WARSZAWA KRÓLEWSKA

--» OFERTA GRUPOWA » 1 DNIOWE

od 149 zł


Warszawa od wieków była siedzibą polskich władców. Poznajmy stolicę z czasów ich panowania, odwiedzając eleganckie pałace i ogrody, a w szczególności imponujące rezydencje na Trakcie Królewskim: Zamek Królewski, Łazienki Królewskie i Pałac w Wilanowie.


"WARSZAWA KRÓLEWSKA"
PROGRAM WYCIECZKI
:

07:00 -- ROZPOCZĘCIE WYCIECZKI.
10:30 -- PRZYJAZD DO WARSZAWY I ZWIEDZANIE MIASTA Z PRZEWODNIKIEM
STARE MIASTO: zobaczymy tu królewską Archikatedrę św. Jana Chrzciciela, Pomnik Syrenki, przejdziemy po zabytkowych zaułkach, posłuchamy warszawskich legend o Syrence, Bazyliszku, cudownej figurze Jezusa, dzwonie na Kanonii, odwiedzimy Rynek Starego Miasta, Barbakan, pomnik Małego Powstańca i staromiejskie mury.
ZAMEK KRÓLEWSKI I KOLUMNA ZYGMUNTA: obejrzymy bryłę Zamku Królewskiego- siedzibę polskich władców od XVI wieku. Wejdziemy na Dziedziniec Wielki z fasadami (fasada gotycka, wczesnobarokowa fasada zachodnia, fasada skrzydła południowego). Następnie przejdziemy na plac Zamkowy, na którym góruje kolumna upamiętniająca króla Zygmunta III Wazę, która jest najstarszym świeckim pomnikiem w Warszawie oraz pierwszą kolumną osoby świeckiej wzniesioną w nowożytnej Europie [wejście do muzeum zamku- płatne dodatkowo].
TRAKT KRÓLEWSKI: przejazd autokarem z panoramą najważniejszych obiektów: oglądamy kościół św. Anny, pomnik Mickiewicza, pomnik Prymasa Wyszyńskiego, Hotel Bristol, Pałac Prezydencki, Pałac Staszica, Grób Nieznanego Żołnierza, Plac Trzech Krzyży, Uniwersytet Warszawski, Aleje Ujazdowskie i dzielnice rządową.
ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE: spacer najpiękniejszym szlakiem obejmującym panoramę pomnika Chopina, Starej Pomarańczarni, Pałacu na Wodzie i Teatru na Wyspie. Zwiedzamy PAŁAC NA WODZIE (bilet) króla Stanisława Augusta. Pałac leży na sztucznej wyspie otoczonej przez jezioro. Zwiedzamy wnętrza pałacowe: Gabinet Portretowy, Galerię Obrazów, Kaplicę, Pokój Bachusa, Pokój kąpielowy, Przedsionek, Przedpokój, Rotundę, Salę Balową, Sala Jadalna, Sala Salomona. Zobaczymy takąze znajdujący się obok Teatr na Wyspie, który łączy w swej architekturze motyw antycznych ruin z funkcją teatru w otwartej przestrzeni.
PAŁAC WILANÓW: jeśli chcecie poczuć się jak w bajce, koniecznie odwiedźcie to magiczne miejsce. Rezydencja wilanowska to pałac, jego dekoracje i dzieła sztuki, ogrody i rzeźby w parku, a także liczne budowle i pomniki wznoszone tu od 1677 roku. Zwiedzamy barokowy pałac królewski znajdujący się w dzielnicy Wilanów. Został wzniesiony w latach 1681–1696 dla króla Jana III Sobieskiego i Marii Kazimiery według projektu Augustyna Wincentego Locciego.
+ OPCJONALNIE: zapraszamy do Królewskich Ogrodów- zobaczyć tu można m.in. Gaj Akademosa, ogród różany posiadający charakter ogrodu włoskiego, park angielski, wiele ciekawych rzeźb i romantycznych budowli. W okresie zimowym Park zamienia się w Królewskie Ogrody Światła. Jest to wystawa plenerowa, w ramach której tysiące kolorowych świetlnych diod ułożone są w finezyjne kształty [bilet do parku/ wejście do pałacu płatne dodatkowo].
17:00 -- OPCJONALNIE POSIŁEK I WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
20/21:00 -- ORIENTACYJNA PORA POWROTU I ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI.

ŚWIADCZENIA:
* Przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe.
* Ubezpieczenie NNW.
* Bilety wstępów do Pałacu na Wodzie i Pałacu w Wilanowie.
* Opieka pilota (może wsiadać po trasie).
* Usługa przewodnicka po Warszawie.
+ Obiad płatny dodatkowo.

WAŻNE INFORMACJE:
Czas trwania: ok. 14 godzin.
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
Optymalne grupy 42 osoby płatne + 3 opiekunów.
___
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:

P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546.