PŁYNIE WISŁA PŁYNIE

WYCIECZKI SZKOLNE » 2 DNI

od 449 zł


Wisła to najdłuższa rzeka w Polsce. Przecina cały kraj od Beskidu Śląskiego aż po Zatokę Gdańską. Płynie przez najstarsze polskie miasta: Kraków- Sandomierz- Kazimierz- Warszawę- Toruń i Gdańsk. Jej długość to 1047 km. Piękno rzeki i nadwiślańskich krajobrazów opiewało wiele pieśni i piosenek. Między innymi "Płynie Wisła, płynie". Ta pieśń jest anonimową odmianą słowną i melodyczną krakowiaka napisanego przez znanego krakowskiego nauczycziela Edmunda Wasilewskiego. Odegrała ona wielką rolę wychowawczą w czasach niewoli, okupacji i zniewolenia komunistycznego. Ruszajmy aby odkryć piękno królowej polskich rzek oraz historię najpiękniejszych polskich miast rozpołożonych u jej malowniczych brzegów.

 

"PŁYNIE WISŁA PŁYNIE"
PRZYKŁADOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 DZIEŃ
-- WYJAZD Z MIEJSCA ZBIÓRKI W GODZINACH PORANNYCH.
-- PRZEJAZD DO PUŁAW. Zobaczymy Pałac Książąt Czartoryskich (z zewnątrz). Pałac otacza park założony przez księżnę Izabelę, a na jego terenie znajdują się: Świątynia Sybilli, Domek Gotycki, Pałac Marynki, Domek Grecki, Domek Żółty, Altana Chińska oraz Brama Rzymska.
-- NASTĘPNIE ZWIEDZANIE KAZIMIERZA: to urocze miasteczko o zabytkowym rozplanowaniu urbanistycznym i renesansowej zabudowie. Miasto, nazywane Małym Gdańskiem, leżało na szlaku handlowym z Małopolski nad Bałtyk. Śladów przeszłości znajdziemy tu wiele- od skamieniałych amonitów przez zamek Kazimierza Wielkiego (bilet) i kościół farny (z zewnątrz) po Rynek z kamieniczkami a na nim drewnianą słynną studnię. Spojrzymy też na miasto z Góry Trzech Krzyży (bilet).
-- UDAJEMY SIĘ DO NAŁĘCZOWA. To miasto uzdrowiskowe, w którym odkryte zostały wody o właściwościach leczniczych. Z pilotem udamy się na spacer po miasteczku w trakcie którego zobaczymy "Chatę Żeromskiego" (z zewnątrz) która jest przykładem stylu zakopiańskiego, Pałac Małachowskich (z zewnątrz) w stylu barokowym- ikonę miasta oraz zabytkowy Park Zdrojowy pełniący funkcję uzdrowiskową. W jego sercu znajduje się palmiatnia (wstęp), gdzie pod egzotycznymi palmami znajdują się trzy ujęcia wody ze źródeł „Celińskiego”, „Miłość” oraz odwiertu górniczego „Barbara”.
-- PO ZAKOŃCZENIU ZWIEDZANIA OBIADOKOLACJA.
-- PRZEJAZD DO MIEJSCA ZAKWATEROWANIA, ROZLOKOWANIE GRUPY W POKOJACH.
-- NOCLEG.

2 DZIEŃ
-- ŚNIADANIE.
-- PRZEJAZD DO SANDOMIERZA I ZWIEDZANIE ATRAKCJI W MIEŚCIE Z PRZEWODNIKIEM.
SANDOMIERZ: należy do najstarszych i ważniejszych historycznych ośrodków w Polsce. Założenia urbanistyczne pochodzą z czasów Kazimierza Wielkiego. Miasto pełne jest powodów do zachwytu. Spacer wąskimi uliczkami, wśród niewysokich kamienic i zabytkowych kościołów, to wędrówka przez królestwo zmysłów. Zobaczymy tu: Rynek z ratuszem z XIV w., kamieniczki, domek Długosza, Bramę Opatowską, bazylikę katedralną Kazimierza Wielkiego, zamek, Wąwóz Jadwigi, kościół św. Jakuba, Collegium Gostomianum, Wąwóz Piszczele, "ucho igielne" i podziemną trasę turystyczną (bilet).
+ OPCJONALNIE: REJS STATKIEM wycieczkowym po Wiśle w Sandomierzu [płatny dodatkowo].

-- CZAS NA DROBNE ZAKUPY NA KIERMASZU PAMIĄTEK.
-- WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
-- OBIAD W TRASIE.
-- POWRÓT I ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI W GODZINACH WIECZORNYCH.

Świadczenia:
* 1 nocleg (zakwaterowanie zapewniamy zwykle w pokojach 3- 6- osobowych ale na życzenie możemy zaproponować pokoje o lepszym standardzie, 2- 3- osobowe z łazienkami i TV - oferta na zamówienie).
* Wyżywienie: 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad.
* Usługa przewodnika w Puławach, Kazimierzu i Sandomierzu.
* Opieka osoby ze strony organizatora (istnieje możliwość że opiekun/ pilot może dołączyć po trasie).
* Przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe.
* Ubezpieczenie NNW, obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
* Bilety wstępu: baszta i Góra Trzech Krzyży w Kazimierzu, palmiarnia Nałęczów, podziemna trasa turystyczna w Sandomierzu. W nawiasach [...] podane są propozycje fakultatywne- za dodatkową opłatą.

UWAGI:
Optymalna grupa minimum 42 uczniów + 3 opiekunów.
Powyższy program jest przykładowy, a kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, nocleg, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
___
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:

P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH