczymy "Chatę Żeromskiego" (z zewnątrz) która jest przykładem stylu zakopiańskiego, Pałac Małachowskich (z zewnątrz) w stylu barokowym- ikonę miasta oraz zabytkowy Park Zdrojowy pełniący funkcję uzdrowiskową. W jego sercu znajduje się palmiatnia (wstęp), gdzie pod egzotycznymi palmami znajdują się trzy ujęcia wody ze źródeł „Celińskiego”, „Miłość” oraz odwiertu górniczego „Barbara”.
-- PO ZAKOŃCZENIU ZWIEDZANIA CZAS NA DROBNE ZAKUPY NA KIERMASZU PAMIĄTEK.
-- PRZEJAZD DO MIEJSCA ZAKWATEROWANIA, ROZLOKOWANIE GRUPY W POKOJACH.
-- OBIADOKOLACJA. NOCLEG.

2 DZIEŃ
-- ŚNIADANIE.
-- WYKWATEROWANIE Z OŚRODKA I REALIZACJA DALSZEGO PROGRAMU WYCIECZKI.
-- WIZYTA W LUBLINIE. Lubelskie Stare Miasto należy do najlepiej zachowanych zabytkowych zespołów architektoniczno- urbanistycznych w naszym kraju. Do naszych czasów przetrwało nawet 70% oryginalnej zabudowy, a najstarsze obiekty pamiętają czasy średniowiecza. Zwiedzimy STARE MIASTO [plac Po Farze, zespół kościelno- klasztorny Dominikanów, Rynek z ratuszem- Trybunałem Koronnym, archikatedrę, Bramę Krakowską], ZAMEK zbudowany w XIV w. [dziedziniec, mury, brama, donżon].
+ OPCJONALNIE: MAJDANEK- lekcja historii na terenie byłego hitlerowskiego obozu zagłady- dostępna dla uczniów klas 7, 8 oraz liceów [dopłata]. Państwowe Muzeum na Majdanku to najstarsza w Europie instytucja muzealna upamiętniająca ofiary drugiej wojny światowej. Na jego terenie znajduje się ok. 70 obiektów historycznych, wśród nich miejsca bezpośrednio związane z masową eksterminacją ludności.
-- WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
-- OBIAD W TRASIE.
-- WIECZOREM POWRÓT I ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI (DOKŁADNĄ GODZINĘ PODA PILOT).

Świadczenia:
* 1 nocleg (zwykle w pokojach 3- 6- osobowych).
+ Na życzenie pokoje o wyższym standardzie: 2- 3- os. z łazienkami i TV.
* Wyżywienie: 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad.
* Usługa przewodnika w Lublinie i Kazimierzu.
* Opiekun grupy (istnieje możliwość że dołączy po trasie).
* Przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe.
* Ubezpieczenie NNW, obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
* Bilety wstępu: baszta i Góra Trzech Krzyży w Kazimierzu, palmiarnia Nałęczów, pałac w Kozłówce.
+ Propozycje fakultatywne- za dodatkową opłatą.

Uwagi:
Optymalne grupy:
A. Szkolne min. 42 uczniów + 3 opiekunów, B. Dorosłych: min. 40 uczestników.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, nocleg, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
--
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546
© 2023

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH