ZAMOŚĆ I ROZTOCZE

→ WYCIECZKI SZKOLNE I WYJAZDY DLA FIRM » 2 DNI

od 439 zł

 

Zamość - "Perła Renesansu", "Padwa Północy", "Miasto Arkad Odrodzenia" - unikatowy przykład XVI-wiecznej myśli urbanistycznej rodem z Włoch, gdzie na każdym kroku spotykamy ślady wspaniałej przeszłości. Zabudowa miasta zachowała się niemal w niezmienionej formie, a jego wpisanie na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO usytuowało go w gronie najcenniejszych. Rynek Wielki, kamienice kupców ormiańskich, liczne świątynie i pozostałości fortyfikacji zachwycają od lat: Zamość to jeden z 7 cudów Polski wg czytelników Rzeczpospolitej.
      Położone w jego sąsiedztwie Roztocze to pasmo wzgórz, ciągnące się od Kraśnika aż po Lwów, które tworzy niezwykłą krainę geograficzną. Jest to miejsce, które oddziela Wyżynę Lubelską i Wyżynę Wołyńską od Kotliny Sandomierskiej i Kotliny Naddniestrzańskiej. Połączeniu Zamościa i Roztocza dało nam jeden z najciekawszych regionów w Polsce, który musi odwiedzić każdy.


PRZYKŁADOWY PROGRAM WYCIECZKI                               
Proponowany program jest orientacyjny i może ulec zmianom

1 DZIEŃ

-- WYJAZD Z MIEJSCA ZBIÓRKI W GODZINACH PORANNYCH.
-- PRZYJAZD DO ZAMOŚCIA.
-- SPOTKANIE Z PRZEWODNIKIEM I ZWIEDZANIE MIASTA (-» punkt edukacyjny).
Zobaczymy tam Rynek Wielki- serce i salon miasta, jeden z najwspanialszych XVI- wiecznych placów, Ratusz z 52- metrową wieżą- majestatyczna bryła dominuje nad rynkiem, Kamienice Ormiańskie- to najpiękniejsze i najlepiej zachowane domy zamojskich mieszczan. Podziwiać będziemy także Akademię Zamojską, Pałac Zamoyskich, Katedrę, Generałówkę, Kościół klarysek, Rynek Wodny, Rynek Solny i Synagogę. Następną atrakcją będzie Twierdza Zamość: Podziemna Trasa Turystyczna prowadzi galeriami strzeleckimi i kazamatami kurtyny, nadszańca i bastionu VII broniących dostępu do zamojskiej twierdzy. To liczący około pół kilometra spacer, podczas którego zapoznamy się ze zmianami, jakie na przestrzeni 250 lat przeszły jego fortyfikacje i możemy poczuć się jednym z obrońców Zamościa (bilet). Opcjonalnie zwiedzanie Muzeum Historycznego Inspektoratu Zamoyskiego AK (-» punkt edukacyjny). Opcjonalnie zwiedzanie Muzeum Zamojskiego: wnętrza kamienicy bogatego kupca ormiańskiego, XVII-wieczna makieta miasta - idea miasta idealnego (-» punkt edukacyjny).
-- PO ZAKOŃCZENIU ZWIEDZANIA OBIADKOLACJA.
-- ZAKWATEROWANIE GRUPY W POKOJACH. NOCLEG.

2 DZIEŃ
-- ŚNIADANIE.
-- WYKWATEROWANIE GRUPY I PRZEJAZD NA ROZTOCZE.
Wizytę rozpoczynamy od małej miejscowości Zwierzyniec- serca Roztocza. Tu zobaczymy stawy "Echo", z których dumny jest Roztoczański Park Narodowy oraz kościół na wodzie (-» punkt edukacyjny). Jest to miejsce, do którego przybywają tłumy ludzi, turystów i pielgrzymów z całej Polski. Tuż obok spotkamy budowlę dawnego Pałacu Plenipotenta czyli zarządcy, który w imieniu ordynata zarządzał lasami. Budynek ma postać szwajcarskiego pawilonu ozdobionego koronkowymi szalunkami (z zewnątrz). Następnie odwiedzimy Susiec. To tu znajdują się słynne "szumy": 24 progi skalne, tworzące wodospady. Jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie wyraźnie widać granicę geologiczna dzielącą Europę Wschodnią (płytową) od Europy Zachodniej (fałdowej). Szlak Szumów umożliwia zobaczenie wszystkich 24 wodospadów- ale spokojnie- my zobaczymy ten najciekawszy, znajdujący się na rzece Jeleń. Ma on 1.5 m wysokości oraz 9 m szerokości i jest najwyższym wodospadem na Roztoczu. Dojście do niego wprowadzi nas w prawdziwy roztoczański nastrój. Chcesz się przekonać, jak tam jest? Zapraszamy.
Aby lepiej poznać roztoczańskie krajobrazy udamy się na wieżę widokową. Stała się kolejną atrakcją, przyciągną turystów i zachwyca ich pięknymi widokami. Jakby tego było mało- czeka nas kolejna wspinaczka na basztę w Józefowie- zbudowaną z miejscowego kamienia. 19- metrów wysokości sprawia, że z góry mamy pyszne widoki na duży fragment Puszczy Solską i interesujące kamieniołomy.
Zakończenie pobytu na Roztoczu to wizyta w miejscu, w którym chrząszcz brzmi w trzcinie. W Szczebrzeszynie - bo o nim mowa zobaczymy dwumetrowy pomnik najsłynniejszego na świecie chrząszcza odlany w brązie. Zobaczymy tu ponadto ekspozycję Muzeum Zegarów. Przewodnim tematem są tam zegary wahadłowe wiszące, czyli ścienne - wyłącznie typu szwarcwaldzkiego - zwane też zegarami ludowymi, a także wiejskimi, kuchennymi lub po prostu drewniakami. Opcjonalnie zwiedzanie Zagrody Sitarskiej w Biłgoraju (-» punkt edukacyjny).
-- PO ZAKOŃCZENIU ZWIEDZANIA WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
-- OBIAD W TRASIE.
-- ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI W GODZINACH WIECZORNYCH.

Świadczenia zawarte w cenie:
* 1 nocleg (zwykle w pokojach 3- 6- osobowych)
+ na życzenie pokoje o lepszym standardzie, 2- 3- osobowe z łazienkami i TV.
* Wyżywienie: 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad.
* Usługa przewodnicka (1 dzień).
* Opieka pilota (może dołączyć po trasie).
* Przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe.
* Ubezpieczenie NNW, obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
* Bilety wstępu: Twierdza Zamość.
+ Punkty opcjonalne płatne dodatkowo.

UWAGI:
Program jest przystosowany do projektu "Poznaj Polskę".
Optymalne grupy:
A. Szkolne min. 42 uczniów + 3 opiekunów, B. Dorosłych: min. 40 uczestników.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, nocleg, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
--
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH